Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Biopaliwo ...DREWNO ... Kilkugodzinny brak prądu, ostatnio znów się zdarzają przerwy w dostawach, wszystkie systemy grzewcze przestają działać a kominek lub piec / koza ratuje dom . jeśli Kominek lub koza to ze stali i szamotu, dostępne w różnych okładzinach zewnętrznych, tylko do takich podłączysz pobór powietrza do spalania w 100% z zewnątrz domu. Do spalenia 1 kg drewna potrzeba około 8 m3 powietrza, tylko stalowy korpus paleniska wytrzyma szoki termiczne gdy na dworze jest mróz.

siena_n_01_ceramika_hneda_srnci_kachlova_kamna_romotop_f1_big.jpg

ALEDO_03_plech_krbova_kamna.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biopaliwo ...DREWNO ... Kilkugodzinny brak prądu, ostatnio znów się zdarzają przerwy w dostawach, wszystkie systemy grzewcze przestają działać a kominek lub piec / koza ratuje dom . jeśli Kominek lub koza to ze stali i szamotu, dostępne w różnych okładzinach zewnętrznych, tylko do takich podłączysz pobór powietrza do spalania w 100% z zewnątrz domu. Do spalenia 1 kg drewna potrzeba około 8 m3 powietrza, tylko stalowy korpus paleniska wytrzyma szoki termiczne gdy na dworze jest mróz.

 

W Żabiej Woli są kilkugodzinne braki prądu ?

Co wspólnego ma mróz na zewnątrz domu z szokiem termicznym korpusu paleniska?

Kiedyś fachowcy zachwalali kominki żeliwne, później paleniska szamotowe (jako najlepsze) a teraz stalowe.

Czasy się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich,

nastał czas kominków.

I ja się zacząłem zastanawiać nad takim kominkiem jako, awaryjnym źródłem ciepła, ale także do stworzenia atmosfery:) podejrzewam że przynajmniej raz w tygodniu bym w nim palił.

Bardzo poważnie myślę nad kominkiem z płaszczem wodnym i teraz mam pytanie jakie rury położyć między buforem a kominkiem (odległość ok 10 m). Rury bym puścił w warstwie ocieplenia podłogi - właśnie mam ten etap na budowie, i musze szybko rozłożyć tą instalację, więc proszę o wskazówki: jakie rury, jaka średnica, gdzie je zakończyć w miejscu kominka (w kuć się w ścianę, czy jak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjne źródło napędzane prądem, kotłownia w salonie, 'kiszenie drewna", już czuję ten swąd, a oczyma wyobraźni, te grube warstwy smoły na ściankach płaszcza wodnego i zalepioną uszczelkę. :lol2:

ale także do stworzenia atmosfery :)

To mnie rozwaliło.:rotfl:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

nastał czas kominków.

I ja się zacząłem zastanawiać nad takim kominkiem jako, awaryjnym źródłem ciepła, ale także do stworzenia atmosfery:) podejrzewam że przynajmniej raz w tygodniu bym w nim palił.

Bardzo poważnie myślę nad kominkiem z płaszczem wodnym i teraz mam pytanie jakie rury położyć między buforem a kominkiem (odległość ok 10 m). Rury bym puścił w warstwie ocieplenia podłogi - właśnie mam ten etap na budowie, i musze szybko rozłożyć tą instalację, więc proszę o wskazówki: jakie rury, jaka średnica, gdzie je zakończyć w miejscu kominka (w kuć się w ścianę, czy jak)?

 

Ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś podpowie?
Jak wepniesz kominek w domowy system CO, to nie będzie awaryjne źródło ciepła. W razie awarii lub podczas zaniku dostaw energii elektrycznej, nie będziesz mógł w nim palić. Przy założeniach palenia raz w tygodniu, lub "dla stworzenia atmosfery", sugeruję kominek niezależny - ze zwykłym wkładem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Ale pompki obiegowe można w miarę bez problemu podpiąć pod agregat i mamy w razie "W" ciepło w domu i ciepłą wodę w kranie.

 

Panie Piotrze, może Pan podpowiedzieć jaką rurę położyć między kominkiem a buforem - muszę to zrobić w tym tygodniu - a potem będę rozważał nad kominkiem czy z płaszczem czy bez. Rura stosunkowo będzie niedroga a może dać wiele możliwości.

 

Jak zakończyć/ gdzie zakończyć tą rurę w miejscu kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pompki obiegowe można w miarę bez problemu podpiąć pod agregat i mamy w razie "W" ciepło w domu i ciepłą wodę w kranie.

 

Masz taki agregat? Bo pompy obiegowe są dosyć wymagające co do częstotliwości i pełnej sinusoidy.

Taniej w sumie wyjdzie grzać awaryjnie grzałką i farelką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...