Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

strasznie podobają mi się lampy caboche ale nie miałam okazji ich w realuobejrzeć. Opinie docierają jednak do mnie pozytwne - czyli ładnie rozpraszają kryształki światło. mam do was pytanie kto ma jakiś namiar na sprzedawcę internetowego lub sprawdzony esklep, gdzie można takowe bez obawy zakupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie podobają mi się lampy caboche ale nie miałam okazji ich w realu obejrzeć. Opinie docierają jednak do mnie pozytwne - czyli ładnie rozpraszają kryształki światło. mam do was pytanie kto ma jakiś namiar na sprzedawcę internetowego lub sprawdzony esklep, gdzie można takowe bez obawy zakupić

 

Ja mam lampe Caboche -z Azzaro -ładne,pięknie wyglądają, dają rozproszone światło; - nie nadaje sie nad stół jak dla mnie - moje dzieci lubią w salonie odrabiac lekcje i te światło nie odpowiada im; zapewne jeszcze piękniej wyglądają dwie razem.

Ale-maja wady:

1) trudno sprzątnąć kurz, który niewątpliwie na nich siada -widać matowienie kul z akrylu, a trudno się sprząta -bu uchwyty do kulek sa z akrylu -dość sztywnego i może się zdążyć ,żę pęknie uchwyt i nie trzyma kulki a kulki sa dość ciężkie- tu parę razy uratował mnie super-glu. Kulki nie pękają jak spadną na podłogę

2) tylko wielkie caboche o średnicy 50 cm mogą mieć zamontowane energooszczędne żarniki- które tez kosztują. Nie ma możliwości zamontowania energooszczędnego światła. lampa wymaga co najmniej 100W -150 W aby świeciła dość dobrze lub nawet więcej

3) ja zmieniłam środek lampy i zamontowałam energooszczędne żarówki- ale jest to ingerencja w lampę dość duża

Moja wisi w salonie w miejscu nad wypoczynkiem z ławą , nad sąsiednim stołem wiszą lampy o świetle skupionym nad stół.

Jeśli masz dość blisko jedno miejsce obok drugiego tak jak u mnie - to w chwili obecnej wybrałabym -duży plafon nad wypoczynkiem a lampy zwisy nad stołem, aby wiszącymi lampami nie zabierać przestrzeni w części górnej. no chyba ,że masz salon ok 70m2 wraz z kuchnią.

4) jesli kupować to jedną wielką lub dwie małe- inaczej nie ma wrażenia.na dużej przestrzeni

Nie mniej są piękne i trzeba wybrać coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma lampę http://zumaline.com/antarctica/17-antarctica-wiszaca.html i może podzielić się wrażeniami dot światła. Miałam kupiona lampę melody http://zumaline.com/melody/277-lampa-wiszaca-melody-05-smoky.html w wersi z ciemniejszymi kryształkami i po zamontowaniu nad stołem w jadalni myslałam,że dostanę zawału. Nie wyobrażam sobie siedzieć przy tym stole z gośćmi, bo chyba mieliby wszyscy na twarzach ciemne placki i cienie. Mam obawy, że tam samo może być z antarctiką, choc bardzo mi się podoba. Całe szczęście, że mogłam lampe oddac, bo tyle kasy a dla mnie światło i cienie to była całkowita masakra. Ale może ktoś tak lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampe Caboche -z Azzaro -ładne,pięknie wyglądają, dają rozproszone światło; - nie nadaje sie nad stół jak dla mnie - moje dzieci lubią w salonie odrabiac lekcje i te światło nie odpowiada im; zapewne jeszcze piękniej wyglądają dwie razem.

Ale-maja wady:

1) trudno sprzątnąć kurz, który niewątpliwie na nich siada -widać matowienie kul z akrylu, a trudno się sprząta -bu uchwyty do kulek sa z akrylu -dość sztywnego i może się zdążyć ,żę pęknie uchwyt i nie trzyma kulki a kulki sa dość ciężkie- tu parę razy uratował mnie super-glu. Kulki nie pękają jak spadną na podłogę

2) tylko wielkie caboche o średnicy 50 cm mogą mieć zamontowane energooszczędne żarniki- które tez kosztują. Nie ma możliwości zamontowania energooszczędnego światła. lampa wymaga co najmniej 100W -150 W aby świeciła dość dobrze lub nawet więcej

3) ja zmieniłam środek lampy i zamontowałam energooszczędne żarówki- ale jest to ingerencja w lampę dość duża

Moja wisi w salonie w miejscu nad wypoczynkiem z ławą , nad sąsiednim stołem wiszą lampy o świetle skupionym nad stół.

Jeśli masz dość blisko jedno miejsce obok drugiego tak jak u mnie - to w chwili obecnej wybrałabym -duży plafon nad wypoczynkiem a lampy zwisy nad stołem, aby wiszącymi lampami nie zabierać przestrzeni w części górnej. no chyba ,że masz salon ok 70m2 wraz z kuchnią.

4) jesli kupować to jedną wielką lub dwie małe- inaczej nie ma wrażenia.na dużej przestrzeni

Nie mniej są piękne i trzeba wybrać coś za coś.

 

to będę miała zagrychę, ja nie mam dużego salonu (30 m z częścią jadalną) i planowałam sobie nad ławą większy caboche a nad stołem dwa mniejsze:D sama już teraz nie wiem...

możesz mi przybliżyć oco chodzi z tym nie zabieraniem przestrzeni górnej?... czyżby jednak robiły "tłum"? długość mojego salonu to 6,5 m jedna część to wypoczynkowa druga jadalna, mniej więcej odległość jednej lampy nad stolikiem- od dwóch nad stołem to myślę że ok 3,5-4 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będę miała zagrychę, ja nie mam dużego salonu (30 m z częścią jadalną) i planowałam sobie nad ławą większy caboche a nad stołem dwa mniejsze:D sama już teraz nie wiem...

możesz mi przybliżyć oco chodzi z tym nie zabieraniem przestrzeni górnej?... czyżby jednak robiły "tłum"? długość mojego salonu to 6,5 m jedna część to wypoczynkowa druga jadalna, mniej więcej odległość jednej lampy nad stolikiem- od dwóch nad stołem to myślę że ok 3,5-4 m.

 

Może zamiast żyrandola zastanów się nad plafonem? Tutaj znalazłam tej samej firmy, którą polecała acca5 - plafon Acrylio.

Chętnie zobaczyłabym tę lampę na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) ja zmieniłam środek lampy i zamontowałam energooszczędne żarówki- ale jest to ingerencja w lampę dość duża

 

Znalazłam taką lampę z podsufitką, czy możesz rzucić na nią okiem i powiedzieć, czy to jest rozwiązanie, które pozwoli wkręcić normalne energooszczędne żarówki? Na środkowym zdjęciu widać ją najlepiej - Azzardo z podsufitką

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.:yes:

Usiłuje znaleźć informacje na temat tej lampy, chodzi o to jaki to Model, Producent, ale nie mogę niestety nic znaleźć.

Jeśli ktoś mógłby pomóc mi w jej "namierzeniu" byłbym wdzięczny.

Lampa Wisząca Jadalnia.jpg

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam taką lampę z podsufitką, czy możesz rzucić na nią okiem i powiedzieć, czy to jest rozwiązanie, które pozwoli wkręcić normalne energooszczędne żarówki? Na środkowym zdjęciu widać ją najlepiej - Azzardo z podsufitką

 

Dzięki!

 

No właśnie- poczytajcie specyfikację lampy- nawet duży plafon lub mały -piszą- jaka żarówka i poszukajcie odpowiedniki w żarówkach energooszczędnych- w zasadzie brak -to są te długie żarniki R7S i dla nich brak oszczędnych żarówek- zresztą w opisie lampy tez można przeczytać ,że nie ma możliwości montażu innego źródła światła Chodzi tez o długość żarnika Dla tych małych nie znajdziesz żarówki energooszczędnej , tylko dla tych o dłuższych żarnikach -czyli stosowanych w dużych lampach..

 

Jeśli nad stołem jadalnianym i nad ławą powiesicie wiszące lampy to zabierają one przestrzeń i tracisz poczucie przestrzeni w salonie .

Plafon faktycznie nie zagraca salonu ponieważ wisi pod sufitem i nie zabiera przestrzeni inne wiszące niestety nie. więc w małym salonie takim właśnie do 30m2 , mój ma 52m2 , przestrzeń jest wyraźnie zmniejszona.

Dodam,że lampa w dzień wygląda cudnie a wieczorem daje lekko żółtawe zabarwienie -chodzi o barwę światła -no chyba ,że wetkniesz żarnik 150W- i jest lekko smutnawo. Ja zmieniłam lampę- z grubej przeźroczystej pleksi wykonałam denko w którym zamontowałam zwis na żarówkę zwykłą i mam teraz w środku lamy piękną białą kulę -24 W i świeci lepiej niż lampa z żarnikiem 100W w originale.

Co kto woli.

Edytowane przez acca5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek widział lampę podobną do tej niech się zgłosi, proszę:

 

http://www.citihome.pl/product/image/2817/1_071989664511.jpg

 

W tym stylu poszukuję, czegoś czarnego, w miarę płaskiego.

 

Ręki sobie nie dam uciąć, ale w Castoramie chyba je widziałam.

A taka? http://www.sonpol.eu/lampa-patto-rozne-kolory.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kloszy do zakupienia do tych lamp, gdzies w necie widziałam sklep internetowy w stylu chaby schic z tymi kloszami pomóżcie mi go znależć.

http://www.domplusdom.pl/sites/default/files/imagecache/carousel_galeria_produktu/ottava-lampa-wiszaca_ikea_0.jpg

 

tutaj jest klosz do lampy w tym klimacie, ale nie jest to Ikeowska Ottawa, więc nie wiem, czy bedzie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie ten żyrandol widziałam.

Nazywa się Matta i kosztuje 447 zł.

 

To na pewno nie ten ale dzięki za namiar, sprawdzę jak wygląda ten z Castoramy zatem.

 

edit:

 

Znalazłam - jest faktycznie bardzo podobna, ta moja jest marki Leitmotiv ale widzę, że ta z Casto jest wręcz identyczna. Dzięki za namiar!!! Nie wierzyłam, że taką gdzieś znajdę, bo tej Leitmotiv nie ma nigdzie, bo już nie produkują.

Edytowane przez monikaa13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.semics.pl/spiralna-swietlowka-energooszczedna-230v-eslr7s-p-1696.html

 

tu link do żarówek o typie jak w caboche- popatrzcie na długość tej żarówki i jej wymiary.

 

mogłabyś wrzucić jakąś fotke salonu z lampami, żeby można sobie zwizualizować - może być na priv - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w końcu kupiliśmy Caboche od Azzardo. Acrylio dokładnie tak jak piszesz. Szczerze mówiąc jesteśmy w szoku bo jest naprawdę ładnie wykonana. Montaż zajął chwilę, ale widać, że solidne to wszystko.

Kupiliśmy nie w tym sklepie gdzie linkujecie a bezpośrednio u importera. Okazało się, że te które są dostępne na innych sklepach te sklepy kupują właśnie u nich, więc to tak naprawdę z kolejnej ręki :D:D

No i udało nam się powalczyć z ceną:))) Daję do nich linka http://lampy.it/acrylio-plafon-70.html

Co do tego akrylu, piszcie mi co się z nim działo?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam taką lampę z podsufitką, czy możesz rzucić na nią okiem i powiedzieć, czy to jest rozwiązanie, które pozwoli wkręcić normalne energooszczędne żarówki? Na środkowym zdjęciu widać ją najlepiej - Azzardo z podsufitką

 

Dzięki!

 

No właśnie- poczytajcie specyfikację lampy- nawet duży plafon lub mały -piszą- jaka żarówka i poszukajcie odpowiedniki w żarówkach energooszczędnych- w zasadzie brak -to są te długie żarniki R7S i dla nich brak oszczędnych żarówek- zresztą w opisie lampy tez można przeczytać ,że nie ma możliwości montażu innego źródła światła Chodzi tez o długość żarnika Dla tych małych nie znajdziesz żarówki energooszczędnej , tylko dla tych o dłuższych żarnikach -czyli stosowanych w dużych lampach..

 

Jeśli nad stołem jadalnianym i nad ławą powiesicie wiszące lampy to zabierają one przestrzeń i tracisz poczucie przestrzeni w salonie .

Plafon faktycznie nie zagraca salonu ponieważ wisi pod sufitem i nie zabiera przestrzeni inne wiszące niestety nie. więc w małym salonie takim właśnie do 30m2 , mój ma 52m2 , przestrzeń jest wyraźnie zmniejszona.

Dodam,że lampa w dzień wygląda cudnie a wieczorem daje lekko żółtawe zabarwienie -chodzi o barwę światła -no chyba ,że wetkniesz żarnik 150W- i jest lekko smutnawo. Ja zmieniłam lampę- z grubej przeźroczystej pleksi wykonałam denko w którym zamontowałam zwis na żarówkę zwykłą i mam teraz w środku lamy piękną białą kulę -24 W i świeci lepiej niż lampa z żarnikiem 100W w originale.

Co kto woli.

 

Byłam w LM i oglądałam na żywo te lampy - robią świetne wrażenie i pięknie świecą - niestety wisiały wysoko i nie sposób było dostrzec jakie tam są żarówki. No i te lampy wiszące są dużo ładniejsze niż plafony, ale do mniejszego salonu mogą być faktycznie mało funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...