Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co myślicie o tego typu lampie http://allegro.pl/lampa-pilot-led-karimu-7-leuchten-direkt-50370-17-i1428571693.html ?

Czy pasowałaby do salonu?Czy daje dobre oświetlenie?A może ktoś tego typu lampę posiada?

 

Wygląda trochę jak ustrojone śmigło:D mi osobiście się nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś może czy w przypadku tej lampy azzardo można zastosować ściemniacz, lub czy tej wielkości żarówki występują np.40V?

Te mają 60V i obawiam się że przy dwóch takich lampach zapalonych nad stołem, może być światło jak na przesłuchaniu :rolleyes:

http://img62.imageshack.us/img62/4433/175f53eaa443c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Są specjalne żarówki do lamp, które mają funkcję ściemiania przy zwykłym łączniku. Znajomi takie zakupili, są dość drogie, kilkadziesiąt złotych za sztukę. Dwa szybkie kliknięcia łącznikiem powodują, że żarówki się przyciemniają, trzecie kliknięcie, w trakcie przyciemniania zatrzymuje akcję i ilość światła zostaje na tym poziomie. Drogi powrotnej nie pamiętam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mynia_pynia - koncepcja żeby wielopłomienny żyrandol wyglądał jakby mu się przepaliła połowa żarówek nie jest zbyt szeroko znana na świecie ;)

 

marjel - możliwość zastosowania ściemniacza to przy oprawach na 220V kwestia doboru żarówki a nie żyrandola (BTW 60W volty sie nie zmieniaja ;) )

 

Q-BIS moje gluty czują się zaszczycone - tak na marginesie jeszcze nie były nigdy tak prawidłowo nazwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę pomóżcie

mam do kupienia dwie lampy do salonu i jadalni któe są prawie jednym pomieszczeniem

ta do jadalni dobrze aby była większa i dłuższa (nad stołem)

do salonu (z kominkiem) nie musi być duża i raczej boki symetryczne (kwadrat jakby)

 

styl: raczej nowoczesny, raczej żadnych kryształów itp.

Zależało by mi aby można było tam wkręcić coś energooszczędnego (żadnych G9), oraz aby nie było dłuuugie zwisające - nie jest za wysoko

 

kolorostyka ścian - jakieś ecru, kominek jakiś brąz, podłoga - płytki szaro beżowe

myślałęm o czymś takim do jadalni oraz takim do tegoż salonu

 

nie jest to mój szczyt marzeń ale było by w ostateczności do zaakceptowania

 

zainspirujcie mnie będę ogrooooomnie wdzięczny :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manieq pokaż miejsce w którym to cudo ma wisieć. ja bym takich lamp na bank nie kupiła. i przede wszystkim nie nazwałabym ich nowoczesnymi. raczej 'blokowa rzeczywistość' ;)

 

OlaU ja mam pierwszą z nich (polecam zdecydowanie tą a nie tą drugą - kryształy są 'prawdziwe' - pięknie błyszczą rozsiewając tęczę - u mnie nie było aż tak wysoko więc zamontowałam nazwijmy to plafony (możesz sobie oblukać w galerii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167567-Zdjęciowa-zbieranina). z tego co rozumiem masz tam jedno centralne miejsce na zwis? jakiej wielkości jest łazienka i w jakim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek widzial, ktokolwiek zna....

Kinkiety w kolorze czarnym, ewentualnie stalowym, szarym (ale ciemnym), w stylu jak na zalaczonych zdjeciach, ale w bardziej przystepnej cenie (max do 200 zl).

Za wszelkie tropy i namiary bede bardzo wdzieczna. Te ktore wkleilam, byly z Almi Decor, Innych mebli i chyba jeden jest Ambiance.

Pozdrawiam

Ania

 

lampa inne meble..jpgcarlton lampgust&#97.jpgkinkiet ambiance..jpgtorquay kinkiet..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałaś np. w leroy / merlin? ja kiedyś kupowałam, takie zwykłe czarne, podobne do tych z pierwszej fotki.

http://www.leroymerlin.pl/szukaj.html?category=products&mm=norm&szukaj=aba%BFur

a coś takiego 55 pln

http://www.leroymerlin.pl/multimedia-storage/c8/f6/8f8cfd99fc2ef2478be8e65cef0c-43575392_d.jpg

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mynia_pynia - koncepcja żeby wielopłomienny żyrandol wyglądał jakby mu się przepaliła połowa żarówek nie jest zbyt szeroko znana na świecie ;)

 

marjel - możliwość zastosowania ściemniacza to przy oprawach na 220V kwestia doboru żarówki a nie żyrandola (BTW 60W volty sie nie zmieniaja ;) )

 

Q-BIS moje gluty czują się zaszczycone - tak na marginesie jeszcze nie były nigdy tak prawidłowo nazwane

 

efilo, oj przecież chodziło o żarówki-może źle się wyraziłam :Dno wiem wiem że powinno byc W, a nie V- no ja już tak mam;)

 

Olu, ten drugi kinkiet widziałam wczoraj w leroy merlin jest taki sobie powiedziałabym.

Edytowane przez MarJel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...