Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w dwóch kwestiach:

1. w namierzeniu producenta i nazwy lampy wiszącej. Wygląda ona mniej więcj tak: http://www.skleplampy.pl/sklep_foto/big/12153.jpg

klosz ma góra 15 cm wysokości, a średnica to mniej więcej 8-10 cm. Klosz występuje w kolorach: czarnym, białym, żółtym i fioletowym.

2. szukam plafonu na sufit [2x przedpokój w mieszkaniu, 1x kuchnia], który miałby około 35 cm średnicy, zrobiony ze szkła, jak najbardziej płaski, bez żadnych widocznych mocowań klosza. Tu mam faworyta ale być może są lepsze bądź tańsze, a podobnej jakości. http://www.eglo.com/index.php/international/Products2/Indoor-Lighting/Bath-and-mirror/BARI-1/89677

Z góry dzięki za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem, gdzie to wpisać... chyba ten wątek jest najlepszy. Odradzam polskiego producenta z Elbląga - firmę LIRA. Złożyłem 2 miesiące temu, w marcu, 3 zamówienia na lampy i kinkiety, wzieli zaliczki na w sumie ponad 10 sztuk. Wynegocjowałem fajne rabaty, cieszylem sie, a tu... klops. Miały lampy być po 2 tygodniach... Potem się zapierali, że po 4-ech... Zamowienia skladalem majac 100% pewnosci, ze nawet z poslizgiem, ale przed Wielkanoca będą. Teraz mamy już prawie 2 miesiące... i nadal nie sa w stanie powiedziec kiedy bede mial te lampy. Czy za tydzien, miesiac czy rok. NIC! Zero konkretow. Bombarduje mail'ami, dzwonie i jedno wielkie nic. A jeszcze jedna pani od nich zaczela mnie pouczac, ze powinienem powstrzymac swoje emocje bo byly... swieta. Nie wiem, czy bankrutuja, czy odzyskam zaliczki. Kompletnie nic konkretnego nie sa w stanie mi powiedziec. Tylko od 5 tygodni sciemnianie "traktujemy pana zamowienia priorytetowo", "juz niedlugo beda" i tak z dnia na dzien, z tygodnia na tydzien.

Odradzam oszustów z LIRA!

 

No to widzę, że nie tylko ja mam z nimi problem. Już ponad 2 m-ce czekam na zwrot zaliczki. Nie wywiązali sie z terminu zamówienia i zrezygnowałam z zakuupu lampy. Od 2 m-cy zwodzą mnie ani lampy ani zaliczki... OSZUŚCI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale jestem zielony w tych sprawach... co to jest ten spot?

 

I czy oświetlenie na poniższym obrazku jest również tak samo skomplikowane jak poprzednie, czy można kopic gotowe lampy które można zamontować w płycie karton-gips?

68ca8fc97165e7918962b4a97aad0b6c.jpg

Edytowane przez boozer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoty to inaczej punkty świetlne - tak okreslilam te wpuszczone w g-k pojedyncze reflektorki. coś podobnego kupisz w niemal każdym sklepie z oświetleniem

natomiast ten okrag i przypuszczam ze podobnie może być z tymi prostokatami to oświetlenie (np taśma led lub swietlowka) schowane pod tzw sufitem rozpinanym (od nazwy jednego z producentów nazywane rownież barisolem). z tego co mi wiadomo (a planuje u siebie, tyle ze w przyszłości) to technologia, której raczej zwykły majsterkowicz nie zainstaluje, choć montaż bardzo skomplikowany nie jest. po prostu wymaga sprzętu do naciagniecia wybranego 'sufitu' i usunięcia nadmiaru powietrza.

(no i nie ma przeszkód by spoty (ledowe, halogenowe) montować w tego typu sufitach oraz wiadomo mi, ze są wykorzystywane w pomieszczeniach sportowych, jak baseny i siłownie, dlatego sadze ze to właśnie to)

 

na forum było kilka wątków o tych sufitach - wrzuć w wyszukiwarkę, a wyskocza ci wątki zarowno z inspiracjami, jak i szczegółami technicznymi (lub zgoogluj po prostu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni mamy zainstalowane sufitowe lampki halogenowe Massiva o nazwie Bolar. Klosze są w kształcie grubych cylindrów ze szkła.

 

 

Szukam czegoś zbliżonego koncepcją do powyższych produktów. Mają to być dwa zwisy nad blatem w kuchni. I jeśli jako takich okrągłych lamp jest sporo, to już z grubego, ciętego szkła nie ma chyba w ogóle. Kwadratowe kubiki niestety nie pasują.

_2429__225495__.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie mogę znaleźć.

 

Zwisające, klosz ma mieć niedużą średnicę ok 15 cm, mają wisieć w kuchni.

MOże ktoś widział gdzieś podobne?

 

Może coś takiego:

http://swiatswiatla.pl/product_info.php/info/p5113_Sabana-zwis-pojedynczy-max.-60W.html

http://swiatswiatla.pl/images/product_images/info_images/5113_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...