Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

Oj, Gacek, może zmądrzejesz jak ci kolejny kawałek kominka odpadnie. Odpadło, bo masz zchrzanioną obudowę. W poście Piotra Batury jest o tym. Remiks też Ci napisał co sądzi. Ale ty nie rozumiesz konieczności naprawienia tego co spowodowało odpadnięcie kamienia i przypalenie płyty gipsowej. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj, Gacek, może zmądrzejesz jak ci kolejny kawałek kominka odpadnie. Odpadło, bo masz zchrzanioną obudowę. W poście Piotra Batury jest o tym. Remiks też Ci napisał co sądzi. Ale ty nie rozumiesz konieczności naprawienia tego co spowodowało odpadnięcie kamienia i przypalenie płyty gipsowej. Powodzenia.

 

ok, przekonałaś mnie swoimi postami. Nie pozostało mi nic innego niż rozwalić ten kominek. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ty potrafisz myśleć normalnie?

Kominek to nie zabawka. Jest urządzeniem ogniowym, które może być bardzo niebezpieczne.

Na początku pytałam jak masz zrobioną izolację wewnątrz obudowy, czy to może wełna. Nie odpowiedziałeś, ale zacząłeś się wkurzać.

Dlaczego tak głupio reagujesz. To naprawdę ważne.

Jeśli masz tam wełnę, to odpadnięcie kamienia i przypalenie płyty gipsowej sugeruje, że uległa ta izolacja uszkodzeniu. Jeśli tak to tzn. przysmaża się, bo wełna ma wytrzymałość na wysokie temperatury tylko 200 st. Powyżej zaczyna się smażyć, a po pewnym czasie może sie nawet zapalić. Smażenie powoduje wydzielanie różnych szkodliwych substancji.

Ty się wkurzasz, zamiast ocenić co ważniejsze? Poprawić co wewnątrz obudowy jest źle, czy być może truć siebie oraz rodzinę i co ileś tam czasu na nowo przyklejać to co odpadło?

 

Więcej się nie odezwę. A zdaje się, że i innych w tym wątku nie nastroiłeś swoimi reakcjami do pomocy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, przekonałaś mnie swoimi postami. Nie pozostało mi nic innego niż rozwalić ten kominek. Dziękuję za pomoc.

 

Tak rozwal.Zapanuje spokój we wątku. Doradzali ci wybitni FM .Nie znajdziesz nigdzie takich doradców z taką praktyką.Podjąłeś decyzję nie pokazując do końca problemu. Do rzeczy. Wg mnie jakbyś nie mocował tej płyty ,cobyś nie zastosował i tak będzie do dupy jak nie zrobisz obudowy od nowa. Wiedzę masz swoją to ją kultywuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pany. Z rozpedu i chyba głupoty uzylem do wymurowania obudowy wkladu, samej zaprawy szamotowej. Zupelnie zapomnialem o dodaniu cementu. Obudowa jest z pelnej czerwonej cegly. To jest prosta, pionowa konstrukcja pod sam sufit bez zadnych skosów. Kominek narozny. Wnetrze wylozone plytami krzemianowo-wapiennymi, z wyjatkiem cegly. Sciana z cegly bedzie otynkowana. Pytanie czy po kilkukrotnym rozpaleniu na maksa jest szansa ze ta zaprawa sie odpowiednio "zetnie"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. Z rozpedu i chyba głupoty uzylem do wymurowania obudowy wkladu, samej zaprawy szamotowej. Zupelnie zapomnialem o dodaniu cementu. Obudowa jest z pelnej czerwonej cegly. To jest prosta, pionowa konstrukcja pod sam sufit bez zadnych skosów. Kominek narozny. Wnetrze wylozone plytami krzemianowo-wapiennymi, z wyjatkiem cegly. Sciana z cegly bedzie otynkowana. Pytanie czy po kilkukrotnym rozpaleniu na maksa jest szansa ze ta zaprawa sie odpowiednio "zetnie"?

 

Nie nie ma takiej szansy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. Z rozpedu i chyba głupoty uzylem do wymurowania obudowy wkladu, samej zaprawy szamotowej. Zupelnie zapomnialem o dodaniu cementu. Obudowa jest z pelnej czerwonej cegly. To jest prosta, pionowa konstrukcja pod sam sufit bez zadnych skosów. Kominek narozny. Wnetrze wylozone plytami krzemianowo-wapiennymi, z wyjatkiem cegly. Sciana z cegly bedzie otynkowana. Pytanie czy po kilkukrotnym rozpaleniu na maksa jest szansa ze ta zaprawa sie odpowiednio "zetnie"?
Dobry tynk mineralny na podwójnej siatce zatopionej (dwukrotnie) w kleju i cegły w środku mogą nawet luźne być.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Grupowiczów:)

 

Potrzebuję pomocy doradztwa.

Buduję domek Sosenka 3 jestem już po tynkach ale problem/ dylemat pojawia się przy kominie....

 

Ekipa budowlana doradziła mi przy budowie komina z wkładem ceramicznym wejście pod kątem 45 stopni.....bo planowałem wkład kominkowy ale ceny trochę mnie przeraziły i postanowiłem podłączyć ładną " kozę".

W tym miejscu pojawił się problem; wejście od góry sporo wystaje a od dołu jest krótsze. Znalazłem taką wkładkę https://kominy-online.pl/kominy-czarne-2-mm/63-wkladka-katowa-komina-ceramicznego-ze-sznurem-45-stopni.html?fbclid=IwAR26SUcwKtkH2vawBjwBcYN3dmk5bLN1rhbq3DXJf59-CdcZH8Whidm1qYk, super rozwiązanie ale w obecnym stanie będzie mocno odstawało w górnej części od ściany zrobi się taki klin.

Jeden fachowiec może zbić tą ceramikę i przerobić wejscie na 90stopni ale to wiąze się z kuciem w plecach komina co mnie się nie widzi (a wręcz przeraża).

Do tego teraz jak kładzione były tynki ekipa paliła sobie w roboczej kozie i wejscie do komina pękło nie ukruszył się a nic tylko jest taka sznyta:/ i nie wiem czym się tutaj przejmować......

Przerabiać czy podpinać wkład aby było mniej przerabiania zgłupiałem,......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupowiczów:)

 

Potrzebuję pomocy doradztwa.

Buduję domek Sosenka 3 jestem już po tynkach ale problem/ dylemat pojawia się przy kominie....

 

Ekipa budowlana doradziła mi przy budowie komina z wkładem ceramicznym wejście pod kątem 45 stopni.....bo planowałem wkład kominkowy ale ceny trochę mnie przeraziły i postanowiłem podłączyć ładną " kozę".

W tym miejscu pojawił się problem; wejście od góry sporo wystaje a od dołu jest krótsze. Znalazłem taką wkładkę https://kominy-online.pl/kominy-czarne-2-mm/63-wkladka-katowa-komina-ceramicznego-ze-sznurem-45-stopni.html?fbclid=IwAR26SUcwKtkH2vawBjwBcYN3dmk5bLN1rhbq3DXJf59-CdcZH8Whidm1qYk, super rozwiązanie ale w obecnym stanie będzie mocno odstawało w górnej części od ściany zrobi się taki klin.

Jeden fachowiec może zbić tą ceramikę i przerobić wejscie na 90stopni ale to wiąze się z kuciem w plecach komina co mnie się nie widzi (a wręcz przeraża).

Do tego teraz jak kładzione były tynki ekipa paliła sobie w roboczej kozie i wejscie do komina pękło nie ukruszył się a nic tylko jest taka sznyta:/ i nie wiem czym się tutaj przejmować......

Przerabiać czy podpinać wkład aby było mniej przerabiania zgłupiałem,......

System ma 30 lat gwarancji, a pęka po pierwszym sezonie. Ja bym jednak to naprawił....Skonsultuj problem z przedstawicielem systemu. Nie sadzę, by Ci uznał gwarancję (coś wymyśli), ale podpowie może jak naprawić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w tym wątku.

Remontuję dom, jestem na etapie skuwania starej wylewki aby zrobić nową.

Zaplanowany jest także kominek, który będzie postawiony przy ścianie zewnętrznej.

1. I tu powstaje pytanie: czy dolot powietrza do kominka można zrobić po prostu na wprost przez ścianę zewnętrzną? (poziom 0 jest około 70 cm od gruntu)

czy lepiej dać pionowo w dół (z 40 cm w dół, odsuwając się od ściany z 20 cm??) i potem przebić się przez fundament?

Jak jest korzystniej?

2. z tego co czytałem to pod kominkiem robi się normalną wylewkę jak w całym domu (styropian i taka sama grubość wylewki bez dodatkowego zbrojenia), ale nie kładzie się rurek od ogrzewania podłogowego - pytanie: czy trzeba to miejsce posadowienia kominka oddylatować od posadzki z ogrzewaniem?

3. na zewnątrz też muszę postawić komin - jaki najlepszy będzie? systemowy? czy wymurować z czerwonej cegły? co polecacie?

 

Dziękuję za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Można przez ścianę, ale przy dużych mrozach może dojść do wkraplania kondensatu.

2.Wylewka jest zależna od obciążenia czyli jaki robisz kominek.

3.Komin domurowany zewnętrzny musi być porządnie ocieplony, inaczej kondensat zaleje ścianę, systemowy ze skorupek jest nietrwały..

 

1. Jaki Ty tam kondensat widzisz, a przed zawilgoceniem ściany (punktem rosy na zewnątrz rury) chroni izolacja kanału i po sprawie.

3. A skąd kondensat na ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...