Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wierz mi Efilo, że taki moment nadejdzie szybciej niż się spodziewasz.. Człowiek szuka w swoim domu ciepła, przytulnośći, intymnośći a paździerze ,plastik i rurki mają z tym tyle wspólnego co koń z koniakiem. Widzę co się dzieje wśród moich znajomych. Jak cichcem do swoich nowoczesnych wnętrz dokładają starocie. A to fotel, a to sekretarzyk, a to jakiś kredensik. A to starą lampę. Jak ganiają po targach staroci w poszukiwaniu czegoś co doda ich mieszkaniu "ludzkiego wymiaru. A jeszcze tak niedawno byli dumni ze swojej nowoczesności. Bo z tą nowoczesnościa to jak z sushi czy sałatką z krabów z ananasem. Owszem fajne ale na dłuższą metą wyżyć sie na tym nie da. I nachodzi nostalgia za swojskim schabowym. Z urządzaniem mieszkania jest dokładnie tak samo. To tylko kwestia czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kończąc ten OT (nie chciałabym dyskusją o starociach zdominować wątku oświetleniowego) kilka słów od siebie. Ten moment nadejdzie dokładnie wtedy kiedy się go spodziewam. Wszystko zawsze planuje z wyprzedzeniem więc stare komódki też już dawno ujęłam w kalendarzu. Mieszkam w nowoczesnym domu, któremu nie brak przytulności, mimo że Ty pewnie nie czułbyś się w nim idealnie. Nie ma takiej opcji, żebym coś cichcem przemycała. Czuje sie u siebie tak dobrze między innymi dlatego, że jest spójny. Nie będę go tej spójności pozbawiać. W odpowiednim czasie po prostu zamienie go na inny egzemplarz. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszukuje wiszącej lampy (dwóch lamp w zasadzie) do kuchni.

Kuchnia będzie miała czerwone elementy więc szukam czegoś z czerwonym. Ale nie chcę żeby to była cała czerwona lampa ...

Znalazłam na tym forum parę fajnych inspiracji - szczególnie te wszystkie z czerwonymi kablekami szalenie mi się podobają.

Chciałam się też podzielić jedną (jako że w Krakowie w koncu nam otoworzyli BoConcept)

 

http://www.boconcept.com.pl/Default.aspx?ID=84706&imageid=3688&flashimageid=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś może czy w przypadku tej lampy azzardo można zastosować ściemniacz, lub czy tej wielkości żarówki występują np.40V?

Te mają 60V i obawiam się że przy dwóch takich lampach zapalonych nad stołem, może być światło jak na przesłuchaniu :rolleyes:

http://img62.imageshack.us/img62/4433/175f53eaa443c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś może czy w przypadku tej lampy azzardo można zastosować ściemniacz, lub czy tej wielkości żarówki występują np.40V?

Te mają 60V i obawiam się że przy dwóch takich lampach zapalonych nad stołem, może być światło jak na przesłuchaniu :rolleyes:

http://img62.imageshack.us/img62/4433/175f53eaa443c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

heh - ja tez poszukuje slabszych zarowek do tej lampy :-) na szczescie mam tylko jedna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aricia, tyle że jadalnia, dość spora, stół 240/110 i dwa kabelki nad stołem zostawione :) wydaje mi się że jedna to za mało, bardziej jeśli chodzi o wygląd bo źródeł światła będzie więcej

 

rzut parteru z jadalnią i stołem

http://img232.imageshack.us/img232/5792/20059084.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą lampę z azzardo i mam kilka uwag do niej. Może nawet wysmaruje meila do producenta.

Bo:

1. Dlaczego nie zamontowano na linkach "stoperów" które umożliwiały by bezproblemowe ułożenie lampy w poziomie - efekt z poziomicą przez pół godziny staliśmy na drabinach przy lampie i ustawialiśmy ją w prawidłowym położeniu.

2. Dlaczego na stalowych tulejach (znajdujących się przy szklanej obudowie) przez które są przeciągnięte linki nie ma zabezpieczeń, co powoduje że pcv na linkach po kilku przesunięciach przy montażu zaczęła się przecierać.

3. Dlaczego są 3 żarówki a kabel jest dwużyłowy i uniemożliwia to podłączenie lampy w ten sposób żeby się świeciła 1 żarówka, 2 żarówki albo wszystkie.

 

Ogólnie uważam że koszt tak zrobionej lampy jest lekko zawyżony, nawet zastanawialiśmy się czy jej nie zwrócić, ale naprawdę przez kilka tygodniu odwiedziłam masę sklepów i to była jedyna lampa która mi się spodobała, gdybym miała jakąś inną na oku to bym ja oddała bez mrugnięcia okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one nie świecą jakoś intensywnie po oczach.

One są plastikowe/mleczne i dopiero wewnątrz mają właściwe źródło światła - zresztą nawet nie wiem jak dokładnie są zbudowane.

Powiem ci tyle że ich światło jest na tyle słabe, że podarowaliśmy sobie wymianę tego kabla dwużyłowego na trzy żyłowy i palą się wszystkie trzy na raz i jest oki nie ma wrażenia słoneczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie- chciałbym komuś pokazać lampy w salonie katedralnym jakie ma jedna z forowiczek - w ogóle powala jej aranżacja wnętrz- takie wiszące długie białe łezki, coś mi się kojarzy, że nick zaczyna się na e....

 

A mam cię :) efilo - znalazłem na poprzedniej stronie....:cool:

Edytowane przez joliska
Scalenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...