Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy też musicie sie odchudzać ?


Recommended Posts

Jestem ciekawa z ilu białek tego "omleta" zrobisz, żeby wyrobić normę białka po treningu :lol:

 

:lol: :lol: :lol:

amadi, my to chyba musialybysmy sobie kure-nioske nabyc, co? :lol:

 

W przyplywie wolnego czasu wrzuce Wam przepis na wlasnorecznie wypiekane ;) batony proteinowe (swietny posilek przed treningiem i np. ostatni w ciagu dnia), oraz ciacha owsiane fit na masle orzechowym, a nie na oleju, masle, czy margarynie. Same zdrowe tluszcze, zlozone wegle i duzo bialka oraz kwasy omega-3 :-)

 

Ja juz po treningu. Troche zamieszam ;) ale tak nie robcie :-) Na poczatku uczciwa godzina aerobu, a potem 40 minut silowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Amber

 

podziwiam Cię obieto

 

chciałabym mieć tyle samozaparcia co Ty

 

tutaj nie ma co podziwiac ;) Podziwialabym siebie, gdybym dala rade wysiedziec caly dzien w jednym miejscu ... Ruch to ja mam chyba zapisany genetycznie :-)

 

amadi, koguta to z pewnoscia, jakbysmy ambitnie poszly w liczebnosc stada i zamiast jaj pozyskiwaly tez kurze biusty :lol: Powiem Ci, ze nie kulawo kombinujesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber - wrzuc ten przepis - chętnie skorzystam !

Ja właśnie wypiłam kawę i zjadłam do tego 3 własnej roboty ciasteczka owsiane ( jajko, jogurt nat. płatki owsiane, zurawina susz.) - często je robię do kawki bo są super :D

 

ale tak nie robcie Na poczatku uczciwa godzina aerobu, a potem 40 minut silowego

a ja znów czytałam gdzieś w tych mądrych artykułach, że najpier siłowy a potem aeroby.. zwariowac można z tej niewiedzy :roll:

 

Poza tym - prawie 2 godziny cwiczeń - doba musiałaby być 2 razy dłuższa !

Chcesz przez to powiedzieć, że te 40 min dziennie to psu na budę i mija sie z celem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie ten cheat meal i oto co znalazłam:

 

Jak wygląda Chet Meal - oszukany posiłek - w praktyce

 

1. Taki posiłek powinien mieć miejsce raz w tygodniu i jedynie osoby o bardzo szybkiej przemianie materii mogą pozwolić na dwa (a dokładnie co 4-5 dzień)

 

 

2. Cheat Meal nie powinien być posiłkiem zaczynającym czy kończącym dzień. Najkorzystniej jest spożyć go w środku dnia (3-4 posiłek)

 

 

3. W ciągu dnia jemy normalnie przed „Oszukanym posiłkiem” nie zmniejszamy kaloryczności diety. Dzięki temu nie będziemy się czuli zbyt głodni, co pozwoli nam na zjedzenie mniejszej porcji.

 

 

4. Po Cheat Meal jemy dopiero, gdy poczujemy głód. Jeżeli po 3 godzinach wciąż jesteśmy syci, należy odczekać aż organizm strawi pokarm.

 

 

5. Jako dodatkowy zabieg możemy tego dnia wykonać trening HIIT (interwałowy), zwiększa on termogenezę, co pozwoli spalić cześć kalorii z pożywienia, które dostarczymy w ciągu dalszej części dnia.

 

 

6. Następnego dnia waga wzrośnie! Lecz jest to tylko woda. Dwa dni i wszystko wróci do normy, a trzeciego dnia będziecie mile zaskoczeni!

 

 

Jest to doskonała okazja, aby spędzić weekend z rodziną lub w końcu skorzystać z zaproszenia na niedzielny obiad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam, że Cię to zainteresuje :lol:

 

Ja oczywiście czekam na te posiłki jak pies na wodę w upalny dzień...,

ale znam osoby, które świadomie z nich rezygnują, gdy widzą efekty diety.

 

Moim zdaniem jednak, taki posiłek to super sprawa. W końcu nie jesteśmy mniszkami zamkniętymi w klasztorze. Jakieś życie towarzyskie prowadzić trzeba:D

 

Niestety jest pewne niebezpieczeństwo, że cheat przeniesie się na inne posiłki lub co gorsza na inne dni.

 

To ma być jeden posiłek na tydzień.

Siadamy jemy normalny obiad z deserem i koniec... jeśli został np. jabłecznik....to go nie kończymy np. wieczorem.

 

Acro nic mi tu nie kombinuj... najpierw siłownia potem aero lub tylko aero ale wtedy 30-40min.

 

Każdy ruch ma sens. Nie dajesz rady dłużej, nie ma sprawy...lepsze to niż siedzenie z pączkiem w rękach.

 

 

Tutaj jeszcze dwa linki dla zainteresowanych........

 

Rola białka

http://dobrydietetyk.pl/czytelnia/11/rola_bialka_w_zywieniu_aktywnych_kobiet/

i

kobieta w klubie

http://dobrydietetyk.pl/czytelnia/10/kobieta_w_klubie/

 

Pozdrawiam odchudzaczki i odchudzaczy

 

Amadi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw siłownia potem aero lub tylko aero ale wtedy 30-40min.

No tak właśnie robię :D

 

Ja gdy wracałam do wagi po pierwszej ciązy i po zakończeniu diety South Beach stosowałam właśnie taki system = 1 dzień w tygodniu ( sobota) dawałam sobie luz - tylko przeważnie wieczorny luz przy grillu...

 

Pączków nie lubię - więc tłusty czwartek mnie nie przeraża :lol:

 

amadi - Teraz trzymając się zasad zdrowego jedzenia wciąż chudniesz?? Tzn waga i obwody?

Ja się zmierzę w następnym tugodniu ciekawe czy coś drgnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw siłownia potem aero lub tylko aero ale wtedy 30-40min.

No tak właśnie robię :D

 

 

i slusznie :-) Kazdy ma inny cel treningowy :D

 

Co do dlugosci, to wazne ze robisz te 40 minut regularnie! Wiecej wcale nie oznacza lepiej. Poczatkujacy czesto sie przetrenowuja, aby potem na tydzien lub dwa odpuscic aktywnosc, czesto doprowadzaja do nadmiernego katabolizmu miesni, do monotonii i zniechecenia. Cwicz to co lubisz i jak lubisz! Najwazniejsze, to aby ruch stal sie milym punktem dnia, a Ty abys widziala jego wymierne efekty :-)

 

Wiesz, co ... faaajnie, ze tak kombinujesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcobaleno pewnie nie to chciałabyś ode mnie usłyszeć... ale waga nie spada ... spadają obwody. Na początku spadło o 1,5 kg, ale później wzrosło o 0,5 ....więc na razie się nie ważę. Biorę miarę, obmierzam ciałko i wsio.

 

Przypominam.... podczas naprawy metabolizmu "przytyłam" o 4kg, a obwody się nie zwiększyły, a niektóre nawet zmalały. :wink:

 

Jakbym Ci napisała, jakie ja wtedy musiałam ilości białka i kal. jeść, to byś się przewróciła :wink:

 

Amadi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam.... podczas naprawy metabolizmu "przytyłam" o 4kg, a obwody się nie zwiększyły, a niektóre nawet zmalały.

No dooobra....ale przecież ja przy moim wzroście 160 nie mogę ważyć 63 kg :roll: :-? ani broń boze wiecej :evil: mam jednak nadzieje, że ta waga będzie sobie spadać..niech spada powoli ( tak jak dotychczas) ale jednak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaggaa kochana Ty jeszcze pytasz czy możesz? Musisz :lol: .

Co prawda najlepiej po treningu nie jeść warzyw (ale bez przesady).

 

To jest ten posiłek w ciągu dnia, gdzie możesz wciągnąć ww i się tym nie przejmować.

 

Więc dorzuć tam z łaski swojej coś z ww Ok?

 

 

Nic...lecę do domu i zaraz na trening... wiec mnie nie będzie.

 

Do kliknięcia :D

 

Amadi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam.... podczas naprawy metabolizmu "przytyłam" o 4kg, a obwody się nie zwiększyły, a niektóre nawet zmalały.

No dooobra....ale przecież ja przy moim wzroście 160 nie mogę ważyć 63 kg :roll: :-? ani broń boze wiecej :evil: mam jednak nadzieje, że ta waga będzie sobie spadać..niech spada powoli ( tak jak dotychczas) ale jednak..

 

arco, a nie masz gdzies w poblizu poradni dietetycznej z urzadzeniem do mierzenia poziomu tkanki tluszczowej w organizmie? Albo przynajmniej wagi wielofunkcyjnej z ta opcja? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarło żarlo i zdechło :evil:

Miałam dziś spotkanie na mieście.

Wyszłam z domu o 13 (ostatni posiłek o 12.30).

Myślałam że uporam się w 2-3 godz, tymczasem Osoba laskawa była się spóźnić, spotkanie było długie i trudne.

Potem jeszcze szybkie zakupy i minęło ponad 5 godz bez jedzenia (na szczeście wodę miałam ze sobą).

Po powrocie do domu byłam tak glodna że zjadłam cały woreczek (100g) gryczanej z wątróbką i ogorkiem kiszonym :-?

W tej chwili jestem jeszcze pełna i nie wiem czy jesc ten twaróg na noc, czy juz dac sobie spokój.

 

 

Ps. Widzę, że konieczne jest nosić przy sobie zdrowe przekąski, jakieś batony proteinowe czy zdrowe kanapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...