Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie.

Obecnie rozważam montaż kominka płaszczem wodnym.

W mieszkaniu będzie piec gazowy dwufunkcyjny kondensacyjny, o mocy dla C.O. 5,2-26kW.

Stąd moje pytania.

1. Jakiej mocy powinien być kominek i ile kosztuje odpowiedni wkład?

2. Jak wygląda podłączenie kominka do gotowej instalacji w przypadku opcji tylko C.O.? (zależy mi na jak największej oszczędności miejsca).

3. Czy w przypadku chęci grzania kominkiem C.O. i C.W.U. musi być zasobnik wody?

4. Z czego może być/powinna zostać wykonana instalacja między kominkiem a piecem? Musi być to miedź czy może być "pcv"?

Proszę ewentualnie o inne konstruktywne wypowiedzi.

Edytowane przez kulunkele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Obecnie rozważam montaż kominka płaszczem wodnym.

W mieszkaniu będzie piec gazowy dwufunkcyjny kondensacyjny, o mocy dla C.O. 5,2-26kW.

Stąd moje pytania.

1. Jakiej mocy powinien być kominek i ile kosztuje odpowiedni wkład?

2. Jak wygląda podłączenie kominka do gotowej instalacji w przypadku opcji tylko C.O.? (zależy mi na jak największej oszczędności miejsca).

3. Czy w przypadku chęci grzania kominkiem C.O. i C.W.U. musi być zasobnik wody?

4. Z czego może być/powinna zostać wykonana instalacja między kominkiem a piecem? Musi być to miedź czy może być "pcv"?

Proszę ewentualnie o inne konstruktywne wypowiedzi.

26 kw? To by znaczyło, że masz jakiś wielki nieocieplony dom.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł to dedietrich mcr home 24/28 mi, jeśli ta informacja wam coś pomoże.

Najlepiej gdyby instalacja zajmowała jak najmniej miejsca.

To może fototapeta?! ;) Napisz jaki masz dom, bo z samej informacji o kotle to można jedynie z fusów powróżyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem później to ta wysoka moc służy przepływowemu podgrzaniu wody użytkowej, a do grzania c.o. używane jest minimum do podtrzymywania podgrzanej wody czyli 5kw

 

Czyli rozpalasz, idziesz pod prysznic i leje się woda ogrzana przeplywowo?

Zakrecasz wodę i gaśnie kominek? Czy woda zaczyna sie gotować i w domu robi się 30*?

 

5kW@75m2 to w domu wybudowanym po 2013r za dużo w największe mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr, dokładne dane na temat ocieplenia podam za jakieś 3h, bo teraz nie pamiętam.

@Kaizen

Napisałem na jakiej zasadzie działa kocioł.

Po to tu właśnie jestem aby się dowiedzieć jakiej mocy powinien być kominek i jaką powinna być to instalacja, bo jak napisałem widziałem że są ciśnieniowe, otwarte, z buforem itd.

Najlepiej by było gdyby woda cwu mogłabyc podgrzewana w trakcie gdy palimy w kominku, a po za sezonem jedynie w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego kominka z PW, żeby nie był przewymiarowany w Twoim domu, jak ten Twój piec gazowy. Może jakiś piecyk wolnostojący? Albo odpuść sobie PW. Zrób coś małego na powietrze, albo piecokominek akumulacyjny o małej masie. Bedzie to alternatywa, a nie powielanie źródeł ciepła w jednym systemie. W razie awarii nie pogrzejesz ani gazem ani kominkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie przepływowe CWU kotłem na paliwo stałe nie ma sensu.

 

Jak to sobie wyobrażasz? Puszczasz przez kominek wodę wodociągową i bezpośrednio do łazienki?

 

Przy gazie, gdzie można nieźle modułować moc jest trudno uzyskać stałą temperaturę a co dopiero przy kominku. Porzuć ten pomysł. Jak upierasz się na kominek z płaszczem, to kup jak najmniejszy i do tego bufor (który może grzać przepływowo CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę grubości 3cm. Nie wiem dokładnie jaka, bo bez napisów a dostałem w prezencie.

 

Przejście przez ścianę wygląda tak:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=417924

 

Od wełny do powierzchni ściany jest 5,5cm.

 

Znalazłem taki instruktaż (no, powiedzmy - bardziej reklamę):

 

 

Niebawem będzie u mnie tynkarz naprawiał co zepsuły w tynkach kolejne ekipy, i pytanie, czy zrobić płytę głęboko i otynkować tynkiem cementowo wapiennym, czy tak jak na filmiku pokombinować, żeby płyta była blisko powierzchni ściany i gładzią? Czy jeszcze inaczej?

Komin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...