Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka minimalna grubo?? styropianu/wylewki przy pod?ogówce ?


Recommended Posts

Wiem, wiem, było w MURATORZE, gdzieś jeszcze i tak dalej...

 

Ale na poważnie - pytanie do fachowców i praktyków (ewentualnie praktykujących fachowców):

 

JAKA JEST MINIMALNA, ALE SENSOWNA GRUBOŚĆ STYROPIANU (podłoga na gruncie, bez piwnic) POD RURY WODNEGO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO (ew. czy można zastąpić styropian innym materiałem izolacyjnym i czy ma to sens, na rzecz zmniejszenia grubości izolacji) I IDĄC DALEJ - JAKA JEST MINIMALNA, ALE SENSOWNA GRUBOŚĆ WYLEWKI POD KAFLE PODŁOGOWE???

 

Mam małe (oby) i nieplanowane problemy z grubością podłogi...

 

Pomóżcie / uspokójcie.

 

Dzięki

[email protected]

 

 

zrób 4 cm wylewki z anhydrytu,samopoziom,ja tak będę robił,byłem na budowie ,obejrzałem,pasuje,robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem, wiem, było w MURATORZE, gdzieś jeszcze i tak dalej...

 

Ale na poważnie - pytanie do fachowców i praktyków (ewentualnie praktykujących fachowców):

 

JAKA JEST MINIMALNA, ALE SENSOWNA GRUBOŚĆ STYROPIANU (podłoga na gruncie, bez piwnic) POD RURY WODNEGO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO (ew. czy można zastąpić styropian innym materiałem izolacyjnym i czy ma to sens, na rzecz zmniejszenia grubości izolacji) I IDĄC DALEJ - JAKA JEST MINIMALNA, ALE SENSOWNA GRUBOŚĆ WYLEWKI POD KAFLE PODŁOGOWE???

 

Mam małe (oby) i nieplanowane problemy z grubością podłogi...

 

Pomóżcie / uspokójcie.

 

Dzięki

[email protected]

 

 

zrób 4 cm wylewki z anhydrytu,samopoziom,ja tak będę robił,byłem na budowie ,obejrzałem,pasuje,robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podloge na gruncie i do drzwi balkonowych mam mniej wiecej 15cm chce dac ; dysperbit na bazie wody lub zamiast tego pape co lepsze ? + folia potem styro 5 + 3 i rurki z ogrzewaniem + wylewka 5-6 cm a na to kafle . Mam pytanie jak dlugo i czy trzeba wygrzac podloge przed przyklejeniem kafli dodam ze podlogowke mam wszedzie .

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po miksokretach trzeba sprawdzać szczelność podłogówki? zdarza się aby uległa zniszczeniu.....jak budowlańcy po tym łażą i wylewają jastrych?

 

Przed wylewkami instalacja powinna zostać napełniona woda i sprawdzona. "Napełniona" podłogówkę pod cisnieniem duzo trudniej uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napełniłem cała podłogówkę zrobiona własnymi rękami (ok.1km ) bezpośrednio z sieci ca 4 bar. najpierw dość solkidnie ją "przelałem" a potem dobiłęm na max i odciąłem na zaworach dziś byłem sprawdzić nic nie cieknie :) i bardzo dobrze ciśnienie nie spada... w środe o 7 rano przychodzi ekipa od wylewek - zostawiam napełnioną inst i obserwuje podczas wylewania, mam nadzieję ze nie będęmusiał używac zestawów naprawczych.... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napełniłem cała podłogówkę zrobiona własnymi rękami (ok.1km ) bezpośrednio z sieci ca 4 bar. najpierw dość solkidnie ją "przelałem" a potem dobiłęm na max i odciąłem na zaworach dziś byłem sprawdzić nic nie cieknie :) i bardzo dobrze ciśnienie nie spada... w środe o 7 rano przychodzi ekipa od wylewek - zostawiam napełnioną inst i obserwuje podczas wylewania, mam nadzieję ze nie będęmusiał używac zestawów naprawczych.... :)

 

czy 4 bary to nie za malo do takich testow ? Ja slyszalem, ze nabija sie do 8-10 nawet. W samej sieci potrafi byc czasami po 6 bar

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi po co u mnie są takie szklane banieczki z podziałkami i jakimiś pływaczkami (nie przyjżałem się dokładnie) w skrzynce z rozdzielaczami? To ma jakiś związek z monitorowaniem szczelności układów??? (mam tego od pioruna dużo)

 

pytanie już nieaktualne. Dziś w nocy ktoś mi to zapie.....(bezzwrotnie pożyczył). Echhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja elektryki nic nie mam na podlodze. Odkurzacz i hydraulika kladziona jest wczesniej. Styropian praktycznie na sam koniec idzie (z wycinka na rury itp).

 

Fantom

 

Niekoniecznie.Często hydraulika idzie na pierwszej warstwie styro.Przynajmniej u mnie tak będzie.Najpierw hydraulika w ścianach,potem tynki.Po tynkach dopiero izolacje,warstwa styro i hydraulika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas idea kladzenia folii na stropie na podaszu uzytkowym pod styropianem ? Czy zadna i sobie odpuscic ?

 

Fantom

 

Nie ma filozofii iidei - tak więc powiem folia na zakłady np 10 cm - róno i z wywijka na ściany - tyle cała idea...

Co do grubości....

Ile grubości tyle szkół...

Ja jestem zwolennikiem umiarkowanej analizy ekonomicznej i uważam że:

- dla domu pasywnego 30 cm

- dla domu ekonomicznego - 15 cm

- dla stropów piętra - tyle żeby połozyć podłogówki czy umieścić tam przewody np odkurzacza - tak wię wychodzi mi 7 cm

Co do zbrojenia jastrychu...hmmm

tu modą jest włókno polipropylenowe - ale chroni jastrych jedynie przed skurczem

siatka stalowa jest natomiast zbrojeniem z prawdziwego zdarzenia.

Uważam że włokno to tylko marketing i reklama nie mająca mało wspolnego ze zbrojeniem jastrychu.

Inna rzeczą jest zadanie sobie pytania - po co zbroić dobrze pielegnowany jastrych... ale na to pytanie musicie odpowiedzić już sobie sami.

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...