Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pali sie ladnie ,budowalem w celu ogrzania wody i to jest sprawne ,kaloryfery tez sie nagrzewaja,a i pomieszczenie jest cieple z nawiewu dmucha cieple powietrze ,zastanawiam sie tylko czy faktycznie dolot na dole nie poprawilby cyrkulacji tegoz powietrza. Ogolnie nie wydaje mi sie zebym strasznie to skrewil ,robiac sam i bez doswiadczenia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiekszysz konwencję to może być problem z ogrzewaniem, nikt nie wysiedzi w pomieszczeniu z kominkiem jak przyjdą mrozy, będziesz intensywniej spalać drewno . Najlepiej w trakcie pierwszego sezonu grzewczego zależnie od potrzeb powiększ otwory konwekcyjne. Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na razie zostawie wszystko jak jest ,zostawiajac sobie jednoczesnie mozluwosc dolozenia wlotu u dolu ,jak wspomnialem to bylby bardzo prosty zabieg i moge go zawsze wykonac .
Wlot, raczej sprawdziłbym w instrukcji czy jakiś nie powinien jednak być żeby nie uszkodzić kominka. Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kwestie bezpieczenstwa ,hydraulike wykonywal doswiadczony hydraulik i wiem ze zabezpieczenia sa,zawor bezpieczenstwa napewno, na wszelki wypadek poprosilem polskiego hydraulika by za drobna oplata dokonal oceny poczynan irlandzkiego fachowca i stwierdzil ze wszystko jest absolutnie poprawnie , jesli chodzi o polaczenie komina ceramicznego z metalowa rura zastosowana zostala taka zlaczka:images (1).jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kwestie bezpieczenstwa ,hydraulike wykonywal doswiadczony hydraulik i wiem ze zabezpieczenia sa,zawor bezpieczenstwa napewno, na wszelki wypadek poprosilem polskiego hydraulika by za drobna oplata dokonal oceny poczynan irlandzkiego fachowca i stwierdzil ze wszystko jest absolutnie poprawnie , jesli chodzi o polaczenie komina ceramicznego z metalowa rura zastosowana zostala taka zlaczka:[ATTACH=CONFIG]365438[/ATTACH]

 

W moim Unico oprócz zaworu bezpieczeństwa jest jeszcze wężownica schładzająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kwestie bezpieczenstwa ,hydraulike wykonywal doswiadczony hydraulik i wiem ze zabezpieczenia sa,zawor bezpieczenstwa napewno, na wszelki wypadek poprosilem polskiego hydraulika by za drobna oplata dokonal oceny poczynan irlandzkiego fachowca i stwierdzil ze wszystko jest absolutnie poprawnie , jesli chodzi o polaczenie komina ceramicznego z metalowa rura zastosowana zostala taka zlaczka:[ATTACH=CONFIG]365438[/ATTACH]

 

W moim Unico oprócz zaworu bezpieczeństwa jest jeszcze wężownica schładzająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kwestie bezpieczenstwa ,hydraulike wykonywal doswiadczony hydraulik i wiem ze zabezpieczenia sa,zawor bezpieczenstwa napewno, na wszelki wypadek poprosilem polskiego hydraulika by za drobna oplata dokonal oceny poczynan irlandzkiego fachowca i stwierdzil ze wszystko jest absolutnie poprawnie , ]
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=365434&d=1472024822

Na tym zdjęciu to raczej goło to wygląda,wszystkie króćce zaślepione korkami.Nie ma zaworów, ani odprowadzenia wody, jak się zawór bezpieczeństwa otworzy.Ta wężownica to na pewno schładzająca, czy wymiennik płytowy do innych celów?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kwestie bezpieczenstwa ,hydraulike wykonywal doswiadczony hydraulik i wiem ze zabezpieczenia sa,zawor bezpieczenstwa napewno, na wszelki wypadek poprosilem polskiego hydraulika by za drobna oplata dokonal oceny poczynan irlandzkiego fachowca i stwierdzil ze wszystko jest absolutnie poprawnie , jesli chodzi o polaczenie komina ceramicznego z metalowa rura zastosowana zostala taka zlaczka:[ATTACH=CONFIG]365438[/ATTACH]
Mając połączenie ze zdjęcia, sugeruję obserwację ceramiki. Najlepiej permanentnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...