Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Obecnie 2S ma powłokę Lumino - inaczej bym jej nie wybrał. Proszę zobaczyć jak wygląda mój dach: wole oko o proporcjach 1:5 pokryte zwykłą betonową dachówką zakładkową Braasa - podwójna esówka. Sami ocencie jak się udało (kliknijcie) :

http://img02.picoodle.com/img/img02/7/1/10/t_zblizenoi_f08fm_d2dbfb2f.jpg

]

 

 

 

Gratulacje !!

Pięknie położona dachówka na wolim oku :o)

Super!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Poza tym, podwójny S po kilku latach bleknie i wygląda bardziej na brunatny niż grafit :D

.

 

Nie widzę związku z kształtem dachówki a ich większym czy mniejszym blednięciem :D . To znaczy, że co romańska blaknie wolniej niż esówka z tej samej firmy?

Ja osobiście widziałem grafitowe dachy(rózne kształty) braasa 6-8 letnie i nie widziałem aby którakolwiek dachówka drastycznie różniła się od innych.

 

Tu nie chodzi o kształt tylko o brak powłoki.

Podwójne S nie miało powłoki lumino czy cisar bo ich jeszcze ni ebyło na rynku.

 

No tak tu się zgadza, ale w powłoce cisar to już braas nie jest grafitowy tylko czarny jak smoła. Sąsiad ma czarny tegalit braasa i jest to zupełnie inny kolor niż grafit. Poza tym nam nie podobają się błyszczące dachy. Co innego czarny błyszczący(duży)samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i tylko ceglasto-czerwony, chałupa wygląda wtedy wesoło. Brąz jest smutny. Czerni wystarczy na tamtym świecie, chyba, że gont.To taka moim zdaniem przejściowa moda i szpan lub silenie się na oryginalność.

 

Oryginalny lub szpanerski to będę jak sobie kupię Astona Martina DB9 a szary lub czarny dach w okolicy to ma u nas prawie co drugi dom. To gdzie tu oryginalność? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! moja chałupa jest na wsi w Galicji, architekturą nawiązuje do tutejszego wsiowego budownictwa stąd moja ocena koloru dachu. Widzę obok swojej niestety te chałupy z aspiracjami co to mają być rezydencjami za wszelką cenę i śmiech mnie pusty ogarnia na ich widok . Co innego miasto teren podmiejski tam może być inaczej, ale i tam wybrałbym czerwoną może dlatego, że we Lwowie wszytkie dachy są czerwone i to jest piękne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Do isztar-tak serio jest obok mnie domek w takich kolorach jakie mają być u Ciebie. To nie to, że ja mam białą chałupę z czerwonym dachem i tylko to jest ok, tak chciałem i już. Odnośnie tego domu, o którym wspomniałem chciałbym żebyś go zobaczył albo inny. Koniecznie radzę zobaczyć takie zestawienie, dla mnie w wydaniu obok nie do przyjęcia. Być może Twoje kolory będą żywe, soczyste Moja wiocha jest jakieś 25km od Żywca w stronę Suchej, i w tym wydaniu - odcieniu jest bez sensu. Brąz jest ładny i zieleń też tylko te odcienie! Chodzi mi po prostu o to żebyś nie żałował bo to pieniądze! Ja nie żałuję swojego wyboru jest tradycyjny, bezpretensjonalny i wsiowy jak okolica. Pozdrawiam i nie chcę się z nikim sprzeczać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, ze można taki efekt uzyskać dachówką cementową. Gratuluję! Jakie planujesz wykończenie dachu (obróbka blacharska, podbitka) jeśli idzie o kolorystykę?

 

Dziękujemy, miło że się podoba. Kosztowało nas to trochę nerwów niestety ale efekt jest taki jak chcieliśmy (za 4 razem :wink: ). Obróbkę już mam ciemnobrązową dlatego jej nie widać nad tym OSB. Podbitkę planuję białą plastikową poziomą grubości około 30cm. Powinny powstać równe białe linie wokół domu na podbitce, na wolim oku oraz na czole balkonu. Ale wykonanie dopiero przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy, miło że się podoba. Kosztowało nas to trochę nerwów niestety ale efekt jest taki jak chcieliśmy (za 4 razem :wink: ). Obróbkę już mam ciemnobrązową dlatego jej nie widać nad tym OSB. Podbitkę planuję białą plastikową poziomą grubości około 30cm. Powinny powstać równe białe linie wokół domu na podbitce, na wolim oku oraz na czole balkonu. Ale wykonanie dopiero przyszły rok.

 

Hej własnie jestesmy na etapie poszukiwania dekarzy z cieslami aby pokryli nam dach z wolim oczkiem. Jednak wszyscy mówią ze musi byc tylko karpiówka, a tutaj jak widac da sie innaczej, pytanie tylko ile to było tansze od dachówki karpówki?

 

I jak rozmawiac z fachowcami? Moze jakies sugestie??

 

Pozdro

 

PS. Mozna prosic o wiecej fotek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm my bedziemy mieli-juz kupilismy Braasa grafitowego - podwojne S.Nasz monter mowi ze w Wawrze podobno kladl taka dachwoke i wyglad powala.Jakies osiedle tam jest..ja nie widzialem i zaluje ze jak skonczyl robote to fotek nie puscil.My ucielkismy przed podwyzka Braasa i zadatke 2000 i mam caly dach-okna polaciowe, z Lindabem , z robocizna juz zadatkowane :-))Teraz papierologia...szlag by to....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej własnie jestesmy na etapie poszukiwania dekarzy z cieslami aby pokryli nam dach z wolim oczkiem. Jednak wszyscy mówią ze musi byc tylko karpiówka, a tutaj jak widac da sie innaczej, pytanie tylko ile to było tansze od dachówki karpówki?

I jak rozmawiac z fachowcami? Moze jakies sugestie?

 

Można pokryć wole oczko dachówką BRAASa ale w stosunku 9x1 dachówkami połówkowymi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej własnie jestesmy na etapie poszukiwania dekarzy z cieslami aby pokryli nam dach z wolim oczkiem. Jednak wszyscy mówią ze musi byc tylko karpiówka, a tutaj jak widac da sie innaczej, pytanie tylko ile to było tansze od dachówki karpówki?

I jak rozmawiac z fachowcami? Moze jakies sugestie?

 

Można pokryć wole oczko dachówką BRAASa ale w stosunku 9x1 dachówkami połówkowymi. Pozdrawiam.

 

Na nasz dach 300m2 2S kosztowała nas 14tys, dekarz wziął 9tys i nie doliczał nic za wole oko. Cieśla też nie. W tej kwocie z kosztów dodatkowych za wole oko pamiętam deski i papa pod wolim okiem oraz 600zł za dachówki połówkowe. Miałem wyceny karpiówki zaczynające się od 16tys ale to był czerwony Jopek. Za kolor jakiś ciekawszy kolejne +2 albo 3tys (z tego co pamiętam). Musisz również wziąć pod uwagę że do karpiówki zużywa się więcej łat i dekarz potrafi wziąć więcej bo jest bardziej pracochłonna. Nam przede wszystkim karpiówka się nie podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesteśmy na etapie wyboru dachówki tez chcieliśmy BRAASA .Widziałam zdjęcia

i jestem pod wrażeniem. Dachy są SUPER !!!!!!!!

Jedyne co chodzi mi po głowie to różnica międzydachówką cementową a ceramiczną .

Jeżeli możecie powiedzcie czy naprawdę dachówka ceramiczna jest dużo lepsza od cementowej. Wiem że ceną to na pewno się różnią ale co z resztą .....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...