Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dobra dociera powoli a może jakiś mniejszy kominek ale narożny ? z mniejszą szybą przez co mniej będę dogrzewał pomieszczenie wokół kominka.

 

Naprawdę nie ma żadnej alternatywy ?

 

Sławku, jest sporo fajnych mniejszych kominków.

No, choćby te, które wkleiłam w poście wyżej. Naprawdę jest w czym przebierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgonka - przerabiałem usilnie Twój sposób palenia w kominku ale niestety - lipa, nie chce mi się wypalać. Paliłem buk w palenisku bezrusztowym. Co może być nie tak? Sposób który ostatnio podałeś - plaster na żar.

 

Prawdopodobnie za mało powietrza. W moim kominku powietrze doprowadzone z zewnątrz na szybę, mam otwarte na max. Ponadto gdy chcesz grzać mocno i szybko, kilka (3) mniejsze plasterki. Mój sposób to zawsze zdecydowanie dłuższe palenie, bez dymu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie za mało powietrza. W moim kominku powietrze doprowadzone z zewnątrz na szybę, mam otwarte na max. Ponadto gdy chcesz grzać mocno i szybko, kilka (3) mniejsze plasterki. Mój sposób to zawsze zdecydowanie dłuższe palenie, bez dymu.

 

Też chciałem długo palić jednym plasterkiem bo jak grzać mocno i szybko to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie pali się jeden plasterek, ale z pęknięciem (wywołanym schnięciem)do rdzenia. U mnie pęknięcie musi być ustawione do szyby - nawiewu. Spróbuj dwa mniejsze (średnica) kawałki dotykające bokami do siebie. Wytworzysz "komin" zwiększający ruch powietrza wewnątrz paleniska.

No to może sprawdzi pochodnię szwedzką;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Ty grypsem nadajesz? Przecież nie wiadomo o co Ci chodzi! Pomyśl i napisz jasno co miałeś na myśli.

 

Witam.

 

Pamiętnej bo galopujesz i nie używaj słów które mogą ci przynieść szkodę to na przyszłość ,a grypserę zostaw dla festów dla frajerów ona jest zakazana.Bujaj się.

 

Jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny mojego zestawu ,którego nie rozumiesz (z wiadomych przyczyn) to tak jak podkreślałem.W domu piętrowym bez DGP i PW wystąpią pewne opory w dogrzewaniu górnych pomieszczeń przy założeniu ,że także nie ma nijakiej podłogówki.Przykład swój zawsze podaje ponieważ jestem inwestorem z 10 letnim stażem praktycznym i zaczynam dostrzegać ,że czas na zmiany ale w moim zestawie pewnych rzeczy nie da się zmienić.Jeśli i tego nie rozumiesz to czytaj cały czas co piszą wybitniejsi od ciebie.To pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek:

też się dzisiaj nie wyspałem.

:o

 

Witam

też chałupę mam porothermie ale podłogówkę tylko w newralgicznych miejscach.:p

Wstawiam do domu piętrowego nazwę go ,zainstalowanego coś pod nazwą kominek-pieco kominek,kozę itp. bez DGP.PW,itp.to jakie warunki muszę spełnić by tak jak do tej pory odczuwać komfort cieplny.Wybudź się i mi odpowiedz jeśli potrafisz.W nowo budowanych domach na płytach,pasywnych-energooszczędnych problem znika ale zmieniając coś co kiedyś popełniono ,to niestety urasta do problemu już nie finansowego ale właśnie ekonomicznego.Pieniądze i czasami nie pomogą bo fizycznie pewnych technologi przeskoczyć się nie da.

Edytowane przez niktspecjalny
był
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...