Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja miałam w małej łazience kinkiet na trzy żarówki i dawał spokojnie radę.

Nie wiem dlaczego kinkiet z okrągłymi żarówkami bez żadnego klosza miałby dawać światło punktowe? Co innego ten chromowany kinkiet na halogeny, które w przeciwieństwie do zwykłych żarówek akurat dają punktowe światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że Ikea ma tę lampę, ale właśnie w tym wydaniu, który potrzebuję - czyli z wymiennymi żarówkami :)

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20217485/

 

Jestem uratowana :)

 

IKEA MUSIK

 

Tylko zwróc uwagę, że maksymalna moc żarówki jest 15 W ( w wersji lampy sprzed ok. 3 lat, kiedyś było więcej i dlatego się nabrałam). Tradycyjnych 15W matowych nie kupisz. Jak wkręcisz 25W to czuć, że się lampa przegrzewa. Mam takie trzy ( 15 szt. żarówek) i spory problem, bo nie mogę dobrać LEDów ( za jasne lub kiepskie światło) ani świetlówek odpowiedniego kształtu i jakości, by przy tym nie wydać bardzo dużej sumy na żarówki...

 

Edit: w bieżącej wersji lampy zalecają żarówki LED, może nawet 15 W nie można...

Edytowane przez basia_z_lasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ciemno... Ale potrzebujesz jasności, jak autem podjeżdzasz (z zapalonymi światłami), czy jak juz z auta wysiądziesz?

Bo jak wysiądziesz z auta, to czujka ruchu na podczerwień powinna cię złapać.

 

I jeszcze inne rozwiązanie mi przyszło do głowy. Bo chyba najlepiej, jakby dodatkowa lampa była przy bramie... Do bramy jest doprowadzony prąd, więc i zasilanie do lampy się znajdzie. Tylko sterowanie lampą trzeba wymyśleć (pewnie jest takie rozwiązanie na rynku) - otwierasz bramę = impuls do lampy, która gaśnie po x minutach.

 

Sorry Olek nie dosteję powiadomień z forum :(.

potrzebuję jasnosci bo wokoło jest ciemno jak w dupie.

Nikt z siąsiadów nie dba o oswietlenie tylko po 20 zamyka rolety i siedzi cicho w domu.

Dla mnie dom to głównie zewnętrze - ogród , taras, bo to mnie cieszy i pozwala sie odstresować.

Dlatego ten punkt swietlny jest/był przewidziany aby łapał też osobę która przechodzi za bramą aby lekko rozjasnić tej osobie drogę i pokazać zarazem ze wnętrze posesji nie jest totalnie ciemne.(droga wewnątrzosiedlowa przechodzi człowiek 1x na godzinę ale bywa ze częsciej)

Oczywiscie dobrze będzie jak lampka zapali się jak podjadę na parking i oswietli miejsce po drugiej stronie samochodu.

bo po przeciwnej stronie jest lampka na scianie z czujnikiem ruchu -przynajmniej juz cos jest .

 

co do bramy to i owszem jest poprowadzone do słupka 230 v i jak otwieram brame to lampka miga ale to zadne swiatło oczywiscie bardziej lampka ostrzegawcza (wiadomo o co chodzi) ale mozna pomyslec aby zabrać ten prąd faktycznie nie pomyslałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to super! W takim razie jutro kupię i może się pochwalę :)

Z MUSIK jest raczej problem, że świeci za jasno - bo dostępne żarówki LED są dość jasne ( zwłaszcza te lepsze)... Jak masz 2 lampy to 10 x 200 lumenów = 2000 lumenów, dodatkowo wzmocnione przez lustro. Dla niektórych może już dawać efekt olśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MUSIK jest raczej problem, że świeci za jasno - bo dostępne żarówki LED są dość jasne ( zwłaszcza te lepsze)... Jak masz 2 lampy to 10 x 200 lumenów = 2000 lumenów, dodatkowo wzmocnione przez lustro. Dla niektórych może już dawać efekt olśnienia.

 

Ale tu jest 5 żarówek x 200 lumenów, czyli razem 1000. Będzie dobrze?

 

Elfir, nie wiem, czy Wojtek jest znawcą makijażu, ale przecież wszystkie specjalistyczne lampy do makijażu są właśnie ledowe... To już nie wiem, komu wierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...