Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na chwile obecna ten wermiculit wydaje mi sie ciekawa opcja ,zwlaszcza ze mam tam dosc ciasno ,dostane od kolego specjalna folie ktora daje sie pod plyty moglbym nakrecic plyte z folia do wysokosci komina i poprostu wolne przestrzenie zasypac wermikulitem do wysokosci kominka a wolna przestrzen nad kominkiem wykorzystac do nawiewu ...ma to sens,?prosze o odpowiedz...;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie płyty z czarnego granitu , reszta też z granitu, zresztą zadzwoń do Smagały to on go budował.

 

Pytałem, bez odpowiedzi. To mi trochę wygląda jak bazalt, ale jeśli to granit to jeszcze lepiej. Tylko jak to tak obrobić... Bo to nie jest standardowa polerka, tylko chyba jakieś piaskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni koledzy ,dostalem plyty podobno szamotowe w rozmiarach 100 na 50 cm i staram sie tym obrobic kominek na okolo ,zalaczam kilka zdjec ,prosze o ocene fachowym okiem czy moje poczynania sa ...dobre?

[ATTACH=CONFIG]365197[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]365198[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]365199[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]365200[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]365201[/ATTACH]

1. To nie jest szamot [ materiał akumulujący ciepło ] tylko wermikulit [ izolator]

2. Uszczelniacz do rur spalinowych nie jest odpowiedni do tych płyt , pokruszy się .

3. Dziwne przyłącze do komina.

A teraz czekam na komentarze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego zdunie i dziekuje za wskazowki

1.tylko takie cos dostalem ,nie upieram sie ze jest to szamot ,ale w sklepie powiedzieli mi ze tutaj tego uzywaja do zabudowy stove kominkow itp ,w irlandii niczego innego nie ma ,wiec mam nadzieje ze te plyty spelnia swoja powinnosc

2.plyty przykleilem do muru na bondingu a tylko gdzie niegdzie uzylem tego czarnego produktu na laczeniach ,jest to fire cement o wytrzymalosci do 1200 stopni

3.ucialem za duzo komina jak robilem przygotowke i musielismy dosztukowac.....;(

 

ad1.a ze nie akumulator tylko izolator to chyba dobrze? mam zaizolowane scianki tak ze tam cieplo nie pojdzie a nad kominkiem zamontowalem nawiew z tego co zbierze sie nad nim powinno dawac na pokoj...chyba ze zle kombinuje?

Edytowane przez bedziebyczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziebyczo, żle zrozumiałeś Darka. Wermikulit jest stosowany zamiennie z szamotem.

Poczytaj http://www.kominki.org/kominki/abc-kominka/art,1049,wermikulit-do-wylozenia-scian-wkladu-kominkowegp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna, to śmieć, który w przypadku kominka tylko by zaszkodził. Przy 200 stopniach, byle nieszczelność w folii alu na powierzchni wełny, spowoduje, że spoiwo w wełnie zacznie się topić i smród gotowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunte, o wełnie było tu już wiele razy. Przeszukaj wątek wyszukiwarką, a znajdziesz także certyfikaty producenckie i linki do opisów.

 

O płytach krzemianowo-wapniowych nikt nie pisał, że są szkodliwe. Myślę, że wystarczy poczytać jaki jest skład chemiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś z forumowiczów dysponował ( reprezentatywnymi, nie na zlecenie producentów ) wynikami badań pod względem szkodliwości płyt z wełny skałkowej jak i płyt krzemianowo wapniowych będę wdzięczny.

 

Widzisz...pikanterii dodaje fakt, że brak przydatności wełny kominkowej do budowy kominków, wynika z ....atestów, jakie zamieszczono na stronie jednego z producentów owej wełny.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkakrotnie demontowałem obudowy kominkowe 15 -20 letnie (może i starsze) i nic się tam szczególnego nie działo. Zazwyczaj powodem była pęknięta tylna ściana wkładu żeliwnego. Niektóre rodzaje wełny się rozłaziły, traciły zbicie. Najgorzej było z aluminiowymi taśmami izolacyjnymi.

Z relacji użytkowników też niczego szczególnego się nie dowiedziałem (żeby ktoś umarł, szczególnie chorował). Na temat płyt krzemianowo wapniowych oraz innych jest najmniej obiektywnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkający w domach krytych płytami z azbestem też się nie skarżą;-) Tej wełny w domach współczesnych i tak sporo ale pchać to do kominka, w jakim celu nie lepiej postawić ściankę z czerwonej cegły? Nie rozumiem dlaczego ludzie upierają się na zimne obudowy kominkowe toż to coś nienatyralnego. Obudowa zimna a z dziury w obudoweie wali powietrze czasami i 80 stopni do tego z przypalonym kurzem kto to wymyślił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skarżą się, bo póki się nimi nie bawią - nic złego się nie dzieje.

 

To samo dotyczy kominków. Diabli wiedzą co się stamtąd wydobywa, jak alufolia pęknie, albo taśma odlezie. Też nikt się nie skarży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...