Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków.


alterm

Recommended Posts

dzięki za szybką odpowiedź, a co z tymi blaszkami, i jak połaczyć kozę z pierwszą rurą żeby wchodziła do wewnątrz.wyjście z kozy jest też fi150.

 

1. Rozwiązanie z blaszkami i sznurem na rurze wpychanym do komina to niezbyt dobre rozwiązanie, często powoduje pękanie trójnika komina systemowego.

2. Wkładka dwuścienna rozwiązuje problem.

Poszukaj bloga Piotra Batury tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam mam pytanie jakiej wielkosci kominek do domku pietrowego 120 metro, kominek na dole usytuowany na srodku , 1 5 metro od schodow ktore prowadza na pietro, ogrzewanie w domu gazowe , kominka mialo nie byc,mial byc, i bylem niezdecydowany, ale to co sie dzieje z cena gazu doprowadzilo do tego ze jednak bedzie.

 

Prosze o pomoc, kkmpletbie sie nie znam chce porzadny kominek na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jakiej wielkosci kominek do domku pietrowego 120 metro, kominek na dole usytuowany na srodku , 1 5 metro od schodow ktore prowadza na pietro, ogrzewanie w domu gazowe , kominka mialo nie byc,mial byc, i bylem niezdecydowany, ale to co sie dzieje z cena gazu doprowadzilo do tego ze jednak bedzie.

 

Prosze o pomoc, kkmpletbie sie nie znam chce porzadny kominek na lata

Ma grzać, czy ma być? Bo jak grzać, i to często, pomyśl o piecokominku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam , czy kominki firmy Defro , a konkretnie Impuls ME BL 10 można brać pod uwagę szczelnego udanego modelu pod dogrzewanie nowego budynku ? Czy może patrzeć bardziej w strone droższego Intra czy też całkiem innej marki/modelu? np: romotop heat 70 Wkład chcę kupić teraz z montażem za rok - ceny wariują... Edytowane przez guja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy kominki firmy Defro , a konkretnie Impuls ME BL 10 można brać pod uwagę szczelnego udanego modelu pod dogrzewanie nowego budynku ? Czy może patrzeć bardziej w strone droższego Intra czy też całkiem innej marki/modelu? np: romotop heat 70 Wkład chcę kupić teraz z montażem za rok - ceny wariują...
Szukaj wkładu z szybą w jednym kawałku. Łączona nie jest szczelna. Nawet jak na początku jest, po czasie różnie to bywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Pytanie - czy przy kominkach defro ma sens zabudowa z płyt akumulacyjnych cebuda? Czy sprawność takich płyt względem izolacyjnych jest pomijalna ?

Moim zdaniem pomijalna, a stwarzająca większy problem podczas montażu. Ma sens, jeśli budujesz coś z masą akumulacyjną w środku...czyli piecokominek. Ale wówczas trzeba znaleźć palenisko, a nie wkład kominkowy, choćby najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bylam w zeszlym tygodniu w Muzeum Ziemi Paluckiej w Zninie i, nabylam tam ksiazeczke "Zdunstwo". Czy jest mozliwosc obejrzenia gdzies Twojej kolekcji ? Te okazy sa bardzo piekne.

 

Tak. Jest stała wystawa części eksponatów w siedzibie mojej firmy w Łaziskach. Kontakt telefoniczny przedtem wskazany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, planuję zamontowanie kominka z DGP w nowym domu (pow. uż. 182m). Zastanawiałem się nad kominkiem z przednią i boczną szybą. Starając się zgłębić temat pojawiło się kilka pytań:

1) Jak można rozumieć moc kominka w kW? Zawsze myślałem, że energia uzależniona jest ilości włożonego drewna. Chyba, że producenci w ten sposób kategoryzują wielkość wkładu?

2) Czy są jakieś problemu z tego typu szybami? W jednym z wątków przeczytałem, że tego typu szyby lubią się rozklejać.

3) DGP - rozmieszczenie do 4 pokojów i myślałem o instalacji Darco Banan. Czy warto zrobić otwór przy kominku na etapie lania stropu? W domu będzie rekuperator, czy nie będzie problemu z obydwoma systemami?

4) Duża różnica jest w użytkowaniu pomiędzy wkładem stalowym, a szamotowym? Zastanawiam się nad dwoma wkład Kratki Zibi oraz Romotop HEAT.

5) W temacie polecacie piecokominek o ile rzeczywiście on jest lepszy od powyższych wkładów? Jaka jest różnią w budowie i cenie pomiędzy nim, a kominkiem?

 

Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Ojciec w domu planuje zakup pieca na drewno i podłączenie go do komina, do którego kiedyś był podłączony piec kaflowy (niestety kaflok już zbudzony). Piec ma działać głównie rekreacyjnie lub awaryjnie. Moc wystarczy 5-8 kw. Nie ma i nie będzie dolotu z zewnątrz. Oglądam piece na kratki.pl, wydają się ok na jego potrzeby. Ale może są jakieś inne firmy lub promocje na piecyki o których wiecie i moglibyście coś wskazać? Lub polecicie coś, co się u Was sprawdziło w podobnych warunkach?

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Ojciec w domu planuje zakup pieca na drewno i podłączenie go do komina, do którego kiedyś był podłączony piec kaflowy (niestety kaflok już zbudzony). Piec ma działać głównie rekreacyjnie lub awaryjnie. Moc wystarczy 5-8 kw. Nie ma i nie będzie dolotu z zewnątrz. Oglądam piece na kratki.pl, wydają się ok na jego potrzeby. Ale może są jakieś inne firmy lub promocje na piecyki o których wiecie i moglibyście coś wskazać? Lub polecicie coś, co się u Was sprawdziło w podobnych warunkach?

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Dzięki i pozdrawiam.

 

Z tego co widzę, chodzi nie o piec (nazwa zobowiązuje), tylko piecyk wolnostojący, typu koza (nazwa adekwatna nawet jak kaflowy czy nowoczesny). Ja mam duże zaufanie do produktów Romotop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Potrzebna opinia specjalisty. Buduję dom z projektu Archon "Dom w malinówkach 7(G)". Jestem na etapie projektu funkcjonalnego z architektem wnętrz. Pani architekt zaproponowała takie rozwiązanie:

 

kominek wg Pani architekt.jpg

 

Rozwiązanie to zaburza ciąg komunikacyjny i wg mnie nie będzie dobrze wyglądać. Ja wymyśliłem coś takiego:

 

kominek pod schodami.jpg

 

 

Dom będzie miał wentylację mechaniczną a kominek będzie używany sporadycznie, ma też być swoistym zabezpieczeniem w przypadku braku prądu lub awarii pompy ciepła. Pytanie czy technicznie możliwe i poprawne jest ustawienie kominka pod schodami? Pod schodami jest skrytka, gdzie będą trzymane zapasy jedzenia i przybory kuchenne. Poziom skrytki w odniesieniu do podłogi domu jest na poziomie -57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna opinia specjalisty. Buduję dom z projektu Archon "Dom w malinówkach 7(G)". Jestem na etapie projektu funkcjonalnego z architektem wnętrz. Pani architekt zaproponowała takie rozwiązanie:

 

[ATTACH=CONFIG]459762[/ATTACH]

 

Rozwiązanie to zaburza ciąg komunikacyjny i wg mnie nie będzie dobrze wyglądać. Ja wymyśliłem coś takiego:

 

[ATTACH=CONFIG]459763[/ATTACH]

 

 

Dom będzie miał wentylację mechaniczną a kominek będzie używany sporadycznie, ma też być swoistym zabezpieczeniem w przypadku braku prądu lub awarii pompy ciepła. Pytanie czy technicznie możliwe i poprawne jest ustawienie kominka pod schodami? Pod schodami jest skrytka, gdzie będą trzymane zapasy jedzenia i przybory kuchenne. Poziom skrytki w odniesieniu do podłogi domu jest na poziomie -57

 

 

Pokaż przekrój poprzeczny - jak to wypadnie pod schodami? Schody z drewna czy betonowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój wygląda tak:

 

przekrój.jpg

 

To czerwone kreskowanie oznacza, że tych narysowanych schodów nie ma i obecnie jest to jeden poziom. Tak jak na zdjęciu:

 

piwniczka.jpg

 

Na rzucie parteru wygląda to tak:

 

RZUT DÓŁ.jpg

 

Najlepiej gdyby był zlicowany ze ścianą, ewentualnie wystawał kilka centymetrów.

 

Edit: schody betonowe

Edytowane przez Adam_Strzegomiany
brak info o schodach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dzień dobry Państwu.

Jestem na etapie przygotowań do wylewki chudziaka. W salonie znajdować się będzie kominek z płaszczem wodnym.

Czy jest sens robić dolot powietrza do tego kominka? Bo jeśli tak należy go wykonać przed wysłaniem chudziaka.

Jak widzicie na załączonym obrazku w tym miejscu umieszczony jest komin wraz z wentylacją, podczas projektowania nie miałem pojęcia w jaki sposób montowane są kominki i projektantowi powiedziałem że chce kominek narożny.

Czy osoby doświadczone mogą odpowiedzieć mi na pytanie czy istnieje możliwość wbudowania takiego kominka w ścianę? Bo stopa kominowa juz stoi i nie mam zbyt dużego pola.manewru, a jednocześnie ingerencje w komin zmienia jego położenie na 1 piętrze. Czy też kominek bedzie musiał siła rzeczy wystawać od ściany na daną jego szerokość, a następnie go obudować co wydłuży ścianę i zmniejszy przejście pomiędzy pomieszczeniami.

Przy okazji polećcie jakiej firmy kupić kominek z płaszczem wodnym, zależy mi na dość różnorodnym źródłach palenia, drewno brykiet etc, a także żeby współpracował z innym źródłem ciepła.

Kupując komin pod kominek czym się sugerować i co powinien taki posiadać, w projekcie są 4 kanały wentylacyjne plus kominek. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam.Kupiłem płyty do ciepłej zabudowy wkładu kominkowego.W teorii płyty tworzą zabudowę samonośną ale mam wątpliwości, płyty są ciężkie a wkład narożny czyli w jednym punkcie brak możliwości podparcia płyt.Wymyśliłem że dam tam stalowy kątownik mocowany do stropu (niestety drewnianego)i do niego przykręcę płyty,Proszę o pomoc jak to powinno być rozwiązane,nontaż "na dniach"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...