Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://stanislawszwed.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=232:wykup-tzw-resztowek-czci-nieruchomoci-interpelacja-&catid=43:aktualnoci-n&Itemid=214

 

 

A to link do zapytania i odpowiedzi parlamentarzysty i ministra odpowiedzialnego.

Jak widać - jedyną z możliwych dróg jest tylko droga prawna.

Tak z tej odpowiedzi Pana Ministra reprezentującego i wybranego przez jego obywatela na drodze zorganizowanych w sposób demokratyczny wyborów- wynika

Zaznaczono co prawda że kosztowna i trudna - ale niestety dla mnie w kontekście grzybni mojej - jedyna...

 

http://stanislawszwed.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=232:wykup-tzw-resztowek-czci-nieruchomoci-interpelacja-&catid=43:aktualnoci-n&Itemid=214

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://stanislawszwed.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=232:wykup-tzw-resztowek-czci-nieruchomoci-interpelacja-&catid=43:aktualnoci-n&Itemid=214

 

 

A to link do zapytania i odpowiedzi parlamentarzysty i ministra odpowiedzialnego.

Jak widać - jedyną z możliwych dróg jest tylko droga prawna.

Tak z tej odpowiedzi Pana Ministra reprezentującego i wybranego przez jego obywatela na drodze zorganizowanych w sposób demokratyczny wyborów- wynika

Zaznaczono co prawda że kosztowna i trudna - ale niestety dla mnie w kontekście grzybni mojej - jedyna...

 

http://stanislawszwed.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=232:wykup-tzw-resztowek-czci-nieruchomoci-interpelacja-&catid=43:aktualnoci-n&Itemid=214

 

.

Kuriozalne to jest. Droga cywilno-prawna czyli jak z pisma wynika albo sąd albo nic. Przecież w podstawie prawnej jest napisane "na wniosek właściciela nieruchomości". Po co tam sąd? By stwierdzić że ci szklanki z kredensu wypadają jak przejedzie coś cięższego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nienawidzący chcą osiągnąć coś nieosiągalnego. Na kształt upadłego anioła chcą być Bogiem. Widząc jednak, że nim nie są, z goryczą patrzą na niesprawiedliwy świat, który im uniemożliwia objęcie boskiego tronu.

 

"Pana Havla anatomia nienawiści" - Ks. Adam Boniecki

 

I dalej:

Wciąż stają mi w pamięci obrazy z warszawskich manifestacji 10 kwietnia sprzed pałacu prezydenckiego. Zorganizowane przy okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej, nie były żałobne. Były przerażające, bo dominowała w nich – tak ja to odebrałem – nienawiść.

 

Skąd tyle zbiorowej nienawiści? Odruchowo sięgnąłem po teksty Václava Havla („Siła bezsilnych i inne eseje”) i wyszukałem przemówienie „Anatomia nienawiści”, wygłoszone w 1990 r. w Oslo, na konferencji „Przezwyciężanie konfliktów przez dialog i demokrację”, które – jak powiada autor – jest „dość ogólnym wytłumaczeniem powodów nienawiści”. Dość ogólnym, lecz niezwykle trafnym. Podejrzewam, że – niestety – nie wszyscy znają ten tekst. Gdyby było inaczej, wiele spraw mogłoby się u nas potoczyć inaczej. Zachęcam więc do lektury. Ku rozwadze przypomnę tu niektóre jego konstatacje.

 

całość tu:

Pana Havla anatomia nienawiści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

Zastanawiam się jak czuje się człowiek, który jest pewien, że to właśnie jego Pan Bóg mianował swoim adwokatem.

Bo ja jestem przekonany, ze Pan Bóg adwokatów zupełnie nie potrzebuje...

 

Chociaż chyba niektórzy to mianowali się już sędziami i sądzą w imieniu Pana Boga...

Edytowane przez wykrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuriozalne to jest. Droga cywilno-prawna czyli jak z pisma wynika albo sąd albo nic. Przecież w podstawie prawnej jest napisane "na wniosek właściciela nieruchomości". Po co tam sąd? By stwierdzić że ci szklanki z kredensu wypadają jak przejedzie coś cięższego?

no "pacz"

"kuriozalnie" się zgadzamy i podobnie postrzegamy jako zasilający budżet i kasę potrzebną na wypłaty tych - którzy właśnie decydują o tym kuriozum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzą, wydają wyroki a wielu jest takich co za boga wyroki wykonują.

 

Bogiem mienić się dzisiaj - uważa połowa z nas.....

Decydować.

Postanowić.

Zrealizować.

 

PS:

problemy zaczynają się w momencie ponoszenia odpowiedzialności i powiązanych z nimi konsekwencji - w zasądzanych coraz częściej wyrokach o niesłusznie i niekompetentnie wydawane "boskie decyzje kiedyśtam" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...