Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Chciał bym się poradzić, gdzie waszym zdaniem najlepiej umiejscowić kominek, jesteśmy akurat na etapie ław/przepustów a kominek ma być szczelny z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Ścianki w salonie przy schodach nie będzie(schody dywanowe) oraz komina tylko rura izolowana przez dach.

Dziękuję za pomoc.

kominek.jpg?psid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie kierował dwoma wyznacznikami:

 

1.Kominek w centralnym, reprezentatywnym miejscu salonu. Najlepiej daleko od sprzętów.

2.Tak, by komin wypadł jak najbliżej kalenicy. Najlepiej w samej kalenicy.

 

Wygląda na to, że okolice likwidowanej ścianki przy schodach. Ale jak poprzestawiasz sprzęty, może być dowolne inne miejsce. Trudno do końca ocenić, na podstawie ochłapu projektu, który wkleiłeś i bez kilku rozmów z użytkownikami....Ważne są informacje na temat funkcji, jaką temu kominkowi przypiszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiększyć żeby było lepiej widać ale wycieło resztę. Teraz piszę z telefonu więc nie mam jak wkleić całości ale jest w moim dzienniku. Kominek raz na jakiś czas przepalany, jak najsłabszej mocy bardziej wizualną niż grzewczą rolę ma spełniać. Podobają nam się wolno stojące i komin z rury izolowane. Na dzień dzisiejszy pomysłu na salon jeszcze nie ma więc można wszystko przestawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy w odpowiedzi na pytanie czy mogę rurę od doprowadzenia powietrza do wkładu z zewnątrz budynku zakończyć kolanem 90*? Czy nie będzie to miało wpływu na to czy powietrze będzie gorzej (mniej, słabiej) zasysane do wkładu?

 

Pytam ponieważ na dniach będę robił kostkę a wlot powietrza jest poniżej poziomu gruntu do koła domu. Kolano 20cm pod kątem 90* załatwiłoby sprawę.

 

Dajcie znać proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne co nieco te wasze wojenki z profesjonalizmem wiele wspólnego nie mają, całe szczęście swoj kominek sam budowałem;-)
Wojenki? Całkiem słuszna i przydatna uwaga....Co prawda Sruba nie napisał jak wysoko wytknie ten grzybek z kostki, ale teraz już będzie czujny. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...