Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

dom już zbudowany więc juz sie nie zmieni :) a telewizor w miejscu kominka to nie za bardzo jak mi tam ktoś będzie latał przed TV :p

spiżarkę mam w ogóle ściany będą jakieś szafki na wszystko

fajnie się przestawia ale nie da rady tak jak to zrobiłaś bo są filary nośne

Edytowane przez robos2234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ile wychodzi na gotowe kominek takiej średniej półki ? razem z podstawową obudową z płyt KG ?

 

Z płyt KG (jeśli masz na myśli płytę Kartonowo-Gipsową) to już raczej "muzealna" obudowa a nie "podstawowa". :)

Teraz podstawowe wentylowane obudowy powstają z płyt Krzemianowo - Wapiennych, bez wełny i "srebek" w środku. Choć może już jest jakiś bardziej popularny produkt-poczekajmy na wypowiedzi praktyków.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robos, policz sam. :) Krzemianowo-wapniowe niezależnie od firmy są tego samego rozmiaru. Potrzebujsz okleić i zakołkować na kominie w obrębie obudowy + to co na obudowę i kawałki do klejenia narożników i podklejania na łączeniach. Naprawdę obejrzyj wątek Brzezińskiego (podawałam linka). Wszyscy Zduni chwalili jego wykonanie obudowy wkładu. Jest dużo zdjęć, krok po kroku, więc nawet ostatni głąb się zorientuje jak się robi obudowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robos, policz sam. :) Krzemianowo-wapniowe niezależnie od firmy są tego samego rozmiaru. Potrzebujsz okleić i zakołkować na kominie w obrębie obudowy + to co na obudowę i kawałki do klejenia narożników i podklejania na łączeniach. Naprawdę obejrzyj wątek Brzezińskiego (podawałam linka). Wszyscy Zduni chwalili jego wykonanie obudowy wkładu. Jest dużo zdjęć, krok po kroku, więc nawet ostatni głąb się zorientuje jak się robi obudowę.
Wszyscy?! Nawet Darek? Niemożliwe....:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może głupie pytanie ale dla pewności:

 

Jeżeli kominek z płaszczem ma wloty/wyloty do CO symetrycznie po dwóch stronach to trzeba wpinać się z dwóch stron czy wystarczy z jednej?

Drugiej strony używa się tylko przy instalacji w układzie otwartym do połączenia z naczyniem wzbiorczym?.

Edytowane przez Jeep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może głupie pytanie ale dla pewności:

 

Jeżeli kominek z płaszczem ma wloty/wyloty do CO symetrycznie po dwóch stronach to trzeba wpinać się z dwóch stron czy wystarczy z jednej?

Drugiej strony używa się tylko przy instalacji w układzie otwartym do połączenia z naczyniem wzbiorczym?.

Wystarczy po jednym podpięciu. Ale wtedy dobrze jest zrobić zasilanie z jednej, a powrót z drugiej strony....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Być może głupie pytanie ale dla pewności:

 

Jeżeli kominek z płaszczem ma wloty/wyloty do CO symetrycznie po dwóch stronach to trzeba wpinać się z dwóch stron czy wystarczy z jednej?

Drugiej strony używa się tylko przy instalacji w układzie otwartym do połączenia z naczyniem wzbiorczym?.

 

Hydraulicy lubią podpinać wyjście z jednej a powrót z drugiej... Podobno gwarantuje to lepsza pracę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, to Tatarka montujesz dla bajeru?

 

Rahfi, raczej z lenistwa chce ten sterownik, tylko nie wiem po co mu jeszcze pilot, skoro jak się raz zada parametry to to robi swoje. To przecież nie światło, które chce się włączyć, przyciemnić bo akurat tak nam pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuję TATARKA i inne sterowniki do piecokominków. To ma sens. W kominku "powietrznym" "sterowanie" polega na przymykaniu powietrza podczas spalania. Najbardziej niepożądana funkcja z punktu widzenia autonomii spalania drewna, czystości spalin itd...A nawet jeśli już.... skoro nastawisz, i samo sie dzieje, to po co internet? Bajerek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...