Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze raz dziękuję. Nie będę robił trójnika, tylko rozpalał przy uchylonych drzwiach kominka. Dam Ci znać jak to wyszło. W sobotę montuje mi firma i popalimy zobaczymy.

 

Ja tak robię, bo mam szeroki 110 cm wkład – gilotyna podniesiona na pudełko zapałek przy rozpalaniu (od góry) dopóki ogień nie zejdzie z rozpałki niżej. Potem zamykam drzwiczki. A gdy już w palenisku buzuje jak należy, zamykam dolot powietrza. Tzn. powinnam napisać przymykam, bo szyber nigdy nie zamyka szczelnie przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręciłeś to co napisałam. Nieładnie, Remiks.

 

No nie mogłem się powstrzymać;-) Przepraszam.

To co napisałaś to fajny przykład jak nie wybierać wkładu (kominka), w kominku musi się palić przecież po to jest przecież. Dobierać trzeba tak by to palenie przynosiło radość i pożytek a nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym go sama wybierała, to byłby inny. Pisałam gdzieś kiedyś o tym. Jest, jak jest, a ja muszę sobie z tym radzić. Na dodatek jakoś tylko ja potrafię w nim rozpalić i potem palić, bez efektu kopcenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dałoby rady rozpalić mniejszego ogniska na środku tego kolosa? Wizualnie to nie będzie to samo co w katalogach, ale od strony funkcjonalnej może by się sprawdziło...?

 

Da się, tylko, że to dziwnie wygląda, a poza tym... Jak pali się tylko pośrodku, to zadymia boki paleniska i szyby. On musi dostać ognia po całości, żeby wyglądał jak należy, a ja żebym nie musiała wyglądać jak kominiarz po akcji szorowania bydlaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pali się tylko pośrodku, to zadymia boki paleniska i szyby. On musi dostać ognia po całości, żeby wyglądał jak należy, a ja żebym nie musiała wyglądać jak kominiarz po akcji szorowania bydlaka.

 

No cóż, to w takim razie rzeczywiście - delikatnie mówiąc - niezbyt udana konstrukcja... A mówiąc wprost - do d..y taki kominek*. Ale za to jestem pewny, że w katalogach wygląda olśniewająco! ;)

 

*pestka, tylko nie bierz tego do siebie - nie piję do ciebie tylko do producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to w takim razie rzeczywiście - delikatnie mówiąc - niezbyt udana konstrukcja... A mówiąc wprost - do d..y taki kominek*. Ale za to jestem pewny, że w katalogach wygląda olśniewająco! ;)

 

*pestka, tylko nie bierz tego do siebie - nie piję do ciebie tylko do producenta

 

Wkład, a nawet cala seria do ktorej należy jest uznany za eko. Ja mam inne zdanie na ten temat, choćby z powodu działania gilotyny. Jest ładny, jednak ma sporo wad. Na pe`wno nie nadaje się dla osób, które nie mają wcześniejszych doświadczeń z wkładami kominkowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład, a nawet cala seria do ktorej należy jest uznany za eko. Ja mam inne zdanie na ten temat, choćby z powodu działania gilotyny. Jest ładny, jednak ma sporo wad. Na pe`wno nie nadaje się dla osób, które nie mają wcześniejszych doświadczeń z wkładami kominkowymi.
Bądźmy szczerzy...Wkład nie nadaje się do palenia! To, że Ty się z nim zaprzyjaźniłaś, jest tylko Twoją zasługą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy szczerzy...Wkład nie nadaje się do palenia! To, że Ty się z nim zaprzyjaźniłaś, jest tylko Twoją zasługą...

 

To twarda przyjaźń, ale ... Znajomym się on podoba. Nie masz pojęcia, co ja się natłumaczyłam takim jednym, żeby nie kupowali. Prawie się obrazili. Musiałam pozwolić im rozpalić w tym klocu. Dopiero dotarło. Nie będę opowiadać o sprzątaniu po tej prezentacji :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...