Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

docieplanie kanałów wentylacyjnych od reku


Recommended Posts

kangaxx, temat już się tu chyba pojawiał, oczywiście bilans temp będzie stały, ale zakładając (cholewka, o tym nie napisałem, sory) schładzanie GWC latem lepiej chyba bieżąco dostarczać możliwie chłodne powietrze za dnia, zamiast przekazywać część temp w beton (co zwiększy bezwładność tego schładzania - rozciągnie go na porę nocną gdy taka potrzeba jest mniejsza/żadna). Nie jest tak? pzdr

 

EDIT: jeszcze ktoś zgłaszał obniżenie skuteczności ogrzewania takiej "izolowanej-niecałkiem" podłogówki, jak pamiętam rozmiar tego efektu był dziwnie duży, ale może i tu coś na rzeczy...?

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ogrzeję kotleta na dzisiejszą kolację...

 

dom parterowy z nieużytkowym poddaszem, poddasze nieocieplone,

strop monolityczny,

kanały PE w warstwie 10cm EPS pod posadzką stropu - na posadzce 18cm wełny,

reku na poddaszu w dodatkowej ciepłej obudowie,

kanał od reku do wyrzutni to 2mb dobrze ocieplonej (10cm wełny) rury spiro fi 160, a następnie kanał wentylacji grawitacyjnej z ceramiki fi 150 o długości 2mb (jest to część komina z 6cioma kanałami wentylacji grawitacyjnej)

 

pytanie moje brzmi: czy szczelny robić wkład do tej ceramiki (zmniejszy się niestety przekrój) - boję się dużej ilości wody w wydalanym, oziębionym powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mowa o kanale wentylacji grawitacyjnej.

Celuję w reku 400-sta, może dospel, może onyx - szerzej się jeszcze nie zastanawiałem.

Airpack...

To duża różnica. 20-30% na sprawności to znacznie więcej wody na wyrzutni. GWC również zwiększa ilość wody na wyrzutni.

Onyx 400 nie nadaje się na strych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały PE już są, zresztą od Pana brane.

Cenowo Onyx 400 mi pasuje - więcej nad tematem nie myślałem, ponieważ zakup dopiero po Nowym Roku planuję.

 

Drugie rozwiązanie mojej maszynowni to ocieplić tylko to jedno pomieszczenie na strychu i dać tam mały grzejniczek ustawiony na termostacie na f. przeciwzamrożeniową. Albo jak pisałem wcześniej, dodatkowa docieplona obudowa reku z płyt i wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Czy może ktoś wyrazić opinię na temat ocieplenia kanałów pe-flex. Chodzi mi o to czym najlepiej je ocieplić. Wełna mineralna czy poliuretan, kauczuk, ... a może termoflex? Kanały maja iść na nieocieplonym poddaszu (zimno jak na zewnątrz tylko nie wieje).

Najbardziej interesuje mnie ten kauczuk. Co to jest? Jaką to tworzy faktyczną izolację?

Które kanały będą bardziej ciche: pe-flexy czy termoflexy?

Edytowane przez mybox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wyrazić opinię na temat ocieplenia kanałów pe-flex. Chodzi mi o to czym najlepiej je ocieplić. Wełna mineralna czy poliuretan, kauczuk, ... a może termoflex? Kanały maja iść na nieocieplonym poddaszu (zimno jak na zewnątrz tylko nie wieje).

Najbardziej interesuje mnie ten kauczuk. Co to jest? Jaką to tworzy faktyczną izolację?

Które kanały będą bardziej ciche: pe-flexy czy termoflexy?

 

Termofelx będzie cichszy.

Pe-flex trwalszy.

 

Izolacja kauczukowa to taka spieniona pianka (gąbka o zamkniętej strukturze)

Jest droga i zalecana do izolacji przewodów zimnych.

Jako, że kauczuk nie przepuszcza powietrza to na powierzchni zimnej rury biegnącej w ciepłym pomieszczeniu nie skrapla się woda.

W Twoim przypadku wystarczająca będzie w zupełności wełna.

Im grubiej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...