Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Toście chłopu doradzili :)

Sławek 555 - nic się nie martw, chwilę się ponabijają, ale potem coś doradzą - kominkowcy to fajne chłopy. Generalnie jak poczytasz np. ten wątek wstecz, to zauważysz, że potrzeby Twojego salonu stoją w sprzeczności z Twoimi oczekiwaniami do wielkości i mocy kominka - ty chcesz piękny widok ognia za panoramiczną szybą narożną, natomiast salon pragnie małego okienka (pionowego). Kto z was ustąpi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za sugestie w kwestii doboru odpowiedniej bielizny 

Myślę nad tym co pisaliście i podliczyłem łączną powierzchnie otwartą Salon+jadalnia+aneks kuchenny + holl i wychodzi mi 48m2. Dlatego narożny bo chciiałbym żeby krótsza szyba dogrzewała holl.

Bezpośrednio z holu jest wyjście schodami na górę więc ciepłe powietrze zapewne dotarło by również na górę.

 

Czy powierzchnia48m2 jest wg Was również za mała na kominek narożny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili 3m tej rury. jesli starczy to ok, jesli potrzeba to dokupie. w sumie komin ma ok .7m powyżej przyłącza. Ma być dobrze
Rur Bertrams nie montujemy w kominie. Służą wyłącznie do robienia przyłączy w suchych pomieszczeniach. Oprócz bojowej nazwy, jest tam zwykła czarna stal, która w kominie bardzo szybko rdzewieje. Do komina użyj stali o której pisałem wcześniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon jest typu otwartego, czy zamknięty? Jeśli otwarty, to na ile? Pokaż jakąś wizualkę...

 

Napisał:

 

 

Miejsce na kominek mam w salonie - salon (28m2) z otwartą kuchnią(7,5m2) + otwarte wyjście na hol i schody na piętro.

 

A potem jeszcze podał powierzchnię całej przestrzeni otwartej = 48m2.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr pewnie zaraz coś napisze.

 

A mnie przyszedł do głowy taki pomysł.

 

Wsunęłabym kominek pod komin, a ten kawałek ścianki usunęła. Jest bez sensu tak jak jest. Kominek jedną nogą w hallu i prawie na drodze komunikacyjnej.

 

Sławek555-1234qwer.jpg

 

Kominek pod kominem nie jest niczym dziwnym konstrukcyjnie i jeśli chodzi o funkcjonowanie urządzenia.

Tak od wieków buduje się kominki zduńskie.

 

Kanał wentylacyjny też nie musi iść do samej podłogi, więc nie stanowi problemu.

 

Zyskujesz dodatkowo przestrzeń, oddech we wnętrzu. No i kominek nie będzie zawadzał w przejściu ;)

 

Pytałeś o szczelność wkładów z tzw. gilotyną, czyli drzwiczki podciągane do góry. Większość jest nieszczelna, albo niedostatecznie szczelna. W każdej instrukcji wkładu jest napisane, czy nadaje sie do rekuperacji. Jeśli tak, tzn. że jest szczelny.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z PW służy do grzania wody w centralnym. To jego podstawowa funkcja. Jeśli podstawowa funkcja to patrzenie (chcenie), nie warto mścić się na wodę. Paląc w nim raz na tydzień, i od święta tez nie warto. Dogrzać można dom kominkiem bez płaszcza. Będzie on wówczas drugim źródłem - alternatywą. Niezależną od awarii systemu, czy braku prądu.

.

Teraz szyba. Boczna wyemituje ze 40 % energii w krótkim czasie w swojej okolicy. Reszta grzana wodą będzie nadal nie dogrzana, kiedy przekroczysz barierę przegrzewania miejsc w pobliżu kominka. Z tym można oczywiście żyć, tylko po co? Podwójna szyba? Zjawisko nieco złagodnieje...Szukaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z PW służy do grzania wody w centralnym. To jego podstawowa funkcja. Jeśli podstawowa funkcja to patrzenie (chcenie), nie warto mścić się na wodę. Paląc w nim raz na tydzień, i od święta tez nie warto. Dogrzać można dom kominkiem bez płaszcza. Będzie on wówczas drugim źródłem - alternatywą. Niezależną od awarii systemu, czy braku prądu.

.

Teraz szyba. Boczna wyemituje ze 40 % energii w krótkim czasie w swojej okolicy. Reszta grzana wodą będzie nadal nie dogrzana, kiedy przekroczysz barierę przegrzewania miejsc w pobliżu kominka. Z tym można oczywiście żyć, tylko po co? Podwójna szyba? Zjawisko nieco złagodnieje...Szukaj...

 

Witam.

 

Nie zostawiaj mnie odosobnionego.Piętrowego domu bez PW nie dogrzejesz Piotr.Jest KZPŁW i to on dyktuje warunki.Już to pisałem.Mam ochotę wyeliminować KG, to palę cały czas nieustannie w kominku.Ot i cała filozofia domu piętrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie zostawiaj mnie odosobnionego.Piętrowego domu bez PW nie dogrzejesz Piotr.Jest KZPŁW i to on dyktuje warunki.Już to pisałem.Mam ochotę wyeliminować KG, to palę cały czas nieustannie w kominku.Ot i cała filozofia domu piętrowego.

 

A dlaczego Ty grypsem nadajesz? Przecież nie wiadomo o co Ci chodzi! Pomyśl i napisz jasno co miałeś na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...