Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Druga młodość 40-latka - - - u Nicol21


nicol21

Recommended Posts

na swoje tapety nie wydałam majątku, i tylko po 3 rolki mam każdej. Zaproponowanych tapet już w ten sam sposób nie mogłabym potraktować. Przyznam, że rano, widziane na ekranie ażtak mnie nie zachwyciły, ale podejrzewam że coś w sobie mają jeśli zobaczyć je na żywo. teraz tylko gdzie.... bywają gdzieś w okolicach Krakowa? Mojemu lubemu cen nei pokaże... zresztą on i tak będzie się rzucał, że te chciałabym wyrzucić [zrobimy to pod przykrywką innej koncepcji :D ] ale zanim się zdecyduję to chciałabym najpierw zobaczyć na żywo, bo jednak cena jest już sporo większa.

 

pomysł co do lamp wiszących nad półeczkami fajny. wstępnie myślałam nad lampkami zawieszonymi na ścianie + włącznik, ale dość szybko ten pomysł mi przeszedł.....

a jak przedłużyć taki zwis do takiej lampki? w sumie elektyk nie bierze od punktu tylko za całość pracy...więc.... :D może venus masz jakieś inspiracje? wkleisz proszę?

 

no to będzie malowane do samego sufitu :D bo tak mi się bardziej podoba niż te kolnierze zostawione. jedynie co to musi byc to zrobione równo, bo u kogoś w domu widziałam lekko spapraną taką robotę bo chciwlami farba ze ściany wchodziła na sufit, a że kolory były różne to bylo to widać.

 

a powiedzcie mi moje drogie jak macie ulożone płytki w domu [poza łazienką] czy macie jakąś listwę przypodłogową [za tym namawia mnie moja mama] czy może cokolik z płytek w koło pomieszczenia? Czy może jeszcze coś innego? Chodzi mi tutaj o kuchnię i o parter, gdzie te same płytki będą w korytarzu, ubikacji i jednym pokoju w przyslości gabinet/samotnia lubego. bo ciężko się czasem tego dopatrzeć na zdjęciach :D.

 

venus masz na myśli to jak płytki na podłodze i na ścianie są ułożone "tak samo" ale fuga z podłogi wypada w połowie płytki na ścianie i nie "tworzy się jedna linia"? bo na to będę uczulać pana majstra, bo mnie to też razi i mam nadzieję że uda mu się to zachować. Wg mnie nie ma on szczególnie ciężkiego wzoru w tej mojej łazience :D ale może to tylko moje widzimisię :D

 

a w ogóle to pan majster powiedział że nigdy nie miał tak dobrze zrobionego opisu tego co chce [było to mailowo] i że wielki szacun dla mnie :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to super :) Nasz pan glazurnik dostal wizualki ale i tak byla masa pytan i kombinowania mimo projektu z rys. technicznymi, bo niestety to co na obrazku nie zawsze wyglada tak jak w rzeczywistosci ;)

 

I tak chodzilo mi wlasnie o to, ze plytki ścienne sa rowno ulozone wzgledem scian ale wzgledem podlogi juz nie i robi sie balagan. My od razu zastrzeglismy, ze fugi wszedzie musza sie zgadzac i tak zostalo zrobione ;) Podobnie tez nie lubie na bezowych plytkach kontrastowej fugi i odwrotnie...dlatego w lazience przy plytkach bezowych mam fuge bezowa, przy brazowych czekoladowa itp. Wam to raczej nie grozi bo z szarosciami mozna pojechac jednym kolorem.

 

Na cokoly tesc strasznie mnie namawial, ale spotkal go moj zabojczy wzrok niezgody i przestal nalegac :D cokol jest tylko w kotlowni -wiadomo tam nie musi byc ladnie. Plytki na dole mam narazie ulozone bez cokolow i listew i z tego co mi sie najbardziej podoba to jak jest taka opaska wokol drzwi przechodzaca w listwe podlogowa. Oczywiscie jezeli drzwi sa brazowe to niekoniecznie listwa musi byc brazowa, moze byc i biala - dla mnie jest zachowana plynnosc laczen.

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/25030162_zdjecie049.jpg

 

A z tymi lampkami to trzeba wypuscic kable na normalne oswietlenie np:

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_5-3.jpg - potrzebne sa 2 pojedyncze zwisy :) Dla mnie wygladaja oszalamiajaco :D

 

Skoro jeszcze macie chwile na plan elektryki to moze przy wannie skorzystacie z takiego pomyslu:

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_2-4.jpg

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_3-2.jpg

 

Dla jednych moze byc zbyt obciachowe lub za bardzo bajeranckie, a mi sie podoba bo prostej lazience nadaje nute nowoczesnej elegancji - to chyba jest namiastka swiec przy wannie :D

 

Nicol a tych tapet to chyba nigdzie nie zbadasz, ewentualnie mozesz zadzwonic i spytac czy maja jakiegos przedstawiciela w Krakowie z probkami tapet, albo ich o te probki poprosic. Niestety sa to tapety na zamowienie...Jak chcesz obejrzec jak sie niektore z nich prezentuja polecam odwiedzic watek : Nasze wnętrza, forumowej kolezanki o wdziecznym nicku Nasz :)

Edytowane przez Venus_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus kapitalnie wyglądają te lampy wiszące nad łóżkiem. Szkoda że nie zobaczyłam tych wizualek 3 miesiące temu. :(

 

Nicol jak będziecie planować elektrykę w sypialni to bardzo polecam "patent", ktory jest u nas - przy łóżki jest zamontowany włącznik (znaczy są 3 włączniki, bo jeszcze do innego oświetlenia), ale chodzi o schodowy. Światło górne mozna zgasić bezpośrednio z łóżka. :) Podpatrzyłam w jakimś hotelu i naprawdę sprawdza się w praktyce.

 

A białe listwy straaaasznie mi się podobają. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie zwisy nie rażą drugiej osoby w łózku? My często czytamy w łóżku, ale niekiedy jedno z nas szybciej chce zasnąć. Dlatego mamy małe lampki o ukierunkowanym źródle światła, które można ustawiać, tak by nie świeciły na drugą stronę łózka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi cokołami to dobre... bo ja chciałam je wstawiać we wstępnej wersji, bo tak wszedzie widziałam i wtedy jeszcze za dużo nei myślałam o płytkach. jakoś mówiąc o ilości płytek zgdadałam się z mama - a ona : no co ty... cokoły będziesz robic... tak już się nie robi i to brzydko wygląda :D " a mi szczeka opadła, bo mama w temacie nie siedzi albo hobbystycznie ani zawodowo i mi takie teksty rzuca. i potem zaczelam sie zastanawiac i powstało pytanie - jeśli nie listwa to co? .... ale cokołów już na bank nie będzie :D Dzięki dziewczęta!

 

co do zwisów w sypialni... fajnie te wyglądają, ale przyznam, że mnie wkurza święcąca zarówka jak chce iść spać więc jeśli coś to jakiściemniejszy klosz by wchodził w grę. tylko jak przy nim będzie się czytało... ale w moim przypadku leżenie w łóżku plus czytanie równa się spanie w ciągu 5min [bez czytania w ciągu 2min!] więc jest to kwestia lubego. chyba da się przekonać, aczkolwiek jeszcze nie testowałam gruntu w tym temacie :D. Jak myślicie - czy taki zwis wyglądałby fajnie z okrągłym kloszem? i chyba skłaniam się ku kolorowi kremowemu i tym podobnych?

 

może sobie zrobię zwisy żebyście mi zazdrościły :D :p :cool:

 

kurczę venus, wkręciłaś i nakręciłaś mnie na te zwisy... a jak myślisz ile odległości między blatem szafki a dolnym krańcem lampy powinno być żeby to i w miare funkcjonowało i wyglądało?

jakies 50-70cm czy to już za dużo? zmierzylam odległość główki lampki biurkowej od blatu stołu i ma jakieś 35cm...

 

są lampy których mieć nie będę - bo 3,5k pln za zwis i 4,5k pln za stojącą to rozrzutność na jaką pozwolić sobie nie mogę, ale mi się podobają [nei mówię że te pasują do sypialni, ale co myslicie o tym kształcie tyle ze np. w bieli? widziałyście/-liście gdzieś i może dużo taniej jeszcze?]

http://img341.imageshack.us/img341/5302/lampawiszcayubaza3500.jpg

 

http://img33.imageshack.us/img33/9172/lampapodogowayubaza4500.jpg

 

 

ta jest dość fajna i w miarę cena jeszcze, ok 1300 pln [choć w sumie razy 2 to już się serio cena robi, ale plusem jest to że ma 180cm długości]. Jak widzisz idę w doradzone klimaty, ale lampy które bym chciała mieć są ciemniejsze po bokach także główny słup światła idzie na stolik. Coś takiego bardziej mi pasuje niż światło rozchodzące się na boki [jeśli cały żyrandos jest z tego samego materiału i na całej powierzchni w jednakowym stopniu przepuszcza światło- nie wiem czy zgadniecie co próbuję powiedzieć....]

 

co do włączników myślałam żeby przy łóżku zrobic z jednej strony podwójny - do lampki/zwisu [coraz bardziej temat mi się podoba:d] oraz do światła górnego w sypialni. To masz na myśli nemi ? bo napisałaś schodowe i zrozumiałam to jako oświetlenie klatki schodowej... Dzięki za podpowiedz, ale też o tym pomyślałam i wolę uniknąc tego zdania "a zgasisz też światło..." :) już nie pamiętam czy to gdzieś widziałam [hotel, internet] czy może błyskotliwa byłam przez moment :)

 

łazienka... fajnie to nawet wygląda, ale już słyszę w uszach "nie ma mowy" i w związku z tym, że to będzie wanno prysznic więc te świeczki nie byłyby aż tak wyeksponowane to spasuję. Choc lubemu opcję przedstawię, bo zawsze mogę powiedziec że nei może mi każdej opcji odmówić :D

 

co do fug - to pewnie będą 2 kolory tak żeby zlewały się z kolorem płytek i pan będzie miał zapowiedziane że wszystko ma się schodzić.

 

zastanawiam się natomiast czy warto się upierać nad robieniem oświetlenia schodów - w sensie ledów nad co drugim schodem. Klatka będzie długa, bo z parteru na piętro i potem na drugie... myślicie że warto? wygląda fajnie...

 

kurczę, nadal nie wiem jaka będzie kuchnia [chyba ta wrzosowo-szara z fioletowym szkłem i bez czarnego granitu na blacie] i jakie do niej płytki dobrać :/ bo jedyne które mi się myślą to jasny szary. Nie wiem czy kojarzycie płytkę Paradyż Arkesia, ale widziałam b.ładną 60x60 ale ciemn szary, prawie że czarny. i tak się zastanawiam i coś mi się nie widzi, żeby on pasował do jasnej kuchni. A beż też nie będzie pasował.... bo to taki ciepły beż mają, a ten wrzoso-szary to raczej zimny jest... podoba mi się na nich ten taki "wzór" a'la gwiezdny pył :) no i wtedy może ciut mniej paprochy będzie widać.

Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że na płytkach 60x60 i cienkiej fudze mniej widać łączenia i podłoga mniej na siebie zwraca uwagę. Prawda to?

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz potrzebuję waszej pomocy co do wejścia do domu.Tak dla przypomnienia: na parterze jest wejście do domu. Na tym poziomie jest: wc [bardzo małe, po lewej stronei od wejścia], na wprost pomieszczenie z dość małym oknem, które stanie się "gabinetem" mojego lubego i tam może trzymać sobie co wola zapragnie i umeblować w co mu się tylko chce [czyli meble-antyki prawie że... ] obok tego pomieszczenia jest przejście do garażu [po prawej patrząc od wejścia], przed wyjściem do garażu jest taka wnęka, w której chciałabym umieścić szafę na kurki etc. Jaka minimalna głębokość musi być wnęki, żeby taką szafę wstawić? Pod schodami chciałabym wstawić zabudowaną szafkę na buty [gdzieś mam inspiracje takich szafek, potem dorzucę].

Problem jest z tą ścianą po prawej stronie drzwi - tam gdzie widaćczęść oparcia roweru. niestety nie jest ona dobrze pokazana na zdjęciu.

Aaaa tak, boazeria oczywiście zniknie jeśli ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości :)

 

drzwi wejściowe za osobą robiącą zdjęcia:

http://img413.imageshack.us/img413/1711/parter3.jpg

 

wc po prawej stronie [jeśli nie widać tego napisu co zrobiłam w paint'cie]. Drzwi wejściowe najprawdopodobniej zostają.

http://img210.imageshack.us/img210/2058/parter1.jpg

 

pod schodami miejsce na szafkę na buty

http://img18.imageshack.us/img18/4017/parter2.jpg

 

wnęka na szafę :)

http://img249.imageshack.us/img249/8869/parterwnekanaszafewneko.jpg

 

 

Teraz mój pomysł: na tej jednej ścianie zrobić takie paseczki o jakich umieszczeniu myślałam w okolicach tv, kominka i byłyby powtórzone na parterze. One byłyby pomalowane na inny kolor niż reszta ścian, ale oczywiście w tej samej tonacji.

Chodzi mi o coś takiego:

http://img209.imageshack.us/img209/4192/scianal.jpg

 

Schody [OMG!!! i płacz i zgrzytanie zębów] muszą zostać. Ściągniemy z nich lakier, potem te wspaniałe dywaniki [na koniec remontu] i będziemy starali się je w miare dopolerować i pomalować bezbarwnym lakierem - bejcę nam odradzono - bo lakier mógł wniknąc w strukturę i wtedy z bejcy zrobi się plama i efekt będzie straszny. Nie będę mówić jak bardzo mi się one "podobają".... i dlatego trzeba troche uwagi od nich odciągnąc :D

 

aha, płytki na cały parter będą takie jak poniżej na foci [trochę marne kolory, ale tylko taką focie mam- płytki już kupione]:

 

 

http://img25.imageshack.us/img25/3351/stargressplytkinaparter.jpg

 

kolor drzwi wewnętrznych to dość ciemny orzech [coraz mniej podoba mi się wstępna opcja wenge... może to kwestia opatrzenia się?]

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicol nie mam pojecia ile ten zwis powinien byc nad blatem/szafka, na pewno na tyle abys spokojnie mogla tam polozyc komorke i np napisac dluzszego smsa tak aby zarowka nie parzyla w reke ;)

 

Moze wyjsc ciekawie chata, ale trzeba troche wysilku na pewno w to wlozyc ;) Wneki zabudowuje sie na wymiar, chyba ze myslisz o jakims gotowym systemie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicol - az się prosi o angielski hol.

Jasne kolory. Można zostawić boazerię, tylko skrócić ją do wysokości metra i zakończyć listwą. Potem rozbielić drewno lub pomalować na biało. We wnęce lekko stylizowana szafa, pod schodami komódka w stylu cottage z lampką. Na ścianach kinkiety z abażurkami. Kilka obrazków w białych, szarych lub czarnych ramkach. Drzwi wewnętrzne wymienić na kasetonowe, białe.

 

http://www.idealhomemagazine.co.uk/inspiredecor/gallery/d/2608-3/hallway_001.jpg

http://www.cadencefurniture.co.uk/hallway2.jpg

http://www.furnishism.com/photos/hallway-design-ideas-2.jpg

http://irene-turner.com/wp-content/uploads/81363_0_8-4266-traditional-hall.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, wizualki piekne od Elfir. Pytanie tylko czy wlascicielom ten styl sie podoba i kolejna rzecz: robi sie nam balagan w konsekwencji wystroju...hol w stylu angielskim salon powiedzmy tez, a do tego nowoczesna lazienka i nowoczesna sypialnia...ja tak nie lubie - na szczescie nie mam tu nic do gadania :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, wizualki piekne od Elfir. Pytanie tylko czy wlascicielom ten styl sie podoba i kolejna rzecz: robi sie nam balagan w konsekwencji wystroju...hol w stylu angielskim salon powiedzmy tez, a do tego nowoczesna lazienka i nowoczesna sypialnia...ja tak nie lubie - na szczescie nie mam tu nic do gadania :D

 

Venus_m ja myślę, że bardzo by to nie przeszkadzało, bo ta mieszkanka stylów nie jest w jednym pomieszczeniu, czy nawet w pomieszczeniach łączących. Z przedpokoju wejście do salonu - wszystko utrzymane w mniej więcej tym samym stylu. Sypialnia zamykana, oddzielona od reszty domu, więc ta spójność nie musi być utrzymana.

 

To troszkę jak z kolorami - nie ma po co malować na biało wszystkich pomieszczeń wokół przedpokoju, tylko dlatego, że przedpokój jest biały. :) Przynajmniej ja to w ten sposób rozumiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, ze twoj sposob myslenia jest bledny - moj jest poprostu inny, niekoniecznie jedynie sluszny :)

 

Ja robie wszedzie nowoczesnie, mimo checi na pralnie w stylu angielskim ;p

 

Znalazlam fajne lampy chyba dobre na zwisy...http://www.pmlighting.pl/Lampa-wiszaca-Slim-biala_d408_np12357.html, sa tez w kolorze czarnym, pomaranczowym i zielonym. Mnie kreci czarny diabel :D

Edytowane przez Venus_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez pomyślałam od razu o stylu angielskim ;)

jeśli wolisz bardziej nowoczesne klimaty - wykorzystaj "angielską" kolorystyke. nie chcesz wymieniać białych drzwi, to otocz je białymi ścianami. wydaje mi sie ze wnętrzu brakuje światła - lustra, coś blyszczacego, może jakieś pastelowe paski na tapecie czy dywanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to może mieć nowoczesny styl również. Kiedyś widziałam na forum taki nieciekawy korytarzyk. Żółte ściany, sosnowe tanie drzwi. Taki blokowy koszmarek z początku lat 90-tych. Potem zostało to pomalowane na szaro, z białymi listwami. Sosnowe drzwi polakierowano na biało. Dodano obrazki, lustro i szok! Nie do poznania! Wyszedł piękny hol w nowoczesnym stylu z domieszką ...hmm...glamour? Albo po prostu ponadczasowej elegancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir witam w moich progach :) dzięki za wizualki/zdjęcia, są fajne.... tyle że ja tak mniej za stylem angielskim przepadam..... plus a raczej minus jest taki, że pod schodami jest dość nisko więc tam chyba raczej wchodzi w grę szafa na buty zabudowana.... zdecydowanie nie zmieści się tam żadne krzeslo. Te drzwi które widać obok schodów to do pokoju-samotni-biura mojego lubego....

co do lustra, to myślałam żeby takie dośćspore wkomponować w tą ścianę o którą opiera się rower i otoczyć ją 2 kinkietami żeby jasno było.

dziś był pan od wykańczania ścian. Rozmawialiśmy o kominku i ja obecnie myślę o tych paseczkach, natomiast on proponował stiuk wenecki... tylko że mi też on tak średnio się podoba, a przynajmniej to że on się tak błyszczy.....

 

nemi dzięki za znalezienie tego wątku - tam wygląda super! tylko jak mówię - muszę to przedyskutować z lubym. Drzwi, które widać na zdjęciach oczywiście są out....

 

co do zwisow venus to jeszcze tematu nei poruszylam, ale po tym jak luby [sama nie wiem czy to byl zart, czy cos serio potem probowal obrocic w zart...] zaproponowal zeby w malym pokoju dac sciane pod skosem - kosztem sypialni- zeby ten pokoj powiekszyc to stwierdzam ze ja sie na tym bardziej znam i zostanie mi to powierzone :D

szkoda, że w tym sklepie nie dają np przykłądowego powieszenia takiego zwisu. Bo ten ma dość długą linkę - tj. 2m jeśli dobrze przeczytałam.... :)

 

dzis bylismy w domu i pochodzilismy po nim... kurcze, lazienka strasznie mala :/ pan glazurnik odradza pasek otoczakow na podlodze... ale ja tak sobie myslę... może ciemna fuga i je jednak zostawić ? :D mówi że fuga się będzie brudzić....

 

 

 

z mało fajnych rzeczy, to chyba czeka nas też remont dachu dużo szybciej niż się spodziewaliśmy. niestety ale ocieplenie i sama dachówka już są złe i przepuszczają wodę i dlatego też w 2 pomieszczeniach pojawił się grzyb.... nie fajnie, bo robienie dachu to duuuży wydatek :/ Nie wiem czy jeśli będziemy robić dach, to czy musimy mieć rozplanowane to jak chcemy urządzić poddasze i czy musimy stawiać już teraz ścianki etc, etc ... bo jednak na to kasy nie ma, a zrobić trzeba będzie! :/

 

co do mieszanki stylów - to przedpokój tak naprawdę znajduje się na parterze więc trzeba wejśćna pierwszę piętro żeby wejść do salonu oraz kuchni albo jeszcze wyżej.

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na technicznych sprawach to sie za bardzo nie znam, ale na pewno musza byc jakies slupy/belki podtrzymujace dach i wg nich planuje sie tez podzial pokoi...chyba ;)

 

Nicol im mniejsze pomieszczenie tym mniej esow floresow, ale Ty otoczaki chcialas dac chyba przy scianie wiec nie wiem o co sie glazurnik czepia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...