Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominki bez czarnej szyby


Wojtek R

Recommended Posts

Kupując kominek miałem do wyboru taki z szybą samoczyszczącą i zwykłą. Wybrałem ze zwykłą godząc się na to, że będzie cały czas zasmolona i nie będę widział palącego się drewna. No i okazało się, że jest czysta. Tylko na brzegach, miejscami, jest zasmolona. Wszystko pięknie hula, jeszcze nie musiałem czyścić kominka. Kominek zwykły, z jakiejś francuskiej firmy, 14 kW, powietrze zaciąga z pomieszczenia, w którym stoi, od dołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kupując kominek miałem do wyboru taki z szybą samoczyszczącą i zwykłą. Wybrałem ze zwykłą godząc się na to, że będzie cały czas zasmolona i nie będę widział palącego się drewna. .

 

Widok ognia nie wynika z zastosowania "szyby samoczyszczącej " tylko konstrukcji wkładu i temperatur spalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok ognia nie wynika z zastosowania "szyby samoczyszczącej " tylko konstrukcji wkładu i temperatur spalania...

 

Oczywiście to prawda.

 

Zastosowanie marketingowego opisu "szyba samoczyszcząca" nic nie daje, gdy konstrukcja paleniska jest do kitu...

Kupując wkład typu spalarka drewna, musimy liczyć się z brudzącą szybą i marnotrawstwem drewna.

Pozdrawiam niedzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak trudno wycisnąć jakieś konkrety od kolegów którzy mają po tysiące postów. Konkrety które ułatwią wybór modeli/producentów laikowi, a nie wskazanie, że wszyscy kupują "spalarki drewna" mające niewłaściwe "konstrukcje wkładu". Ot, choćby: "z małych modeli polecam A, B, C a nie mam dobrych doświadczeń z X, Y, Z". Ktoś "nie z branży" może opierać się tylko na doświadczeniu innych i folderach. Te z kolei potrafią mijać się z prawdą, a opinie z forów mimo subiektywności dają szansę na szerszy osąd, wykażą konkretne niedociągnięcia czy choćby istotne różnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze abyss dodać, że oczekujesz odpowiedzi obiektywnej...Zdun Darek B cały swój obiektywny osąd skupi na Romotopie, Bohusz bardzo obiektywnie powie Ci że wszystkie są dobre, ale tylko UNICO spełni Twoje oczekiwania, Forest w bardziej wyszukany sposób zwróci Twoją uwagę na Kratki, Artix też jest subtelny w pisaniu dobrze o Hajduku....A ja? Tracę powoli pamięć...;)

 

Czytać i wyciągać wnioski! Bez własnej mózgownicy i przekopania się przez setki stron tego forum, korzystanie z naszego doświadczenia jest obarczone dużą dozą relatywizmu...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując kominek miałem do wyboru taki z szybą samoczyszczącą i zwykłą. Wybrałem ze zwykłą godząc się na to, że będzie cały czas zasmolona i nie będę widział palącego się drewna. No i okazało się, że jest czysta. Tylko na brzegach, miejscami, jest zasmolona. Wszystko pięknie hula, jeszcze nie musiałem czyścić kominka. Kominek zwykły, z jakiejś francuskiej firmy, 14 kW, powietrze zaciąga z pomieszczenia, w którym stoi, od dołu.

No i jesteś modelowym przykładem, że jak się pali w kominku zgodnie z zasadami to nawet bez kurtyny powietrznej jest przyzwoicie. Na pocieszenie powiem Ci, że w skrajnych przypadkach (mokre drewno) nawet ta kurtyna by Ci nie pomogła.

Edytowane przez mckom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze abyss dodać, że oczekujesz odpowiedzi obiektywnej...Zdun Darek B cały swój obiektywny osąd skupi na Romotopie, Bohusz bardzo obiektywnie powie Ci że wszystkie są dobre, ale tylko UNICO spełni Twoje oczekiwania, Forest w bardziej wyszukany sposób zwróci Twoją uwagę na Kratki, Artix też jest subtelny w pisaniu dobrze o Hajduku....A ja? Tracę powoli pamięć...;)

 

Czytać i wyciągać wnioski! Bez własnej mózgownicy i przekopania się przez setki stron tego forum, korzystanie z naszego doświadczenia jest obarczone dużą dozą relatywizmu...:)

 

jeszcze jestem ja :) prawie bezstronny :) polece: Befa, Arysto, Unico :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Forest przede szystkim stwierdzi że palenisko jest ostatnim elementem jaki trzeba dobrać do "składanki" pod tytułem "kominek" ... potem powie że sama nazwa firmy nic nie da w tej kwestii (czystości szyby) bez konkretnego symbolu lub nazwy modelu paleniska ... :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pierwszym elementem tej składanki.

Dobór paleniska zależnie od przeznaczenia , na "mebel w salonie" nada się każde , dla chcących ekologicznie i ekonomicznie dogrzewać dom jakość spalania i wkładu ma podstawowe znaczenie .

Wizja ognia tez wynika z konstrukcji wewnętrznej wkładu, a z tym bywa bardzo różnie klienci mają wybór od najprostszych spalarek do wkładów o bogatym wnętrzu, w wielu przypadkach najsuchsze drewno nic nie pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osioł też nie zmienia...A Ty osioł nie jesteś, co już kilkakrotnie udowodniłeś....:D

 

...prawda jest taka, że mówicie o tym samym, tylko jeden na początku, drugi na końcu. Ja uprościłem sprawę. Do mnie przychodzi się zawsze po to samo. No czasem łamie się na R. TV 6....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...