Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy też musicie sie odchudzać ?


Recommended Posts

amadi poczytaj

 

http://www.wywar.pl/product-pol-3877-Stevit-stevia-w-tabletkach-300szt.html

 

 

 

Stewia nie została dopuszczona jako środek spożywczy w Unii Europejskiej ze względu na niedostateczną liczbę badań przeprowadzonych w instytucjach UE. W grudniu 2008 dopuszczono ją do sprzedaży na terenie USA. Szeroko stosowana w krajach dalekiego wschodu (w Japonii od ok. 40 lat).

 

W Unii Europejskiej jest sprzedawana jako komponent do kosmetyków.

 

Stevia Rebaudiana Bertoni w tabletkach.

 

Więcej informacji o roślinie i stewia i produktach Stevit znajdziesz na stronie producenta http://WWW.STEVIT.PL

 

 

 

TO TYLKO URYWEK ART. LINK POWYŻEJ

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem czy w Polsce można kupić słodziki oparte na sukralozie, ale jeśli tak, to chyba mogę polecić, z tym że oczywiście w ostrożnych ilościach, bo słodziki to zawsze chemia :/ Ale sukraloza jest uważana za bezpieczniejszą od aspartamu i można jej używać do wypieków. Używałem jej kiedyś podczas dwutygodniowego pobytu w Stanach. Tam jest sprzedawana pod marką Splenda - może dałoby się sprowadzić. Jak dla mnie smak był prawie nie do odróżnienia od cukru.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sukraloza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kolejna prosba do Amber 8)

Praktycznie w każdy weekend urządzamy jakies towarzyskie spotkania wieczorno-nocne. Jutro tez. No i ja już zapowiedziałam brygadzie, ze wódki i piwa nie piję, przerzucam się na wino..chłopów to mało obeszło bo oni i tak będa pić swoje, ale kolezanka postanowiła też sie przerzucić..więc sprawa alkoholu załatwiona...

Ale co z przegryzkami? Zazwyczaj robimy sporo jedzenia bo gadki i wygłupy są do rana, no i chipsy zawsze były, orzeszki i te sprawy, chłopaki jedzą jak słonie...chcę to zmienić bo przez te weekendowe mega czit mile mogę nie osiągnąć swojego celu, więc zastanawiam się jak zadbać o swoją cześc stołu jutro?? :roll: Przygotuję sznycelki z piersi bez panierki, ale nie mam pomysłu na zdrowe i lekkie przegryzki...zaznaczam, że pora wieczorno nocna gdzie na dobrą sprawę w ogóle jesc sie nie powinno...nie wiem może jakaś sałatka z tuńczykiem... :roll:

 

arco, pewnie jestem o kilka godzin spozniona, ale bedzie na przyszlosc :-)

 

Alkohol, to rzeczywiscie puste kalorie ale co gorsze, procenty zaostrzaja apetyt i niektorzy po drinku maja ochote wrzucic do zoladka konia z kopytami ... Przestrzegam wiec przed takimi napadami obzarstwa.

 

Jesli alkohol to wino wytrawne czerwone/biale IG - 0 :-)

 

Co do przegryzek, to u nas na stole zawsze jest bardzo duzo koreczkow z warzywami, wedzonym lososiem, grillowanymi wczesniej kawaleczkami kurczaka, bywaja tez grillowane krewetki z dipem czosnkowym na bazie jogurtu greckiego light, czosnku bialego i czosnku niedzwiedziego.

Robimy tez jaja fasezrowane wedzona makrela i cebulka, ale bez majonezu, tylko z przyprawami sol/pieprz ...

Dobra przekaska sa tez wszelkiego rodzaju szaszlyki np. na bazie kurczaka i albo na slodko np. z ananasem, brzoskwinia, manadrynkami z puszki karmelizowane z miodem i np. tartym imbirem, albo z warzywami brokulami, pieczarkami, papryka, co kto lubi.

Raaany ... strasznie u nas duzo takich lekkich przekasek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satinkaa dziękuję za linki.

Kurcze chyba lepiej pić gorzkie... tylko ja nienawidzę herbaty bez cukru. Kiedyś słyszałam, że lepiej wypić z dwoma łyżeczkami cukru niż ze słodzikiem .. (ale i tak piję) .....podejście dosyć głupie - bo czy to cukier czy to słodzik to tak i tak...węglowodan.

 

samuel .......jak będziesz wybierał się do USA to daj znać :wink:

Ale wzór strukturalny - kosmiczny ...samiuśka chemia :wink: to aspartam przy nim wygląda cieniuśko.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kawę i herbate piję spokojnie bez dosładzania, najgorzej z posiłkami na bazie twarogu czy jogurtu nat., które mają mieć "słodkie" wykończenie.. :wink:

 

A fruktoza?? Widzialam ostatnio w sklepie - pewnie zdrowsza od słodzika a w takich małych ilosciach chyba nie powinna zaszkodzić w redukcji?

 

Amber - dzięki za pomysły - zdrowe warzywne koreczki to jest to !

Ja niestety na imprezach przeważnie skupiam się na piciu niż jedzeniu i niestety skutki bywają mało przyjemne... :roll: :lol: Wiem już ile wina jest dla mnie za dużo - następnym razem będzie lepiej :wink:

 

Mam też lekki problem z ta odżywką białkową troskawkową..no jest tak słodka, że ciężko ją wypić !! Masakra... dzis zrobilam sobie z niej puszysty koktajl z dodatkiem mrożonych truskawek i kiwi na chudym mleku...lepiej było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arco, zmiksuj 30g odzywki z 9TYLKO) 35 - 40 ml chudego mleka. Powstanie mus do zjedzenia lyzeczka. Wtedy smak jest ok. Slodkie musi byc, bo jest tam troche koniecznych wegli.

Odzywke pro85 (potreningowa) mam czekoladowa - pychota. Natomiast pro95 ktora z zasady jest mniej slodka truskawkowa i tez nie narzekam :D Obie jem wlasnie jako mus, a nie jako napoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem spytać o te białka, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. To już w zasadzie było, ale do mnie trzeba bardzo prosto z mostu jeśli chodzi o odżywianie się :)

Żywność bogata w białko przydaje się do wzmacniania mięśni, czy tak?

Białko się nie magazynuje, więc aby je dobrze wykorzystać trzeba zjeść je niedługo przed, albo zaraz po treningu, tak?

Na ile przed jest ok, żeby później nie mieć zapchanego brzuszka na treningu? :)

Co z łatwo dostępnych produktów się nadaje? Twaróg chudy jest ok?

 

Thanks from the mountain :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuel

1. Białko dostarczamy po to, by mięśnie mogły się zregenerować po wysiłku.

Białko jest paliwem dla mięśni, im więcej mięśni tym większy metabolizm i tym większe spalanie tkanki tłuszczowej.

2. Przed treningiem jemy białko i węglowodany (o niskim IG)

3 Po treningu jemy białko i węglowodany (o wysokim IG)

4. Posiłek przed treningowy należy zjeść ok. 2 h przed treningiem.

5. Bezpośrednio po treningu odżywkę białkową lub posiłek do 1h po wysiłku.

 

Białko znajdziemy m.in. w mięsie,mleku, rybach, jajkach,nabiale, warzywach strączkowych.

Twaróg najlepiej na noc, bo to białko wolno wchłanialne (możesz półtłusty).

 

Ten link już tu podawałam, ale poczytaj .... nie ma znaczenia, że artykuł kierowany jest do kobiet... zasady są takie same:

http://dobrydietetyk.pl/czytel/11/rola_bialka_w_zywieniu_aktywnych_kobiet/

 

 

Mam nadzieję, ze napisałam w miarę prosto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem w górach. Szusuję po stokach. Jest bosko.

Ale :roll: no właśnie :oops: ....utrzymanie reżimu jedzeniowego w takich warunkach jest dla mnie póki co niewykonalne :-?

Jak tu zdrowo jeść kiedy wszyscy wokół kiełbaski, kapuchy i golonki.

Tutaj nawet filet z grilla ocieka tłuszczem a surówka to kapusta zasmażana albo buraczki.

Nic to, staram się jeść na tyle zdrowo, na ile jest to możliwe w tych ekstremalnych warunkach :)

Pocieszam się, że to tylko kilka dni, no i spalam też sporo na stoku :p

Po powrocie wracam na dawne tory :D 8)

Pozdrowienia z Krynicy!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka, wszystkiego dobrego i szybko do nas wracaj :-)

 

Mam dla Ciebie (i innych) modyfikacje sernika :lol: Wyprobowana, skonsumowana i zaakecptowana jako pychota :-)

 

600g chudego twarogu (jak pisze chudy, to chudy czyli 0% fatu :lol: )

2 cale jaja

odrobina aromatu pomaraczowego

25g skorki pomaranczowej

slodzik w plynie lub stevia do smaku

100g platkow owsianych (ale nie blyskawicznych)

 

Pierwsze trzy skladniki oraz slodzik lub stevie dokladnie wyrabiamy mikserem. Pod koniec wyrabiania dodajemy skorke pomaranczowa i platki. Krotko wyrabiamy i calosc wykladamy na blache wylozona papierem.

 

Nastepnie piekarniczek 175 st, i po ok. 30 minutach gotowe.

 

Rewelacyjny na sniadanko, pyszny na przekaske, wspanily jako posilek przed 20.00 ;) ... a do kawki to juz calkiem wymiata :-)

 

Absolutnie fit 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki :) Mięsa nie jadam, więc od razu mi połowa wymienionych tam rzeczy odpada, ale chudy twaróg bardzo lubię :)

Uff... po wczorajszych trzech godzinach aikido czuję się jakbym już spalił co najmniej połowę całej tkanki tłuszczowej, a dzisiaj jeszcze jakieś pompki i brzuszki. Ratunku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki :) Mięsa nie jadam, więc od razu mi połowa wymienionych tam rzeczy odpada, ale chudy twaróg bardzo lubię :)

Uff... po wczorajszych trzech godzinach aikido czuję się jakbym już spalił co najmniej połowę całej tkanki tłuszczowej, a dzisiaj jeszcze jakieś pompki i brzuszki. Ratunku :o

 

Masz może nazwę producentadobrego chudego twarogu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...