Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może ktoś doradzi? Salon ok. 30 m2 wys. 2,70 m - przewidziane 2 lampy sufitowe. Docelowo jedna ma oświetlać kanapę i stolik kawowy, druga raczej przy wejściu. Pytanie: dawać takie same? Ściany w pokoju jasne - beżowe, ale salon położony jest od strony północno-wschodniej - więc raczej nie słoneczny, w związku z tym zależy mi, żeby lampy rzeczywiście doświetliły mi ten pokój. Oczywiście brak pomysłów co do samych lamp:-(

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

magda

musisz chociaż określić styl i kolorystyke wnętrza (ściany beżowe ale oprócz ścian coś tam jeszcze pewnie będzie).

 

bazując na aktualnej wiedzy radziłabym przy wejściu zamontować oprawe wpuszczana lub sufitową niezbyt rzucającą się w oczy a akcent przenieść nad stolik, gdzie wisząca oprawa nie będzie przeszkadzać i będzie mogła być odpowiednio wyeksponowana.

 

P.S. każdy salon powinien być dobrze oświetlony bo po ciemku strony swiata nie mają zbyt wielkiego znaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi czy są dobre jakościowo ?? Czy nie wygladaja jakby to powiedziec "tandetnie " .... i wogóle czy jest ktoś kto jest z nich zadowolony :)

 

tu za bardzo nie ma miejsca na tandete bo lampa prosta jak budowa cepa ;) - kawałek drutu z podsufitką i do tego metalowy klosz malowany proszkowo - ciężko się do czegoś przychrzanić.

 

pamietaj że ta lampa oświetla tylko przestrzeń pod nią więc gdyby miała być jedynym oświetleniem to pomieszczenia nie rozświetli

 

a kulla ci nie leży? taka ciekawsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym powiesić nad stołem, gdzie jest pustka jakąś lampę. Ale po pierwsze nie wiem jaką, a po drugie musiałaby być na bardzo długim przewodzie (ok.3-3,5m).

Nigdzie takiej długiej nie widziałam. Dom mam urządzony stylowo, w drugiej części salonu wisi żyrandol z kryształkami.

Załączam link z planem parteru.

Poradżcie coś.

Pozdrawiam

http://pprojekt.pl/projekt324-poema_2,rzuty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damarel... stylowo... to znaczy?:confused::rolleyes: Łatwiej byłoby coś doradzić widząc zdjęcie. A tak bez zdjęcia napiszę, że dałabym tam taki sam/ lub większy/ lub w ty samym stylu z kryształkami/ żyrandol. Oczywiście na odpowiednio długim i dobranym kolorystycznie łańcuchu.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że prawdopodobnie zdecyduję się na lampy azzardo w jadalni i kinkiety miconos- o czym wyżej, poszukuję lampy do salonu i wpadło mi w oko takie dziwadło http://www.modernform.pl/Oswietlenie-k766/Lampy-wiszace-k669/Lampa-Wiszaca-Pioggia-70-p12313.html Liczę na opinie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że prawdopodobnie zdecyduję się na lampy azzardo w jadalni i kinkiety miconos- o czym wyżej, poszukuję lampy do salonu i wpadło mi w oko takie dziwadło http://www.modernform.pl/Oswietlenie-k766/Lampy-wiszace-k669/Lampa-Wiszaca-Pioggia-70-p12313.html Liczę na opinie:)

 

Rzeczywiście straszne dziwadło. Jak chcesz coś podobnego, za to w dobrym designie, to może Artemide Mercury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...