Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Dzień dobry:) Jestem tu od dziś i pewnie będę często wpadać i zadręczać pytaniami , bo właśnie zaczęłam wykańczać nowy dom. Mam pytanie odnośnie kominka, a właściwie jego obudowy. Czy zawsze wkład kominowy musi być obudowany płytami do góry?Czy obudowa może kończyć się niżej ,a nie pod sufitem?Czy można obudować wkład kominowy, zostawiając rurę na wierzchu? Pewnie pytanie z tych infantylnych, ale w temacie jestem zielona. Dziękuję za potencjalną odpowiedź.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz można. Tylko pamietaj, że na kominie, za plecami wkładu trzeba położyć płyty wapniowo-krzemianowe by izolować.

Tu ważniejsze jest jaki masz strop nad kominkiem, betonowy?

 

Zajrzyj pod linka (Inspiracje kominkowe) w mojej sygnaturze. Znajdziesz masę kominków z rurami dymowymi (takie czarne idące od wkładu do komina aż prawie pod sufit) na wierzchu. Też tak mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki Ty tam kondensat widzisz, a przed zawilgoceniem ściany (punktem rosy na zewnątrz rury) chroni izolacja kanału i po sprawie.

3. A skąd kondensat na ścianie?

1. Osłabiona zmniejszona izolacja - mostek

3. Przemarzanie = skraplanie

Dodatkowo taki układ kominów przy dużych mrozach , przemarzanie, utrudnia start kominka wewnętrznego

 

Komin zewnętrzny lepszy z cegły , systemowy w środku budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Osłabiona zmniejszona izolacja - mostek

3. Przemarzanie = skraplanie

Dodatkowo taki układ kominów przy dużych mrozach , przemarzanie, utrudnia start kominka wewnętrznego

 

Komin zewnętrzny lepszy z cegły , systemowy w środku budynku.

 

Darek jak masz pisać bzdurki to lepiej nie udzielaj się w końcu to Ty jesteś fachowcem tyle że niestety nie od skraplania i czytania ze zrozumieniem. Proszę przeczytaj post których dotyczą te punkty. Mieszanie pojęć do niczego nie prowadzi no i wypadało by troszkę nauk łyknąć. Pkt 3 w Twojej odpowiedzi to niestety zdanie fałszywe bo o ile przemarzanie to temperatura ale już do skraplania jeszcze coś jest potrzebne więc nie da się postawić znaku równości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz można. Tylko pamietaj, że na kominie, za plecami wkładu trzeba położyć płyty wapniowo-krzemianowe by izolować.

Tu ważniejsze jest jaki masz strop nad kominkiem, betonowy?

 

Zajrzyj pod linka (Inspiracje kominkowe) w mojej sygnaturze. Znajdziesz masę kominków z rurami dymowymi (takie czarne idące od wkładu do komina aż prawie pod sufit) na wierzchu. Też tak mam :)

 

Hmm...i tu mam zagwozdkę...Co to strop? Jeśli to sufit, to tak , jest betonowy :) Dziękuję za linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fachowiec od kominka jakiś lipny, zmień fachowca. Podaj namiary, polecimy kogoś z Twojej okolicy. Niska zabudowa przy odpowiedniej wentylacji bryły jest możliwa, przerobienie komina systemowego tym bardziej. Ja przerabiam ceramikę przy co drugim kominku przez złe wykonanie dewelopera/wykonawcy komina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym ,żeby kominek ( ale nie koza, ani wolnostojący) tylko wkład do zabudowy , pojawił się przy schodach, ale był zabudowany jak najniżej, aby nie zakryć przestrzeni nad schodami

 

Trochę problem w urodzie efektu, bo skoro chcesz kominek, jak rozumiem w kącie schody-komin, a wlot do komina masz w rogu przy ścianie, to rura będzie niefajnie wyglądać.

Edytowane przez Tomaszs131
Korekta formuły linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endrju, ty się po prostu domów na robotę z Julką :) Będzie miała zrobione, a nie popartane
Nie zawsze to jest możliwe, gdy wykonawca przykładowo ze Śląska, a kominek na Podlasiu...;) Tanie roboty niestety odpadają, bo ciężko w nich utopić koszty logistyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jest i będę musiała to przerobić, bo chcę ,żeby kominek był przy schodach. Ale chcę niską zabudowę. Fachowiec od kominków powiedział,że nie jest to możliwe .
Tu masz kilka "skrzyneczek", z kominem za nimi, albo z boczku....

1.jpg

DSC06788.JPG

DSC02646.JPG

Rotation of PICT0&#5.JPG

5..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...