Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kiwi, Tomkowa, napisze odpowiedź jak otrzymam propozycję

Flawia: łazienka - dowolna, każda się sprawdzi, choć nie szedłbym jednak w zimne światło, raczej ciepła lub naturalna, w brązach raczej ciepła

salon - ja jestem zwolennikiem ciepłej, ok 3000K tak jak większość lamp ze zintegrowanym ledem, przedpokój ciepła lub naturalna, aneks tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka będzie w białych matowych płytkach na większości ścian i drewnopododobnych (jasnych): zabudowa na wysokość 90 cm i szerokość 140 cm dla geberitu i umywalki i na podłodze. W ankesie biała matowa kuchnia z dębowym blatem.

 

Salon: białe ściany, jedna szara, przedpokój w szarościach.

Edytowane przez Flawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega ekonomiczność tej żarówki, bo nadal nie rozumiem :) Producentem jest TB Energy, który na opakowaniu podaje "ciepły biały", czyli w zakresie, który określiłeś. Takiej właśnie potrzebuję :)

miniatura.jpg

Wyczytałam właśnie, że w żarówkach ledowych ważna jest ilość lumentów na moc, czyli skuteczność świetlna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jeśli chcesz ciepłą to bierz 3000K, do szarości też naturalny 4000K może być, ale to już trzeba mieć przekonanie

 

OK, w takim razie biorę 3000 K, kinkiety też 3000K?

 

 

Zapytam jeszcze o kolor samych lamp - w Chorsach mam do wyboru RAL 9010 drobna struktura, ciepła biel lub RAL 9003 gładki, śnieżna biel. Z opisu wybrałam ten 9010, ale jak patrzę na zdjęcia, to on wpada w taki sinoniebieski :eek:

Edytowane przez Flawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, jest bardzo duża różnica miedzy 2700K a 3500K, napisz do producenta jaka jest temp i po kłopocie... mnie rozbawil opis sprzedawacy, ze jak dla niego to 40W, a producent podaje 30... dobry i mocny LED za 15pln? sorry, nie da się...

Bardzo dobry, mocny LED na GU10 kosztuje tyle

http://www.salonled.pl/pl/led-gu10/5629-ledionopto-zarowka-led-gu10-6w.html

Flawia, 3000K to jest najczęstsza barwa w ledach, nie wiem tylko czy kupujesz wszystko z wbudowanym ledem, czy oddzielnie źródła, mnie się osobiście 3000K podoba i odpowiada jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, jest bardzo duża różnica miedzy 2700K a 3500K, napisz do producenta jaka jest temp i po kłopocie... mnie rozbawil opis sprzedawacy, ze jak dla niego to 40W, a producent podaje 30... dobry i mocny LED za 15pln? sorry, nie da się...

Bardzo dobry, mocny LED na GU10 kosztuje tyle

http://www.salonled.pl/pl/led-gu10/5629-ledionopto-zarowka-led-gu10-6w.html

Nie bez przyczyny wspomniałam o skuteczności świetlnej :) Ta żarówka zalinkowana przez Ciebie za 85 zł ma nawet nieco niższą moc świetlną jak ta za 15 zł. I, jeżeli prawdę pisze autor TEGO artykułu, na pewno nie zastępuje lampy halogenowej 50W ;) Bądź tu człowieku mądry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flawia, 3000K to jest najczęstsza barwa w ledach, nie wiem tylko czy kupujesz wszystko z wbudowanym ledem, czy oddzielnie źródła, mnie się osobiście 3000K podoba i odpowiada jak najbardziej

 

W Chorsach, które wyżej linkowałam, ledy są zintegrowane, ale można sobie wybrać 2700 albo 3000K.

Napiszesz mi jeszcze, co zrobi barwa 2700K z białymi i szarymi ścianami? Będzie za żółto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...