Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stanęło, że prawdopodobnie bedzie taki kinkiet, podobał mi się od samego poczatku i pasuje do drewniano-białego pomysłu na resztę pomieszczeń.

 

http://www.2bm.pl/data/foto.php?tpr=NTAES&fn=MTY4NTM5ODYwNS9sb29rZXIzNzczLmpwZw=ES&w=800

 

Tylko teraz pytanie blondynki (mentalnej, z zewnątrz mam inny kolor włosów :)), ważne z powodu zgłaszania projektu elektryki:

Próbowałam znaleźć rysunek techniczny, ale nie znalazłam. To jest kinkiet, czyli rozumiem, że do każdego muszę mieć włącznik oddzielny i oddzielny obwód?

Chciałabym je po obu stronach wezgłowia łóżka - włączane oddzielnie...

Pls help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szkoda tego włącznika - czyli muszę mieć włącznik normalny jak do każdej innej lampy... Znaczy włącznik na ścianie?

To dam deweloperowi dwa obwody, bo nie zrozumieją, o co mi chodzi i się obie będą świecić jednocześnie, znajac moje szczęście....

 

Dzięki Elfir :)

Edytowane przez mi_mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągniesz przewód oświetleniowy po ścianie. Robisz puszkę rozgałęźną głęboką, odcinasz przewód i robisz za pomoca złączki rozgałęzienie na dwa przewody. Jeden pójdzie dalej do drugiej puszki, a drugi zostaje w puszce i będzie połączony z włącznikiem, który zamocujesz na puszce. Teraz wyprowadzasz z puszki nowy przewód który będzie kończył się tam, gdzie ma być kinkiet. Ten przewód łączysz drugą złączką przewodem od włącznika też w puszce.

 

Dlatego ważne jest montowanie puszek głębokich. Bo tam jednak sporo tych przewodów będzie + złączki.

 

Albo - montujesz włącznik na obudowie. Wymaga to jednak ingerencji w obudowę, ale podobno jest łatwe.

http://p.alejka.pl/i2/p_new/07/23/przelacznik-dzwigniowy-marquardt-seria-0100-0132-0601-250-v-ac-2-a_0_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sypialnie , oświetlenie, Innemeble.jpg

 

do tego mam przy drzwiach do sypialni możliwość wyłączenia oświetlenie przy łóżku , taki leniuch na zasadzie schodowego

wiec nie widzę problemu.

Robiąc dom zawsze mam kilometry kabli także do gniazdek ( gniazda mam podwójne - w jednym prąd non stop a drugie włączam kontaktem , wiec mogę wyłączyć jednym :klik" całe oświetlenie , które podpięte jest pod te właśnie gniazdka.

sprawdza się bardzo .

Edytowane przez InneMeble.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

Raczej tak, tylko widać że punkty na ścianach są niewyraźne i przymazane. Ale pewnie metodologia ta sama.

Bardziej o efekt na lampce chodzi o efekt punkcików na ścianach w pokoju. Żeby były wyraźne i tworzyły niebo nocą.

Często na amerykańskich filmach było. Tylko jeszcze z mechanizmem który poruszał powoli dookoła. Pewnie jakiś trend z lat 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...