Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

Przeglądam całe forum i wszystkie wątki dotyczące dachów.

Pomóżcie się zdecydować. Dom w stylu lekko dworkowym - jak widac obok.

Elewacja biała z dodatkami beżowymi albo szarymi w zależności od dachówki.

Dachówka cementowa BRAAS - to na pewno!

Ale brązowa czy czarna? Celtycka czy Podwójne-S. Pokażcie swoje dachy błagam...

Muszę podjąć decyzję w tym tygodniu. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiając ze sprzedawcą powiedział mi, że Braas pomału odchodzi od produkcji podwójnego s - nie sprzedaje się tak dobrze jak celtycka czy romańska.

Teraz masz dachówkę z powłoką lumino lub cisar w cenie SS więc ludzie się decydują na nowsze rozwiązania.

Ja sam kilka dni temu kupiłem celtycką w kolorze czarnym. Materiał na dach kopertowy 140m2 wyszedł mnie po upustach 10-15% niecałe 8000.

 

Poza tym, podwójny S po kilku latach bleknie i wygląda bardziej na brunatny niż grafit :D

 

Co do kupna Braasa - wiem, że ceny mają pójść niedługo w górę o 10% tak więc radzę się pospieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może grafitiwy.

Jest to także jakiś pomysł... dziękuję... Dopuszczam nawet czarny dach i podbitkę w kolorze ciemnego drewna/brązu. Właśnie... jaka podbitka i kominy to kolejny zgryz... :D

 

proponuję wątek elewacje myślę, że znajdziesz tam wiele inspiracji dla siebie i zobaczysz różne zestawienia kolorystyczne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam kupiłem celtycką w kolorze czarnym.

Mogę liczyć na fotkę? Będę zobowiązany. Mail ponizej.

 

Jak już pisałem wcześniej - kupiłemją kilka dni temu więc nie ma jej jeszcze na dachu :D

jak będzie to wrzucę.

mam zamiar w końcu założyć dziennik więc będziesz mogłą tam zobaczyć.

Poza tym zachęcam do odwiedzenia strony http://www.braas.pl tam jest wiele zdjęć z realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Przeglądam całe forum i wszystkie wątki dotyczące dachów.

Pomóżcie się zdecydować. Dom w stylu lekko dworkowym - jak widac obok.

Elewacja biała z dodatkami beżowymi albo szarymi w zależności od dachówki.

Dachówka cementowa BRAAS - to na pewno!

Ale brązowa czy czarna? Celtycka czy Podwójne-S. Pokażcie swoje dachy błagam...

Muszę podjąć decyzję w tym tygodniu. :o

 

Brązowa - taką bede miała ! p.s. Śliczny ten twoj domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym, podwójny S po kilku latach bleknie i wygląda bardziej na brunatny niż grafit :D

.

 

Nie widzę związku z kształtem dachówki a ich większym czy mniejszym blednięciem :D . To znaczy, że co romańska blaknie wolniej niż esówka z tej samej firmy?

Ja osobiście widziałem grafitowe dachy(rózne kształty) braasa 6-8 letnie i nie widziałem aby którakolwiek dachówka drastycznie różniła się od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie czarny lub grafit. Kominy można obłożyć płytką włóknocementową grafitową. Pozdrawiam.

 

Dekarze układają nam na dachu dachówkę cementową prodach w kolorze stalowym (bliski grafitowemu) a kominy będą obkładać płytkami struktonitu.

Jak ukończą pokażemy zdjęcia w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym, podwójny S po kilku latach bleknie i wygląda bardziej na brunatny niż grafit :D

.

 

Nie widzę związku z kształtem dachówki a ich większym czy mniejszym blednięciem :D . To znaczy, że co romańska blaknie wolniej niż esówka z tej samej firmy?

Ja osobiście widziałem grafitowe dachy(rózne kształty) braasa 6-8 letnie i nie widziałem aby którakolwiek dachówka drastycznie różniła się od innych.

 

Tu nie chodzi o kształt tylko o brak powłoki.

Podwójne S nie miało powłoki lumino czy cisar bo ich jeszcze ni ebyło na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 2S ma powłokę Lumino - inaczej bym jej nie wybrał. Proszę zobaczyć jak wygląda mój dach: wole oko o proporcjach 1:5 pokryte zwykłą betonową dachówką zakładkową Braasa - podwójna esówka. Sami ocencie jak się udało (kliknijcie) :

http://img02.picoodle.com/img/img02/7/1/10/t_zblizenoi_f08fm_d2dbfb2f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...