Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

dziękuję za porady :) co do rury, czy mogę zrezygnować z wkładki dwuściennej i po prostu dać pod kątem rurę ceramiczną na całej grubości ściany http://allegro.pl/komin-systemowy-brata-rura-ceramiczna-fi200-i7006165366.html do niej przejście ze sznurem (ceramiczna - stalowa) i rurą stalową do wkładu?
Jak dasz ( zamurujesz ) tą rurę w ścianie, ta ani ściana, ani rura tego nie przeżyje...Po pewnym czasie to samo może być z domownikami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

- przyjmuje się iż, odległość od drzwi pieca/ szyby do materiałów palnych powinna wynieść miń 80 cm ( w przypadku elektroniki odległość ta wzrasta )

- umieszczanie telewizora oraz kominka na jednej ścianie traktowane jest przez projektantów jako błąd gdyż ekranu nie powinno się umieszczać w sąsiedztwie innego intensywnego źródła światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szykuję się do kupna kominka z płaszczem wodnym podłączonym. Dom będzie ogrzewany również z miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

Zastanawiam się nad kominkami:

1) kratki - MBA PW 17 prawy BS

2) Lechma - PL-500 GREEN SB

 

 

Mam około 180 m2 do ogrzania, na 120 m2 jest ogrzewanie podłogowe.

 

 

Dziękuję za fachowe porady.

Edytowane przez Luniek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dostało mi się :)

Nigdy nie miałem kominka więc nie bardzo wiem jaka jest temperatura 50cm od szyby (czyli jak zlikwiduję boczną szybkę to jednak może on tam wisieć?)

Boczna szyba - bo kominek jest w rogu więc głównie będzie się na niego patrzyło nie na wprost ale pod kątem ok 45st.

Co do płomienia i tv to ja nie lubię oglądać tv po ciemku, zawsze włączam oświetlenie więc światło od kominka nie powinna przeszkadzać, chyba, że chodzi o rozpraszanie uwagi i będę wolał patrzeć na ogień niż na ekran :).

W ogóle pomysł takiego ustawienia wyszedł od osoby, która widziała takie rozwiązania i mówi, że praktykuje się nawet wieszanie tv bezpośrednio na obudowie kominka nad szybą ???

Ogólnie mam problem z rozplanowaniem położenia tv, kominek musi być tam gdzie jest a dla tv miejsce jest jedynie na przeciwległej ścianie, więc albo widzimy tv albo kominek i jak tu ustawić kanapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luniek, jeśli chodzi o wkłady z serii MB, powinieneś wiedzieć, że te z gilotyną nie są do końca szczelne. W początkowej fazie rozpalania, gdy blacha wkładu jest jeszcze zimna, potrafią puścić dym pomiędzy drzwiczkami gilotyny a korpusem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miol, a gdybyś zamienił miejscami wkład i tv?

Tę drewnianą zabudowę, ktora teraz schowała się za kominkiem, można powtórzyć wokół TV. Nawet będzie fajniej.

Komionek znajdzie się dalej od okna, a bardziej w centrum pomieszczenia, co będzie z korzyścią, gdyby wysiadło ogrzewanie lub tylko prąd.

 

Miol-IMG_1317.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o oświetlenie z kominka, lub rozpraszanie uwagi... Całązimę oglądamy filmy na 2,5 m szer ekranie, który wisi lekko po skosie do kominka w odległości mniej więcej 2 m. W kominku buzuje i to nam wcale nie przeszkadza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem, to i tak tv i kominek będą obok siebie

 

Jak świeci słoneczko na Ciebie to czujesz to ciepełko.:cool:

 

Miol, a gdybyś zamienił miejscami wkład i tv?

[ATTACH=CONFIG]405950[/ATTACH]

Trochę zasłoniłaś trzeba dać telewizor narożny.:lol2:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem, to i tak tv i kominek będą obok siebie

 

Będą, ale będzie też ścianka izolacyjna, bo chyba nie robisz ciepłej obudowy. Tv będzie w stosunku do płaszczyzny szyby wkładu we wnęce i to sporej, bo na moje oko co najmniej głębokości 55-60 cm. Ma więc osłonę ze ścianki obudowy, która jeśli postawisz ją z płyt krzemianowo-wapniowych, to ciepła nie przenosi. Ciepło z kominka będzie się rozchodziło prostopadle od szyb, więc tv będzie bezpieczny.

Trzeba jeszcze rozważyć wywiew ciepłego powietrza z obudowy. Na rysunku jest bardzo nisko na froncie. Można zrobić wyżej, ale to tylko z punku widzenia estetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka dzięki bardzo za koncepcję ale tu będzie właśnie problem z tv bo przy tak głębokim schowaniu to tylko osoba siedząca wprost będzie cokolwiek widziała, a z kolei jak go wysunę na uchwycie do przodu to będzie bardzo blisko szyby kominka tak jak przy poprzednim rozwiązaniu. Pokażę żonie, ciekawe jak zareaguje na to rozwiązanie :))

Edytuję bo jednak z takiego ułożenia nic nie będzie bo w samym rogu jest komin więc kominek musi być przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy mógłby ktoś znający temat spojrzeć na fotkę i doradzić z zabudową tego kominka chciałbym pozostawić ponad tym co już jest zabudowane wolną przestrzeń(zabudowa z płyt krzemianowo-wapiennych ),nie zabudowywać do samego sufitu .Kratka wlotu powietrza będzie pod kominkiem a wylot ciepłego powietrza pod samą górną przegrodą ,a moze jednak trzeba pociągnąć zabudowę do samej góry i zrobić komorę dekompresyjną ?IMG_20180128_153450.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...