Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na to też mu zwracałem uwagę. Odpowiedział, że nie ma innej możliwości i tylko tak się to montuje. Dodał, że gdyby woda dostawała się do wnętrza wkładu byłoby jeszcze gorzej bo wkład by gnił. Zainstaluje pan sobie daszek na wkładzie kominowym i nie będzie problemu. Lufty boczne z otworem 60x6 pozwolą mi na pewną kontrolę tych wycieków i ewentualne sprzątanie. Da się tam wcisnąć nawet rękę ze szmatką.

 

1.Idiotyczna argumentacja. Woda nie ma prawa dostawać się do komina przy takim podłączeniu. Zabezpieczanie ma przeciwdziałać głównie wyciekaniu skroplin...Ale to za wysoki "stopień wtajemniczania" dla większości wykonawców.

 

2.Blacha jak najbardziej "na miejscu"

 

3.Czy wokół drzwi wkładu masz szczeliny, czy też płyta izolacyjna przylega do ramy drzwiowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość. Wokół ramy drzwiowej jest około 8mm szczeliny. Blacha "na miejscu" - kamień z serca ;) Co do skroplin - będę musiał niestety jakoś z tym żyć, a jeśli będzie bardzo uporczywe to pozostanie tylko rozwalenie obudowy i połączenie tego na nowo. Pozdrawiam.

1.Idiotyczna argumentacja. Woda nie ma prawa dostawo dać się do komina przy takim podłączeniu. Zabezpieczanie ma przeciwdziałać głównie wyciekaniu skroplin...Ale to za wysoki "stopień wtajemniczania" dla większości wykonawców.

 

2.Blacha jak najbardziej "na miejscu"

 

3.Czy wokół drzwi wkładu masz szczeliny, czy też płyta izolacyjna przylega do ramy drzwiowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do swojego domu (parter+poddasze użytkowe 139 m2 pow. użytkowej) w salonie chce dobrać kominek bez płaszcza wodnego do okazjonalnego rozpalania 3-4 razy w miesiącu. NIe chce wkładu o zadużej mocy (przewymiarowania) . Co Polecacie i jaki komin do tego? Rzut parteru poniżej[ATTACH=CONFIG]357370[/ATTACH]

 

 

witam.

 

Ja nie wiem dlaczego do dobierania źródła pozyskiwania energii używasz m2 powierzchni użytkowej ,a nie kubatury w m3.I jeszcze okazjonalne palenie to tak jakbyś jeździł autem z garażu raz w tygodniu w niedzielę do kościoła.Ech!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, żadnego rozprowadzenia ciepła. Wsio zostaje w salonie i kuchni? To ile te pomieszczenia mają powierzchni?

 

salon 33m2 a kuchnia oddzielona będzie ścianą i drzwiami ma 9,8m2....nie będzie to główne źródło ciepła (główne źródło będzie pompa ciepła pw lub gaz kondensat) tylko jak już pisałem okazjonalnie dla klimatu i ciepła w salonie ewentualnie do sąsiednich pomieszczeń przez promieniowanie cieplne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważasz ,że pow. w m2 jest tu najważniejsza?

 

Nie :D, tylko to standardowy dom, więc wydokość pomieszczeń też standardowa. Nie to co u mnie, gdzie sufit buja kilka metrów nad głową i to skosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, panowie nie zapytałam „po bożemu”, a Wy macie mnie za delikatnie mówiąc lekko nierozgarniętą :sick:

 

Ten salon ma coś koło 90 m3. Pomyliłam się?

Panowie należą do czepialskich, zwłaszcza ten ostatni. Kubatura pomieszczeń jest wprost proporcjonalna do powierzchni podłogi. W związku z tym że w temacie kominkowym cisza znaleźli sobie temat zastępczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do swojego domu (parter+poddasze użytkowe 139 m2 pow. użytkowej) w salonie chce dobrać kominek bez płaszcza wodnego do okazjonalnego rozpalania 3-4 razy w miesiącu. NIe chce wkładu o zadużej mocy (przewymiarowania) . Co Polecacie i jaki komin do tego? Rzut parteru poniżej[ATTACH=CONFIG]357370[/ATTACH]

 

Komin najlepiej stalowy. Zarówno do kominka ogrzewającego powierzchnie, jak i kubaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...