Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, z góry przepraszam jeśli pytanie już gdzieś padło, ale przejrzenie ponad 500 stron tego wątku jest dość problematyczne ;)

 

Chciałbym dowiedzieć się czy są jakieś twarde zasady dotyczące ilości kolan pomiędzy kominkiem a kominem. Chciałbym, o ile to możliwe podłączyć kominek jak na rysunkach:

 

rzut.jpgbok.jpgfront.jpg

 

Chodzi o to, żeby przejść przez ścianę do sąsiedniego pomieszczenia i stamtąd podłączyć się do komina.

Powód jest głównie taki, że zaraz obok kominka jest otwór w stropie (antresola) i nie chciałbym, żeby podłączenie było widoczne z poddasza. Jest szansa, że będzie to dobrze działało, czy raczej w to nie iść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doodack, a czemu po prostu nie postawisz komina nad wkładem. Tak się budowało i buduje kominki od zarania dziejów. Zaoszczędzisz miejsce i nie będzie rury, która w twoim układzie jest wątpliwą ozdobą. Komin masz wysokości mojego, będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy sso i pora na komin systemowy do kominka w umowie mam obudowanie komina cegła klinkierową pełną. Dzisiaj pytam majstra jak zamierzają to zrobić czy fundament u góry, czy może systemowa nakładka pod cegłę. Usłyszałem odpowiedz murujemy od samego dołu cegłą pełną, wokoło systemu. Zapewnia mnie ze to go dodatkowo usztywni, strop drewniany. Wiem ze zajmie on więcej miejsca ale w tym miejscu nie robi to różnicy jest tam wnęka, za taką opcje nie dopłacę ani grosza czy warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie jest systemowy rondo plus, na pytanie firmy jak go wykańczamy przy umowie zaznaczyliśmy ze wykańczamy cegła pełną klinkierową. A teraz wyszło ze te wykończenie ma isc od samego dołu. Osobiście bym na pewno tak nie zrobił, szkoda by mi było czasu i pieniędzy. Dzwoniłem dzisiaj do doradcy tech. schiedel spytać co o tym myśli, stwierdził ze oni wymagają otynkowania, a murowanie go cegłą wokoło to juz ekstraklasa i może tylko pogratulować ekipy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pytam majstra jak zamierzają to zrobić czy fundament u góry, czy może systemowa nakładka pod cegłę. Usłyszałem odpowiedz murujemy od samego dołu cegłą pełną, wokoło systemu.

 

Kto bogatemu zabroni? U mnie komin systemowy jest w połowie wsunięty w ścianę konstrukcyjną. Można powiedzieć, że w połowie jest obudowany na poziomie parteru. Na stropie już nie ma ścian, więc jest obudowany dookoła BK - wykonawca stwierdził, że tak będzie bezpieczniej, niż oprzeć na kominie systemowym tylko z kanałem spalinowym płytę na której ponad poziomem dachu będzie klinkier.

Jak u Ciebie chcą od samego dołu ciągnąć klinkierem i to pełnym, to pewnie testują, jak łatwo dasz się wydoić. Bo to rozwiązanie dla tych, co kupują w sklepach, w których nie ma cen na towarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę na sso jest tam 11 etapów i za wszystko płace ryczałtem według umowy. Odnośnie komina mam zapis "Wykończenie komina cegłą klinkierową Robe.." nie chce podawać dokładnej kwoty, ale mogę napisać ok 4k. Spytałem jak zamierzają to zrobić, stwierdzili ze murują od samego dołu, nie dopytałem dalej, ale pewnie od dołu będzie zwykłą cegła a później przejdą na klinkierową. Kaizen u mnie tez twierdzą ze tak będzie bezpieczniej, komin spalinowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie komina mam zapis "Wykończenie komina cegłą klinkierową Robe.." nie chce podawać dokładnej kwoty, ale mogę napisać ok 4k.

 

Samo wykończenie? Mnie mniej kosztował cały komin systemowy izostatyczny z robocizną i obmurowaniem jak pisałem (klinkier tylko nad poziomem dachu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze pewnie tak zrobią, ale nie wiem bo nie dopytałem.. Mnie interesuje efekt finalny cegła klinkierowa powyżej dachu, chcą murować od dołu wiec ok, z czego będą murować od dołu na to już nie mam wpływu. Najważniejsze że tak można i to mnie satysfakcjonuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego będą murować od dołu na to już nie mam wpływu.

 

Wymarzony klient. Dostaje wyrok - i płaci. I jest przekonany, że nie ma wpływu na to, za co i ile płaci ;)

W warsztacie samochodowym klient siedzi w fotelu i czyta gazetę, a na kanale stoi samochód. Przychodzi mechanik i zabiera się za auto. Po chwili mówi do klienta:

- Przydałoby się wymienić świece.

- To wymieniaj pan, tylko szybko.

No to mechanik czuje, że złapał frajera i nawija dalej:

- Pasek rozrządu też do wymiany. Klocki i tarcze też. I płyn hamulcowy, i w chłodnicy, i wycieraczki...

- Wymieniaj pan, tylko szybciej, bo nie mam czasu.

Mechanik skończył, odstawił samochód i mówi:

- No, gotowe.

Na to klient pokazując na samochód stojący przed warsztatem:

- No to bierz się pan teraz za mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, zamówiłem obmurowanie cegłą klinkierową powyżej dachu i nigdy nie oczekiwałem ze będzie murowane od samego dołu.Mi wystarczyłby u góry fundament, cegła powyżej i mam to co chciałem. Wiec teraz czym oni będą morować od dołu mnie nie interesuje, ja oczekuje efektu finalnego nad dachem ii za niego płace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...