Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy też musicie sie odchudzać ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

amber - kobito - na słodko coś zapodaj....zaraz Wam napisze co jadłam dzis i co wcziraj póki pamietam tylko Małą do łożeczka odłożę bo też mi nerwa dziś psuje :roll:

 

no to bedzie slodko i zdrowo :-)

 

ciastka owsiane :-) Ale aby nie bylo ... to nie te ciacha co w cukierni mozna dostac, co to sie rozplywaja w ustach a owsa jest tam tyle co kot naplakal ...

 

Te maja byc zdrowe i ... i zjadliwe :lol:

 

mala porcja:

 

1/3 szklanki maki pszennej pelnoziarnistej

1/3 malutkiej lyzeczki proszku do pieczenia

1 jajo cale

1/3 szklanki wody

1 lyzka stolowa masla orzechowego (np. Sante)

1 lyzka stolowa miodu, albo (ja to dodaje) 2 - 3 porcje stevii

1/3 kubeczka rodzynek

1/3 kubeczka zurawiny

 

Dwa ostatnie skladniki mozna wymienic sobie na inne, takie jak sie lubi :-)

 

Wszystko dobrze wymieszac, jesli "ciasto" jest za geste dodac wody. Ma byc takie aby lyzka czy rekoma moc uformowac nieregularne ciasteczka. Piekarnik nagrzewamy na 175 st. , blache do pieczenia wykladamy pergaminem a ciastka wypiekamy ok. 25 - 35 minut :-)

 

Smacznego :-)

 

BTW nie wiem czy wiecie ale w 100 g platkow owsianych jest prawie 12g bialka :-) Jesli zalezy mi na tym aby te ciachy byly bardziej proteinowe, dodaje 30 - 60g odzywki typowo bialkowej z bialka wolnowchlanialnego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra:Wczoraj:

1.ok 8.00 = śniadanie kromka pełnoziarnistego chleba z wędliną, żółtym serem i pomidorem, do tego tuńczyk w oleju sojowym (nie mogłam znaleźc w sosie własnym) pól puszki, łyżka kukurydzy, pół łyzeczki majonezu light, seler naciowy (czasem jak mi sie chce czekać to jeszcze jajko do tego gotuję, ale wczoraj bez )

40 min ćwiczeń

2,ok.9.00 - omlet z dwóch białek, żółtka i otrębów pszennych z jogurtem nat i owocami I( ledwo go wzisnęłam bo był strasznie suchy i niezbyt dobry..) i kawa z mlekiem/bez cukru

3 ok 12 - jogurt nat z płatkami ( i oczywiście jogurt ze słodzikiem bo bez tego nie przełknę..) i kromka Vasy

4. ok 15-16 obiad - pieczona faszerowana papryka (mięsem mielonym z łopatki z cebulką i pieczarkami i ryżem)

5. po 18 było jabłko

6. o 20 pół kostki chudego twarogu z łyżką jogurtu nat i oczywiście słodzikiem..

 

No..

A dziś:

godziny posilków i treningu te same:

 

1. Jajecznica z dóch jaj ze szczypiorkiem i kromka pieczywa tak jak wczoraj

2.Po ćwiczeniach znów omlet tym razem z jajka, mleka chudego i otrebów z dodatkiem cynamonu z twarozkiem..(też ledwo zjadłam bo niezbyt mi smakował..jakąś blokade mam ostatnio - szlag !)

3.Pozostałe nadzienie z wczorajszej papryki ( ;) ) z warzywami z patelni

4. Filet z mintaja/morszczuka(nie wiem nawet) smażony bez niczego na kapce oleju i surówka z koszonej kapusty

5.Bakus z płatkami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arco,

 

Pierwsza rzecz to cos z tluszczy musisz ze sniadania wyrzucic. Zerknij: zolty ser, tunczyk w oleju i wedlina....

Przed treningiem jem:

 

- porcje platkow owsianych/zytnich/orkiszowych z mlekiem bez laktozy

 

albo

 

- omlet z 3 bialek i jednego zoltka, do tego kromka chleba orkiszowego (sama wypiekam :lol: )

 

albo

 

- salatke z tunczyka z puszki w sosie wlasnym, z cebulka i lyzeczka oliwki, do tego kromka orkiszowego chleba

 

albo

 

dwie kromki chleba orkiszowego i 150g chudego twarogu ze szczypiorkiem, albo pomidorem

 

albo

 

wypiekane przekaski na bazie chudego sera, bialek i platkow owsianych

 

albo

 

jajecznice na poledwicy lososiowej z 3 bialek i jednego zoltka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiad - u nas zawsze prosty, z maloprzetworzonych skladnikow.

 

I tak glowna baze stanowi mieso np. gotowany udziec z indyka, grillowana piers z kurczaka, piers z kurczaka duszona na szybko z warzywami "z patelni", poledwica wolowa, albo odtluszczona wieprzowa, jagniecina z grilla, albo duszona

i ryby losos, pstrag, sola - wszystkie kupowane jako swieze i zazwyczaj grillowane na elektrycznym grillu. Do tego sos czosnkowy na bazie jogurtu balkanskiego, czosnku niedzwiedziego i szczypiorku.

Warzywa zazwyczaj bez obrobki cieplnej (maja nizszy IG).

Jako dodatki to makaron pelnoziarnisty, dziki ryz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arco, unikaj (jesli mozesz) wszystkiego co mielone, w pastach, wysoko przetworzone ... Strasznie trudno w takich daniach zapanowac nad tluszczem, ktory mimowolnie sie wchlania ... To samo dotyczy wedlin ... tam sam tluszcz - mimo, ze niby go nie widzimy - i konserwanty. Bialka jak na lekarstwo. Zamiast kielbas wybieraj bardzo dobrej jakosci poledwice, drobiowe szynki, albo sama zrob w piekarniku piers z kurczaka czy indyka, ktora bedziesz pozniej plasterkowac do chleba :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo a jutro jako drugie śniadanko zrobie sobie ryż zapiekany z jabłkiem i cynamonem ;) może być??

Wypróbuje dziki z parboiled - taki ostatnio kupiłam..

 

jesli po treningu, to najlepiej aby tam bylo szybkowchlanialne bialko i wegle takie np. z ryzu i jabluszka...

Dlatego na teraz noooo moze byc (tylko bialeczka nie ma ...), ale jak juz dostaniesz odzyweczke, to tuz po cwiczonkach 30g odzyweczki sobie zapodaj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arco, przyznam Ci sie, ze w mojej diecie samo jablko, to nie posilek ... :lol: Jem ale do bilansu 5 - 6 posilkow nie wlaczam. Tak ok. 18.00 najlepiej wchodzi mi makrela wedzona, albo ryba w pomidorach z puszki. Zjadam jedna cala duza :lol:

 

Ale makrela to tłusta ryba . :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arco, przyznam Ci sie, ze w mojej diecie samo jablko, to nie posilek ... :lol: Jem ale do bilansu 5 - 6 posilkow nie wlaczam. Tak ok. 18.00 najlepiej wchodzi mi makrela wedzona, albo ryba w pomidorach z puszki. Zjadam jedna cala duza :lol:

 

Ale makrela to tłusta ryba . :o

 

i co? Te tluszcze to samo dobre przeciez :D W szczegolnosci przy diecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arco, przyznam Ci sie, ze w mojej diecie samo jablko, to nie posilek ... :lol: Jem ale do bilansu 5 - 6 posilkow nie wlaczam. Tak ok. 18.00 najlepiej wchodzi mi makrela wedzona, albo ryba w pomidorach z puszki. Zjadam jedna cala duza :lol:

 

Ale makrela to tłusta ryba . :o

 

i co? Te tluszcze to samo dobre przeciez :D W szczegolnosci przy diecie :D

 

 

 

To fajnie bo lubię makrele. http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_20_3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ostatnio na słodkie bierze, ale walczę.

Dziś sobie zapiekłam jabłka pod płatkami owsianymi i zjadłam po treningu, oczywiście dopiero po odżywce :)

mniam mniam

 

Amber, mam pytanie dot. ćwiczeń.

Miałam dziś mało czasu, więc zrobiłam krótsze serie,ale z większym obciążeniem. Na koniec 20 min bieżni zamiast 30 i wyszło mi w sumie 1h10min.

Mało troszkę :-?

Tak na przysłość, lepiej zrezygnować z niektórych ćwiczeń, czy robić wszystko w takiej wersji jak sobie wymyśliłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ostatnio na słodkie bierze, ale walczę.

Dziś sobie zapiekłam jabłka pod płatkami owsianymi i zjadłam po treningu, oczywiście dopiero po odżywce :)

mniam mniam

 

Amber, mam pytanie dot. ćwiczeń.

Miałam dziś mało czasu, więc zrobiłam krótsze serie,ale z większym obciążeniem. Na koniec 20 min bieżni zamiast 30 i wyszło mi w sumie 1h10min.

Mało troszkę :-?

Tak na przysłość, lepiej zrezygnować z niektórych ćwiczeń, czy robić wszystko w takiej wersji jak sobie wymyśliłam :D

 

Kuleczko-Sloneczko, ponad godzinka treningu to nie kulawo :D Maksymalnie nie powinien przekraczac 1h30min - 1h40min. Tak jak kiedys pisalam dluzej nie znaczy lepiej i latwo o zupelnie nam nie potrzebny katabolizm miesni.

Jesli dalas rade z wiekszym obciazeniem, to ok, ale ... sprobuj trzymac sie wybranej metody treningow i ich progresywnego zwiekszania obciazenia czy tempa podczas aerobu czy cardio.

 

Jesli na biceps wrzucasz np. 3kg sztangielki, to nie rob ni z tego ni z owego po 5kg, bo to nic dobrego nie przyniesie ... No wiesz, systematycznosc i progres a nie rewolucja.

 

Nie masz czasu? Zrob tylko trening silowy 40 min, albo tylko aerobowy 60 min :-) To tez bedzie SUPER skuteczny trening :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...