Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

To i czytać nie nauczyli? Nie popisujesz się wiedzą niestety kolejny raz zwłaszcza że to wiedza z zakresu gimnazjum. Dla przypomnienia powierzchnia podłogi to szerokość pomieszczenia razy jego długość. natomiast kubatura tego samego pomieszczenia to wynik tego działania razy wysokość, czyli jest wprost proporcjonalna czy nie. O doborze kominka w moim poście słowa nie było.

Ps. No głową o ściane można walić ale od tego wiedzy nie przybędzie;-)

 

 

Trudno z tobą polemizować.Skoro mylisz kubaturę z metrami po podłodze w doborze wydajności kominka by go np. nie przewymiarować,,,,,,winszuje wiedzy .Wybacz jesteś lepszy od branży.Powiem ci ,że oni mają zaje........fajną wiedzę w takim doborze.Jeszcze raz proponuje abyś ich podpytał ponieważ błądzisz.Nie zaskoczyłeś widzą po raz kolejny.Raczkujesz jako singiel.;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

podwójna szyba to puszczanie większej temperatury do komina. niektórzy producenci poprawiają takim zabiegiem nieudane konstrukcje, które źle spalają drewno i zadymiaja szybę. idąc tym tropem ja zaproponował bym otwarte palenisko. wizja najładniejsza.

ale wracając do tematu. w dobrym wkładzie moc da się wyregulować właściwym rozdrobnieniem drewna; zachowując przy tym czystość spalania/szyby

I tak i nie, oczywiście to moje subiektywne zdanie. Podwójna szyba podniesie temperaturę w palenisku ale jeśli nie podłączymy go półmetrową rurą do komina to niekoniecznie będzie w kominie piekiełko;-) Oczywiście masz rację że da się wyrególować moc ilością i rozdrobnieniem drewna ale wytłumacz to panu x że nie może naładować pod czopuch i rozpalić na ful przy pełnym dopływie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno z tobą polemizować.

 

Oczywiście że trudno ze mną polemizować skoro wykręcasz się od odpowiedzi, nie odpowiedzasz na pytania, manipulujesz cytatami a czepiasz się tylko tych fragmentów wypowiedzi innych które Ci pasują do nabijania postów. Myślisz że jak napiszesz że coś co jest białe jest czarne to stanie się czarnym? No tak znana ostatnio retoryka;-) Walcząc ze mną na głupie argumenty stajesz się coraz śmieszniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop HEAT 59.50.13

Moc regulowana od 2,5 kW , gwarantuje to nieprzegrzewania niewielkiego salonu

Można zastosować dodatkowe masy akumulacyjne aby rozłożyć grzanie w czasie

Mała głębokość paleniska , nie zajmuje dużo miejsca

Ekonomiczny i ekologiczny.

100% CDP , może pracować w domach z rekuperacją , nie spala powietrza z wnętrza domu

Cena przystępna

 

Fajnie że ten wpis , konkretna odpowiedź na zadane pytanie o dobór wkładu ,zainspirował kogoś z forum do poczytania instrukcji ..... zawsze coś w głowie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ten wpis , konkretna odpowiedź na zadane pytanie o dobór wkładu ,zainspirował kogoś z forum do poczytania instrukcji ..... zawsze coś w głowie zostanie.

 

Na Twoim miejscu to tak bym się nie cieszył bo jezeli ktoś naprawdę wcześniej przeczyta instrukcję ze zrozumieniem to będzie produkt omijał szerokim łukiem. Forma tłumaczenia instrukcji świadczy o tym jak producent traktuje pewnego klienta. Ale są tacy jak np przemo1 dla których "wszystko co pływa to ryba" i kupią towar polecany przez doświadczonego Zduna Darka B.

Więcej "kwiatków" z tej instrukcji nie będę cytował bo pomyślisz jeszcze, że polubiłem tę firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że trudno ze mną polemizować skoro wykręcasz się od odpowiedzi, nie odpowiedzasz na pytania, manipulujesz cytatami a czepiasz się tylko tych fragmentów wypowiedzi innych które Ci pasują do nabijania postów. Myślisz że jak napiszesz że coś co jest białe jest czarne to stanie się czarnym? No tak znana ostatnio retoryka;-) Walcząc ze mną na głupie argumenty stajesz się coraz śmieszniejszy.

 

 

Masz słuszną rację.Z głupim nic nie ugrasz ,a ja bynajmniej próbowałem by tej głupocie dać sukurs.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to nie Ty jeden, Remiks :yes:. Ja też mam dosyć.

 

Czemu się dziwisz..trollowi???. temat to :[h=1]KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.[/h]...................pomogę i doradzę.Jesteś tak pozytywną osobowością FM ,że nie przystoi się swatać z ......czytam cie z zainteresowaniem ponieważ robisz kawał dobrej roboty na FM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, czytaj proszę że zrozumieniem. Mój post odnosił się do wypowiedzi Stefana, którą zacytowałem -o czeskiej normie w instrukcji. :-) :-) ;-)...................A co to ma do tematu? Darek polecił kominek opierając się na doświadczeniu i zaletach, które wymienił. I to dla pytającego wystarczy..............................

 

Witam.

 

No tak masz rację zacytowałeś a ja głupi nie zauważyłem.:cool: Mea kulpa czy jakoś tak.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu to tak bym się nie cieszył bo jezeli ktoś naprawdę wcześniej przeczyta instrukcję ze zrozumieniem to będzie produkt omijał szerokim łukiem. Forma tłumaczenia instrukcji świadczy o tym jak producent traktuje pewnego klienta. Ale są tacy jak np przemo1 dla których "wszystko co pływa to ryba" i kupią towar polecany przez doświadczonego Zduna Darka B.

Więcej "kwiatków" z tej instrukcji nie będę cytował bo pomyślisz jeszcze, że polubiłem tę firmę.

 

He he- dobre z tą rybą, ale Twój wniosek na mój temat jak zwykle emocjonalny i wyssany z palca;-). Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romotop HEAT 59.50.13

Moc regulowana od 2,5 kW , gwarantuje to nieprzegrzewania niewielkiego salonu

Można zastosować dodatkowe masy akumulacyjne aby rozłożyć grzanie w czasie

Mała głębokość paleniska , nie zajmuje dużo miejsca

Ekonomiczny i ekologiczny.

100% CDP , może pracować w domach z rekuperacją , nie spala powietrza z wnętrza domu

Cena przystępna

 

Ok ...nieduża moc...bardziej by mi pasował kominek narożny(bo chce w rogu umieścić ten wkład)...jaki komin mam do tego dać aby bezsensu w koszty nie wchodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocy. Otóż buduję sobie dom. Mam ułożoną więźbę. Jutro ekipa będzie robiła pełne deskowanie i mocowała papę. Mam zagwozdkę odnośnie wykonania odpływu spalin od kominka. Otóż kominek będzie stał między kuchnią a salonem (postaram się dodać zdjęcie z wizualizacji projektu wnętrza) i chcę odprowadzać z niego spaliny za pomocą rury niczym nie obudowanej. Nad salonem jest antresola do dachu. Na wysokości piętra rurę mogę przymocować do słupa żelbetowego który sięga do samej więźby. Jednak jaką rurę wybrać do tego celu? Jak tą rurą przejść przez warstwy dachu, aby nie spowodować pożaru, a zarazem żeby dach nie stracił izolacji? Szukałem podobnej sprawy na forach, ale nie mogę się dokopać. Jeżeli gdzieś już taki temat był poruszany będę wdzięczny za pokierowanie, a jeśli nie to będę również wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania. Za około tydzień ekipa będzie kontynuować prace i kłaść blachę na rąbek. Do tego czasu muszę rozwiązać ten problem i zamocować odpowiednią rurę, aby mogli ją obrobić i zakończyć pokrycie dachu.

getattach,mid,16437,mpid,7,uid,cce1717364d93cbc.jpg

Pierwszy raz jestem na forum i nie wiem czy prawidłowo załączyłem zdjęcie. Jeżeli nie mogę wysłać na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu wybieram się do Komornicy , mogę podjechać na niezobowiązujące spotkanie , jeśli dostaniemy po małej kawie to coś poradzimy.. W tym tygodniu mamy zawalone wszelkie spotkania z powodu organizowania w Żabiej Woli szkolenia dla firm kominkowych [ temat nowe wkłady kominkowe Romotop ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...