Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Nie skarżą się, bo póki się nimi nie bawią - nic złego się nie dzieje.

No i podobnie jest z wełną dopóki sreberko i taśmy ok to konwekcja do niej sie nie dobierze;-)

Ps. Co do eternitu to nie wiadomo jak to jest z zabawą, deszcz, grad, wiatr i potem słońce. To że nie widać że nie pyli nie znaczy że tak istotnie jest.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam ponownie ,nie chce bardzo przeszkadac w jakze arcyciekawej dyskusji ,ale poczynilem pewne kroki i bardzo wdzieczny bylbym za opinie,

1 .po zalozeniu profili pod plyty zastanawialem sie czym je odizolowac ,dostalem od znajomego specjalna folie ale nie specjalnie mi sie ona podobala ,wiele warst miedzy nimi cienka wata ,jak sprawdzilem soczyscie sie palaca i jakos mi sie ta folia nie usmiechala wiec ,przestrzenie miedzy profilami wypelnilem tymi samymi plytami z wermiculitu Wyszlo to tak:

IMAG2821.jpg

dolaczam zdjecie tego cementu w tubach ktorego uzywam na laczenia:

IMAG2824.jpg

na koniec oprawilem to plytami :

IMAG2823.jpg

 

jak sadzicie....:(?

da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze tego czegoś nie użyłeś :)

 

Wermikulit OK, ale po co Ci jeszcze te płyty na nim? Ja bym położyła płyty wermikulitu i zatynkowała je, jeśli nie podobają Ci się te podziały a'la cegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziebyczo - dobrze, że Ty jesteś w Irlandii bo to co zmajstrowałeś a pokazałeś na 1-szej fotografii to się nie nadaje na polskie standardy. Dobrze, że to zakryłeś płytami jakimikolwiek.

Ta konstrukcja którą zmajstrowałeś grzać będzie okrutnie licho więc może lepiej tam wstaw akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest to z 8%? No to nam z 2% brakuje, ciekawe co to jest;-)
Według wujka G. Straty prażenia (LOI - Loss on Ignition) są różnicą między suchą masą i zawartościąpopiołu. Reprezentują one zawartość w odpadach zarówno materii biogennej, jak

i niebiogennej (np. tworzyw sztucznych). Składniki niebiogenne nie ulegają biodegradacji,

pozostają w odpadach i stanowić będą część strat prażenia produktów. Różnicę strat prażenia

surowców i produktów podczas procesu MBP można zatem przypisać jedynie do rozkładu

biologicznego.

 

https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/odpady/Wytyczne_dotyczace_rozliczania_obowiazku_w_zakresie_ograniczenia_ilosci_skladowanych_odpadow_komunalnych_ulegajacych_biodegradacji_2008.pdf

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, ogromna prośba o pomoc - jestem na etapie projektu domu - dom bez kominów, ogrzewany pompą ciepła z wentylacją mechaniczną i reku, 100% ogrzewanie podłogowe. Jednak ustaliliśmy z inwestorką, że przyjemnie byłoby umieścić w nim również nasz wymarzony kominek. Moje pytanie - jak to zrobić? Czy doprojektować jakiś specjalny komin? Czy taki komin wyprowadzić przez ścianę? Wiem, że sam kominek musi być z zamkniętą komorą spalania i z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Największy problem mam z tym, jaki komin mogę zrobić. Kominek nie będzie jakiś wielki, bo dom ma być energooszczędny, więc zapotrzebowanie na ciepło nie powinno być wysokie. Czy sama lokalizacja kominka wskazana przeze mnie jest ok? Pomóżcie! Rzut parteru w załączeniu, powierzchnia otwarta ok. 60m2 (salon, jadalnia, kuchnia, korytarz) + pustka nad salonem i jadalnią.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, ogromna prośba o pomoc - jestem na etapie projektu domu - dom bez kominów, ogrzewany pompą ciepła z wentylacją mechaniczną i reku, 100% ogrzewanie podłogowe. Jednak ustaliliśmy z inwestorką, że przyjemnie byłoby umieścić w nim również nasz wymarzony kominek. Moje pytanie - jak to zrobić? Czy doprojektować jakiś specjalny komin? Czy taki komin wyprowadzić przez ścianę? Wiem, że sam kominek musi być z zamkniętą komorą spalania i z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Największy problem mam z tym, jaki komin mogę zrobić. Kominek nie będzie jakiś wielki, bo dom ma być energooszczędny, więc zapotrzebowanie na ciepło nie powinno być wysokie. Czy sama lokalizacja kominka wskazana przeze mnie jest ok? Pomóżcie! Rzut parteru w załączeniu, powierzchnia otwarta ok. 60m2 (salon, jadalnia, kuchnia, korytarz) + pustka nad salonem i jadalnią.

[ATTACH=CONFIG]365311[/ATTACH]

 

Komin musi być! Minimalna jego wysokość to o ile się nie mylę 4 metry. Przez ścianę można robić wyrzut spalin z kotłów kondensacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, ogromna prośba o pomoc - jestem na etapie projektu domu - dom bez kominów, ogrzewany pompą ciepła z wentylacją mechaniczną i reku, 100% ogrzewanie podłogowe. Jednak ustaliliśmy z inwestorką, że przyjemnie byłoby umieścić w nim również nasz wymarzony kominek. Moje pytanie - jak to zrobić? Czy doprojektować jakiś specjalny komin? Czy taki komin wyprowadzić przez ścianę? Wiem, że sam kominek musi być z zamkniętą komorą spalania i z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Największy problem mam z tym, jaki komin mogę zrobić. Kominek nie będzie jakiś wielki, bo dom ma być energooszczędny, więc zapotrzebowanie na ciepło nie powinno być wysokie. Czy sama lokalizacja kominka wskazana przeze mnie jest ok? Pomóżcie! Rzut parteru w załączeniu, powierzchnia otwarta ok. 60m2 (salon, jadalnia, kuchnia, korytarz) + pustka nad salonem i jadalnią.

[ATTACH=CONFIG]365311[/ATTACH]

Komin dwuścienny stalowy może być. Pionowo do góry, lub najpierw przez ścianę, a potem też do góry....Chciałbym jeszcze słówko w sprawie usytuowania kominka. Czy ten kąt to przemyślany pomysł, czy na zasadzie "w ostatniej chwili - byle gdzie, byle był"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja lepsza byłaby gdzieś w okolicach schodów. Może przy tym słupie na skrzyżowaniu jadalnia - kuchnia - salon. Fajny kominek bym tam widziała :)

Poza tym w tym miejscu mógłby nawet fajnie dogrzewać parter, a nawet poddasze.

 

Z punktu widzenia osadzenia komina, to chyba też lepsze miejsce – nie gadam bzdur Piotrze, mam nadzieję – a po drugie dach pewnie dwuspadowy i taki stalowy potwór nie będzie wył nad nim jak wątpliwy ozdobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dach dwuspadowy, prosty, bez lukran i wykuszy. Przy założeniu innej lokalizacji - jaki typ komina będzie konieczny? I jeszcze jedna prośba - jaki jest przewidywany koszt całej takiej inwestycji? Kominek będzie służył głównie "rekreacyjnie", jako alternatywne źródło przy niewielkich spadkach temperatury. Nie może zostać więc przewymiarowany, bo w całym domu zrobiłaby się sauna. Dom ma ok. 170 m2 powierzchni użytkowej, z czego parter 112m2. Edytowane przez Dzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzior, w pytaniach technicznych na pewno pomogą forumowi Zduni. Zresztą najlepiej byłoby, gdybyś się z którymś porozumiał bardziej prywatnie. Uzyskasz wtedy dokładniejsze odpowiedzi. Wiadomo, nie wszystkie „tajemnice” zawodowe omawia się publicznie.

 

Co do komina, to już dostałeś odpowiedź od Piotra Batury i ja bym się tego stalowego komina trzymała.

 

Ja mogę Ci podrzucić nieco pomysłów na wygląd kominka. Zresztą to wcale nie musi być typowy kominek. Są piękne wolnostojące np. firmy Romotop lub Rais nowoczesne piecyki / kozy, które świetnie wkomponowują się w każdy styl wnętrza.

Nie chcę tu śmiecić zdjęciami inspiracyjnymi, więc wstawię tylko co nieco na zachętę, ale zapraszam do mojego wątku „Inspiracje kominkowe” (link w sygnaturze). Wstawię tam kolekcję zdjęć specjalnie dla Ciebie. Wszystkie pokazywałam wcześniej.

 

Nie koniecznie muszą to być wkłady, czy piecyki firm, które pokazuję. Niektóre obudowy można wykonać na bazie całkim innych, może nawet sporo tańszych, wkładów, albo wręcz zaprosić Zduna do wykonania kominka tzw. zduńskiego, co pewnie wyjdzie najtaniej, a powstać może prawdziwe, niepowtarzalne cudeńko :)

 

RAIS Qbik

FIREPLACES-rais_qbic_ukon_mild-02.jpg

 

ROMOTOP Esquina

ROMOTOP Esquina.jpg

 

JOTUL Cube

Jotul-Cube-02.jpg

 

Wolno wiszący komin nad kominkiem, ktorego wykonaniem chwali się firma Totem

FIREPLACES-Totem.jpg

 

Można też tak obudować słup, choć nie taką wielką kobyłą.

FIREPLACE-Sommelier-Home-08-4.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...