Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Stefku nie piszesz do czego mam się odnieść merytorycznie więc jeszcze raz merytorycznie o twojej wiedzy - jest wyssana z palca. Nie znających tematu wprowadzasz w błąd, nie masz pojęcia o czym piszesz. Ot taką zabawę sobie widocznie znalazłeś w necie ostatnio sporo takich osobników, takie czasy. Należy mieć tylko nadzieję że większość forumowiczów potrafi odfiltrować wpisy takich osobników. Na razie z mojej strony EOT ale za jakiś czas postaram się przerwać znowu te twoje durne wypowiedzi;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja stewka dodałem do ignorowanych bo oczy bolą jak się patrzy na te jego brednie.

Pewnie można tak zrobić, mogę to zrobić ja, Ty, Pestka, Batura i pewnie jeszcze kilku lub kilkunast tutaj piszących. Niestety nie zrobią tego forumowicze zaglądający tutaj okazjonalnie, mający jakis problem bądź szukający jakiegoś rozwiązania dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://reframat.pl/akum.html

 

Dlaczego okładzina wkładu akumulacyjnego powinna być izolatorem ?

Aby oddawała ciepło długo (przesuwając ją w czasie na okres, kiedy we wkładzie już się nie pali), nie powodując podgrzania obudowy kominka powyżej bezpiecznych wartości.

 

Duża gęstość, czyli pojemność cieplna i niska przewodność cieplna - wymagane cechy okładziny.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja techniczna jestem raczej mało, ale interesujące jest to co wkleiłeś, Fotohobby. Na dodatek tak bardziej łopatą do głowy :yes:

Ciekawa informacja o steatycie. Wreszcie wiem, czemu on tak wyjątkowy pośród wielu innych kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czterech dni palę w kominku wodnym wpiętym w podłogówkę. Palę brykietem RUF ciasno poukładanym w piramidę. Rozpalam od góry tak jak polecają kominkarze z forum. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że w wodniakach szyba jest zawsze brudna, jak na razie jest lekko "zarumieniona" w górnych narożnikach. Nie ograniczam powietrza do minimum, staram się nie zamykać dopływu poniżej połowy. Nie mam żadnej elektronicznie sterowanej przepustnicy. Kominek mam bez rusztowy i codziennie wybieram popiół (małe ilości) odkurzaczem kominkowym. I nawet są ładne płomienie a to tylko brykiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to wygląda z podłogówką? Są jakieś problemy? Podłogówka odbiera całe ciepło bez problemu? Jaką moc do wody ma Twój kominek?

 

Moc wody to wg producenta 12 kw. Podłogówka odbiera wszystko tak, że trudno dobić do 40 stopni w obiegu. Nie posiadam bufora a podłogówka na całej powierzchni domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie jak już zasiedlisz dom i go wygrzejesz. 40 stopni masz na kominku? Jeśli tak to trochę lipa....

 

No przecież kuźwa ja już mieszkam z rodziną. Wewnątrz jest 23 stopnie, to mało? Dom wygrzewałem kotłem gazowym, nie jestem masochistą, żeby robić to kominkiem. Piszesz, że 40 to lipa a kocioł gazowy grzeje na 32 i co powiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że kocioł gazowy i kominek to to samo? Jeśli tak to dla mnie w kominku możesz palić nawet na 32 stopnie :)

 

O wygrzewaniu chodziło mi o to, że to pierwszy sezon. Zresztą to że dom nie wygrzany widać po zużyciu gazu.

 

Można powiedzieć, że przy temperaturze nie przekraczającej 40 stopni masz kominek kondensacyjny. O warunkach spalania drewna wolę nie wspominać :)

Edytowane przez MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że kocioł gazowy i kominek to to samo? Jeśli tak to dla mnie w kominku możesz palić nawet na 32 stopnie :)

 

Ale ciężko jest rozpędzić kominek do wyższej temperatury jak podłogówka w całym domu skutecznie odbiera ciepło przezeń wytworzone. Swoją drogą to po co większa temp, nawet 35 spokojnie wystarczy. Jaki jest sens grzania czynnika przez kominek do np 50 stopni i mieszania go celem uzyskania niższej temperatury do zasilenia podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam ile masz na powrocie? 20 stopni czy więcej?

 

Najpierw przeczytaj sobie to: http://www.kominek.org.pl/technologie/kondensacja-pary-wodnej zanim będziesz porównywał kominek do kotła gazowego bo nie za bardzo masz pojęcie o czym piszesz.

Edytowane przez MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam ile masz na powrocie? 20 stopni czy więcej?

 

Najpierw przeczytaj sobie to: http://www.kominek.org.pl/technologie/kondensacja-pary-wodnej zanim będziesz porównywał kominek do kotła gazowego bo nie za bardzo masz pojęcie o czym piszesz.

 

Dobra, koniec tematu. Zaczynasz trollować. A jak niby podnieść temperaturę jak mimo piekła w palenisku do 50 nie chce dobić.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam ile masz na powrocie? 20 stopni czy więcej?

 

Najpierw przeczytaj sobie to: http://www.kominek.org.pl/technologie/kondensacja-pary-wodnej zanim będziesz porównywał kominek do kotła gazowego bo nie za bardzo masz pojęcie o czym piszesz.

 

A na powrocie jest tylko kilka stopni mniej, gdyż podłogi zostały wygrzane kotłem gazowym. Nie odpaliłem kominka w wyziębionym domu tak, że korozja wkładu nie będzie miała racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja masz powrót 30 stopni to jak korozja może nie mieć racji bytu? Przeczytaj ten artykuł jeszcze raz. Wystarczy, że na powrocie kominka zastosujesz zawór mieszający, który utrzyma zadaną temperaturę na powrocie. Zresztą co ja będę się wysilał. Zobaczymy za parę lat jak będzie Twój kominek wyglądał. Albo może się o tym nie przekonamy bo go po prostu przestaniesz używać :)

 

Poza tym zastanów się nad tym, że paląc na maksa nie jesteś w stanie nagrzać wody do temperatury wyższej niż 40 stopni w sytuacji gdy wylewki masz wygrzane i różnica na powrocie nie jest taka duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do Kominki Org....Nigdy woda powracająca do mojego domowego kominka z PW, nie przekracza magicznego punktu rosy. Nie występuje jednak żadne z wymienionych w artykule niekorzystnych zjawisk: cyt. " Główne skutki kondensacji spalin w kominkach z płaszczem wodnym to:

- obniżenie wydajności wymiennika (ograniczony odbiór wytworzonego ciepła),

- skrócenie czasu bezawaryjnej eksploatacji (korozja niskotemperaturowa wkładu),

- redukcja przekroju kanałów dymowych (zmniejszenie ciągu kominowego),

- efekt czarnej szyby (zabrudzenia całego paleniska oraz szyby kleistą substancją)." Jeśli któreś z tych zjawisk występuje, to w stopniu identycznym i porównywalnym z urządzeniami które podłączyłem z zachowaniem zasady przekroczenia temperatury punktu rosy na powrocie. Myślę, że powodem nie występowania tych problemów, jest konstrukcja kominka z PW. To nie jest urządzenie porównywalne z kotłami dla których zasada jest obowiązkowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...