Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ciesze sie że mnie nie zrypałaś :D

 

 

ja cyknęłam fotke w BRW ale jak wpiszesz w google zwis casablanka to od razu znajdziesz

 

Efilo! Znalałaś mi moją lampę! Ta Casablanca jest BOSKA! Nawet mężowi memu się spodobała! CUD!

 

Czy znasz może jeszcze jakieś inne modele w ten deseń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mrsmoonx ja mam optique z chorsa i jestem bardzo zadowolona ale tego typu opraw jest dużo na rynku. polecam na żarówke QR111 a nie na zwykłe reflektorki - inna bajka

 

efilo mam jeszcze jedno pytanie - o moc żarówek QR111. Zależy mi na oświetleniu kwadratowego pokoju o pow. 22m2, pas z karton gipsu w którym będą instalowane 3 podwójne oprawy będzie znajdował się po jednej stronie pokoju, natomiast w drugiej części będzie stół i lampa wisząca nad stołem. Czy do oświetlenia takiego wnętrza wystarczy 6 żarówek 35W o kącie padania 45 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 3x4,6 rozstaw mniej wiecej co metr. z mojego doświadczenia wychodzi że w zupełności wystarczy nawet jeśli ten pas będzie przy ścianie. bo nie wiem gdzie bedzie :)

 

 

generalnie nie - mój dobry znajomy pracuje w tej firmie i nie wspominał o żadnych problemach. choć teraz mi się przypomina że coś mówił o jakimś przejęciu czy podziale firmy. może się reorganizują?

Edytowane przez efilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pas będzie zaczynał się mniej więcej 1m od ściany z oknem i będzie miał szerokość ok 1,7m. Ma to wyglądać mniej więcej jak na tym zdjęciu - chodzi o koncepcję.

Uploaded with [/img]

a jeżeli chodzi o Massive, to po zamówieniu tych 3 sztuk (które były na magazynie) dostałam takiego maila zwrtonego ze sklepu dot. lamp Massive:

 

"Dbając o najwyższy poziom naszych usług i dobro naszych Klientów chwilowo nie realizujemy zamówień na lampy tych producentów (brak kompetentnej informacji o terminie dostaw, fałszywe informacje i problemy logistyczne które mogą potrwać do maja)"

 

Trochę mnie zmroziło, bo już kable poprzeciągane z myślą o nero, sufit otynkowany i wygładzony, jeszcze tylko pomalować i lampy zamontować a tu klops. Na szczęście okazało się, że mieli te 3 sztuki tak jak mi wcześniej mailowo pisali...

 

efilo dziękuję jeszcze raz za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w dou akcja: oświetlenie! Przeglądam, oglądam i już mam troszkę dość. Na początku nie wiedziałam co mi się podoba. Teraz, dochodzę do wniosku, że jakaś trochę dziwna jestem, bo mi najbardziej podoba się oświetlenie zewnętrzne:-((( Niby OK, ale ja muszę znaleźć lampy do salonu i korytarza. Kompletnie nie przemawiają do mnie kryształki i jakieś takie wygibasy na suficie. Do kuchni kupiłam Ottawę z Ikei - świetna i tania. Właśnie: budżet ograniczony oczywiście:-)

Mój dom miał być troszę sielsko-wiejski ale nie wiem czy się udało. Dobra: w salonie jest czarna koza, TV i 2 kanapy i kolorze granatowym - muszą takie być. Kolor ścian beż, korytarz taki sam kolor. Kuchnia biała (STAT z Ikei), podłogi średni brąz. W oknach będą kremowe zasłony. Na razie brak mebli np. witrynka bo brak funduszy.

Może ktoś się zlituje i pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny potrzebuję waszej pomocy! mam na lustro (wklejone na całej długości ściany, więc jest duże) w jego części nad umywalką powiesić kinkiet(y) i do tego dobrać jakiś niewielki zwis lub plafon na sufit. Łazienka nie za duża (7m2) wyłożona płytkami moringa z tubądzina, Ale chciałabym ten zestaw oświetlenia jakiś taki kobiecy, lekki najchętniej kryształki, albo jakieś inne....Szukam i szukam i nie mogę się zdecydować. zwłaszcza nie wiem jakie kinkiety mogę doczepić NA lustro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiakulka przede wszystkim doprecyzuj co to znaczy doczepić na wklejone lustro. gdzie masz kable i czy lustro przed wklejeniem było nawiercone. jeśli faktycznie mają być 'na' lustrze to musi się na czymś trzymać. otwory w lustrze nawierca sie przed montazem wiec na pewno juz jest to zrobione jeśli w ogóle ma być mowa o oswietleniu 'na' lustrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja wygląda tak: na razie mam zrobioną konstrukcję z płyt gips karton, która odstaje od ściany tak z 10cm, jest to duży pas wystającego elementu, biegnący przez całą ścianę. Do tego będzie dopiero przyklejane lustro, jeszcze go nie ma. kabelki są zostawione pod zabudową. Kafelkarz chce już okleić tą zabudowę od góry i od dołu płytkami i chciałabym żeby wypuścił kable przez płytę we właściwych miejscach. Lustro zrobimy dopiero pod wymiar tego co wypuści kafelkarz. no i ja muszę powiedzieć gdzie te kabelki wypuścić, a najlepiej to kupić już kinkiety, żeby nie było wtopy:) oglądałam takie http://studioswiatla.pl/gardenia-20771.html choć tylko w necie, i nie wiem czy to się w ogóle nadaje. myślałam też o takich kryształowych http://motoallegro.pl/kinkiet-montana-wofi-i1197343112.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

italux ma te kinkiety w kształcie koła

 

http://lampadina.com.pl/catalog/images/italux/agilla_MB61108-3A.jpg

 

pamiętaj że jak to będzie przyczepione do lustra to z boku będzie widać co jest pod spodem wiec musisz tak wybrać żeby sie nic badziewnego nie odbijało.

tą agille widziałam w realu i jest to bardzo ładna oprawa.

 

p.s. kable wyciagnij mniej wiecej - zawsze pod plyta mozna przeciągnąć w inne miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...