Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za odzew pestka56, Pozdrawiam

 

Monach, wiele jest napisane w artykułach na blogu Piotra Batury. Przejrzyj. Na pewno będzie to dla Ciebie z korzyścią jako przyszłego posiadacza kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie ma gdzie poprowadzić rury z powietrzem z zewnątrz. Czytasz czy wyrywasz z kontekstu.

Ok nie ma gdzie poprowadzić rury i chce kominek to musi zdawać sobie sprawę z pewnych niedogodności, np. będzie zaciągało powietrze z zewnątrz kanałami wentylacyjnymi jeśli nie rozszczelni okien a i rozszczelnienie tylko może nie pomóc. Ludzie nie są skłonni do dziurawienia nowego domu gdzie troszkę kasy wydali na nowoczesne okna i super ocieplenie;-) Dlaczego kiedyś nie doprowadzano powietrza do paleniska a się paliło, no właśnie dom byl dziurawy jak sito;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, szybkie pytanko. Mam do ogrzania pokój z kuchnią i myślałem o kominku-piecyku, tylko poprzedni właściciel położył na podłogach panele. Idzie kominek w takiej sytuacji postawić na jakiejś blasze, jakimś powiedzmy postumencie, czy musiałbym wycinać panele i grubsza afera? Szczerze mówiąc nie bardzo mam chęć na poważniejsze remonty, no ale ogrzewanie jakieś założyć muszę, a elektryka z tego co liczyłem wyjdzie nieporównywalnie drożej.

Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Panowie potrzebuje znów Waszej pomocy. Mam zamiar obudować kominek elektryczny i nie wiem, jak zbudować stelaż do płyt z ud30 i cd 60 może ktoś doradzić ten co montuje. W szczególności to co jest zaznaczone czerwonym kółkiem. W jaki sposób zamocować to co zaznaczone szegóły na zdjeciu :sick::sick::sick::goodnight::sick:Bez tytułu.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje znów Waszej pomocy. Mam zamiar obudować kominek elektryczny i nie wiem, jak zbudować stelaż do płyt z ud30 i cd 60 może ktoś doradzić ten co montuje. W szczególności to co jest zaznaczone czerwonym kółkiem. W jaki sposób zamocować to co zaznaczone szegóły na zdjeciu :sick::sick::sick::goodnight::sick:[ATTACH=CONFIG]362987[/ATTACH]

 

 

Zajmowałeś się kiedyś suchą zabudową w systemie GK? Znasz zasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje znów Waszej pomocy. Mam zamiar obudować kominek elektryczny i nie wiem, jak zbudować stelaż do płyt z ud30 i cd 60 może ktoś doradzić ten co montuje. W szczególności to co jest zaznaczone czerwonym kółkiem. W jaki sposób zamocować to co zaznaczone szegóły na zdjeciu :sick::sick::sick::goodnight::sick:[ATTACH=CONFIG]362987[/ATTACH]

 

Nożyce do blachy i wycinasz.Ramka dolna i górna zrobiona z UD 30 pionowe też.A dwa profile poziome to CD 60 jeden wystaje do płowy na dole.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przemierzyłem przekrój wewnętrzny kanału komina jest o wymiarach 23x26 cm chciałem wsadzić w niego fi 200 (314cm2) wkład stalowy ogacony wełną.

Kanał dymowy komina bedzie miał tylko 3,58 mb długości do otworu trójnika wchodzącego do pomieszczenia z komikiem

Dołożę na dachu koło metra w ocieplonym płaszczu to da 4,5 mb komina w pionie czy tak krótki komin uciągnie mi w ogóle akumulację ,akumulator bedzie podłączony zaraz trójnikami.

Może wsadzić wkład kwadratowy 20 x 20 cm ? (400 cm2) ale te okrągłe są szczelniejsze.

Kominek 10-11 kW fi 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przemierzyłem przekrój wewnętrzny kanału komina jest o wymiarach 23x26 cm chciałem wsadzić w niego fi 200 (314cm2) wkład stalowy ogacony wełną.

Kanał dymowy komina bedzie miał tylko 3,58 mb długości do otworu trójnika wchodzącego do pomieszczenia z komikiem

Dołożę na dachu koło metra w ocieplonym płaszczu to da 4,5 mb komina w pionie czy tak krótki komin uciągnie mi w ogóle akumulację ,akumulator bedzie podłączony zaraz trójnikami.

Może wsadzić wkład kwadratowy 20 x 20 cm ? (400 cm2) ale te okrągłe są szczelniejsze.

Kominek 10-11 kW fi 200

Co ma dać te 2-3 cm wełny (lub keramzytu)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...