Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam na dachu grafitowego Cisara od Września 2005. Wnioski następujące:

- wizualnie bardzo ładna - ma delikatny połysk, a sama dachówka jest bardzo gładka jak na betonową

- wszystkie elementy dodatkowe (plastikowe) są wspólne dla Cisar oraz innych (dlatego że to plastik, więc nieznacznie się odróżniają, jednak trzeba się dobrze przyjżeć, na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy). Tak więc jeżeli kupujesz Braasa, i tak jesteś skazany na plastikowe kominki. Nie zauważyłem, żeby przez ostatnie kilka miesięcy ich kolor się zmienił.

- co do kolorów nie wypowiadam się - kwestia gustu

- zdjęcia można zobaczyć na mojej stronie http://www.pasco.prv.pl

- co do rynien - nikt przecież nie mówi, że mają być w takim samym kolorze jak dach. U mnie na przykład są białe. A jeżeli weźmiesz np. tytancynk, miedziane albo inny metal nie barwiony, będzie to wyglądać moim zdaniem bardzo elegancko.

 

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kryje Cisarem w kolorze kasztanowym :D

Juz czeka na składzie :)

 

Co do kolorystyki - u mnie kasztan był idealny "od pierwszego wejrzenia" ;)

IMHO to idealny kompromis między typowym brązem a kolorem ceglastym: jest mniej "ciężki" niz brązowy i mniej krzykliwy niz ceglasty 8)

Aha - i akurat kasztan w Cisarze w realu nie jest nawet o deko podobny do koloru na folderach i na ich stronie internetowej...

 

A brązowe rynny - jakos mi sie nawet ładnie koncepcyjnie z tym kasztanem komponują ;)

Zwłaszca przy oknach w kolorze mahoniu :)

 

Ja - w ramach przygotowywania sie do ostatecznej decyzji -

nie miałam problemu z zakupem i dokładnym obejrzeniem i obmacaniem jednej sztuki tej dachówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

My w 99% weżmiemy Cisara w kolorze kasztanowym :D

Fakt cena wyższa od powłoki Lumino no i dużo wyższa od Euronitu , ale jakością wykonania,gładkością powłoki bije wszystkie inne dachówki cementowe :D :D

 

 

Słuchajcie a jaki kolor kominów byście zasugerowali własnie do kasztanowego Cisara ?? :)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w 99% weżmiemy Cisara w kolorze kasztanowym :D

Fakt cena wyższa od powłoki Lumino no i dużo wyższa od Euronitu , ale jakością wykonania,gładkością powłoki bije wszystkie inne dachówki cementowe :D :D

 

 

Słuchajcie a jaki kolor kominów byście zasugerowali własnie do kasztanowego Cisara ?? :)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam klnkier TERKA -- COSMO 8)

Kolor - kasztanowo-rubinowy (w realu bardziej brązowy, kasztanowy...)

 

http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1080545462466,0.jpg

 

Z tego samego klinkieru będzie murek płotu i podmurówka domu (z płytki klinkierowej Cosmo) :)

 

Wybieraliśmy organoleptycznie ;) tj. przykładając dachowke do cegiel - i przy tej naszym zdaniem najlepiej wygladala 8)

Dobrze też wygladala z ciemnym brazem - bodajze Silesia sie nazywaly te ciemne cegly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam klnkier TERKA -- COSMO 8)

Kolor - kasztanowo-rubinowy (w realu bardziej brązowy, kasztanowy...)

 

http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1080545462466,0.jpg

 

Z tego samego klinkieru będzie murek płotu i podmurówka domu (z płytki klinkierowej Cosmo) :)

 

Wybieraliśmy organoleptycznie ;) tj. przykładając dachowke do cegiel - i przy tej naszym zdaniem najlepiej wygladala 8)

Dobrze też wygladala z ciemnym brazem - bodajze Silesia sie nazywaly te ciemne cegly :)

 

 

Dziękuję za podpowiedż :D :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobietka napisała:

 

Słuchajcie a jaki kolor kominów byście zasugerowali własnie do kasztanowego Cisara ??

 

My do kasztanowego Cisara bierzemy klinkier piaskowy. Dodatkowo podmurówka i część frontu domu w tym samym kolorze. Niestety kominy dopiero zaczynają budować, a cieśle wchodzą 2 października, więc nie mogę pokazać jak to będzie wyglądało. Mam nadzieję, że nieźle. Nie mamy tylko pomysłu jaki kolor pozostałej elewacji. Chodzi nam po głowie oliwka, ale cholera wie. Przerąbane jest nie mieć wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobietka napisała:

 

Słuchajcie a jaki kolor kominów byście zasugerowali własnie do kasztanowego Cisara ??

 

My do kasztanowego Cisara bierzemy klinkier piaskowy. Dodatkowo podmurówka i część frontu domu w tym samym kolorze. Niestety kominy dopiero zaczynają budować, a cieśle wchodzą 2 października, więc nie mogę pokazać jak to będzie wyglądało. Mam nadzieję, że nieźle. Nie mamy tylko pomysłu jaki kolor pozostałej elewacji. Chodzi nam po głowie oliwka, ale cholera wie. quote]

 

 

Dziekuję za sugestię :D

Masz rację :D Przerąbane jest nie mieć wyobraźni.[/

 

A tej wyobrażni przy budowie i wykańczaniu domu trzeba wiele oj wiele :D

 

Pozdrawiam :D

Ja też mam mężusia Mareczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Witam,

czy moglibyście napisać jakie macie doświadczenia z dachówką cementową Braas? Może ktoś położył taką na swoim dachu, albo ma zamiar taką dopiero kupować? Czy jest ona warta zainteresowania, jest tańsza od ceramicznych więc myślimy o położeniu jej u siebie. Ale chciałabym poznać wasze zdanie :D Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami lub doświadczeniami. Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką dachówkę i uważam, że jest ok. Przez rok nic się nie dzieje, w tym ostatnia ekstremalna zima. Czasami zdarzają się promocje i ceramiczną można kupić w porównywalnych cenach. Kwestia wyboru. Wg. mnie jedna i druga położona prawidłowo na dachu przeżyje każdego inwestora. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...