Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy też musicie sie odchudzać ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozostając w temacie, to wczoraj obok mnie na biezni dawał z siebie wszystko taki przystojniak...hmm 8)

Pomiary wskazywały tętno wyższe niz zazwyczaj :oops: :lol:

 

Twoje, czy jego??? ;) Bo jesli Twoje, to gratuluje, wiecej spalilas :lol:

 

halszka, blad jest na poziomie 3 a nawet 5%. Nie mniej zawsze to cos. Trzeba tylko pamietac, ze wykonujac pomiar BF nie mozna byc odwodnionym i jesli to bedzie waga, to dopilnowac aby stopy dotykaly wszystkich elektrod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w temacie, to wczoraj obok mnie na biezni dawał z siebie wszystko taki przystojniak...hmm 8)

Pomiary wskazywały tętno wyższe niz zazwyczaj :oops: :lol:

 

Twoje, czy jego??? ;) Bo jesli Twoje, to gratuluje, wiecej spalilas :lol:

.

Nie no moje :lol: zwyczajowe tętno owego pana jest mi nieznane, ale byc może motywowalismy się nawzajem :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no moje :lol: zwyczajowe tętno owego pana jest mi nieznane, ale byc może motywowalismy się nawzajem :D 8)

 

to cenna wskazowka dla nas wszystkich .... aby zawsze wlasciwa bieznie wybierac :lol:

 

A ja zaraz zmykam na trening ... troche juz podlubalam w komputerze, wiec zrobie sobie cwiczeniowa nagrode, a potem wracam do studia 8)

 

Ostatnio stalam sie taka fanka HIIT, ze gdyby bylo mozna, to chyba codziennie bym je mordowala :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja podam jeszcze jeden link do mierzenia BF......taki uproszczony:

potrzebna będzie suwmiarka (albo cyrkiel) by chwycić fald skóry.. nad kością biodrową:

 

-złap fałd skóry w kleszcze suwmiarki tak aby nie czuć dużego ucisku szczek suwmiarki

-zmierzyć odległość w mm suwmiarką

-zapisujemy tę wartość w milimetrach gdzies na boku i wchodzimy na link:

http://www.hussman.org/fitness/caliper.htm

wpisujemy w okienku co tam od nas chcą (czy kobietka czy facet..ile lat, itp) zatwierdzając ..ok ... i na końcu wyskoczy wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i??? 8) :lol:

 

dzisiaj wypiekam dietetyczna pieczen rzymska. Pychota z duza zawartosci bialka, niewielka iloscia tluszczy, taka co zje sie na cieplo do razowego makaronu, albo dzikiego ryzu, a na drugi dzien mozna skonsumowac jako posileczek przedtreningowy do razowca :lol:

 

Ha, no ja dokonalam dzis rano pomiarow, ale to sredni pomysl byl *:

 

wzgledem jakiegos miesiaca temu - waga stoi, biust tez :lol: , w pasie cm wiecej, w biodrach cm mniej,

a w udach po 2 cm mniej 8)

 

Co do pieczeni rzymskiej, to zrobilam raz - nikt jej nie chcial jesc, na szczescie pies ma apetyt :wink:

 

 

 

 

 

*jestem przed @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arco, może to chwilowe. Wiadomo, że krzywa spadków nigdy nie jest płynna.

Głowa do góry :wink:

 

Ja się przyznam, że postanowiłam zastosować zasay żywieniowe ze strony wklejonej kiedyś przez Amadi.

Tzn najpierw ustalamy jadłospis podstawowy, jemy regularnie, wartościowo.

Kiedy po 2 tyg waga nie spada ( a zakładamy że chcemy schudnąć z tłuszczu nie mięśni) odejmujemy węglowodanów.

Nigdy białka ani niezbednych tłuszczy.

W związku z powyższym chlebek razowy jem tylko na śniadanie. Do obiadu nieco ryzu ciemnego, makaronu razowego, kaszy, ale dosłownie 2 łyżki.

Pozostałe posiłki to ryba, mięso, jaja, warzywa...

W dniach treningowych dołączam węglowodany złożone przed treningiem i proste po treningu (bez tłuszczu).

 

Muszę przznać, że w ogóle, zupełnie nie mam ochoty na czekoladę, ciastka, pączki, drożdżówki. W kawiarniach nie kuszą mnie już kremy brule, czy tiramisu :D

Sama w to jeszcze do końca nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższym chlebek razowy jem tylko na śniadanie. Do obiadu nieco ryzu ciemnego, makaronu razowego, kaszy, ale dosłownie 2 łyżki.

Pozostałe posiłki to ryba, mięso, jaja, warzywa...

W dniach treningowych dołączam węglowodany złożone przed treningiem i proste po treningu (bez tłuszczu).

 

Muszę przznać, że w ogóle, zupełnie nie mam ochoty na czekoladę, ciastka, pączki, drożdżówki. W kawiarniach nie kuszą mnie już kremy brule, czy tiramisu :D

Sama w to jeszcze do końca nie wierzę.

 

kuleczka, super ze to napisalas :-) Dobrze zaplanowana, ROZNORODNA dieta przynosi nie tylko satysfakcje spadkow tkanki tluszczowej, ale rowniez uczucie sytosci i brak ochoty na smieci ... Nie dzieje sie to natychmiast i kazdy organizm potrzebuje okreslona ilosc czasu na adaptacje nowych nawykow i na rozruch metabolizmu, czyli przywykniecie, ze dostanie 5 - 6 posilkow w ciagu dnia i nie musi magazynowac "na ciezkie czasy" energii zawartej w facie 8)

 

Nie mniej, zawsze musimy byc motywacyjnie gotowe na faze pletau :-) I to pewnie ma miejsce u Ciebie arco ... Nie upadaj na duszy i ciele, tylko przetrwaj ... Jesli uda Ci sie zachowac rygor dietetyczny i cwiczeniowy, to za tydzien lub dwa zobaczysz dosc skokowy spadek wagi i obwodow :-)

Jesli sie poddasz, to zaczynasz droge od poczatku, w ktorej zastoje sa nieuniknione ... Sama musisz siebie zapytac, czy pasuje Ci system dwa kroki do przodu, jeden do tylu, czy tez masz parcie ;) na systematyczny efekt 8)

kuleczko, przepis pozniej wkleje, bo pieczen jest pyszna i dietetyczna ... U nas zawsze jest problem, ze robie jej za malo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokobialkowa pieczen rzymska 8)

 

skladniki:

 

1. 500g mielonego miesa z piersi indyka (bez skory)

2. 500g mielonej wolowiny o jakosci jak na tatar (chuda, swieza i czerwona :-))

3. 1 cale jajo

4. 1 bialko jaja

5. 2 - 3 lyzki masla orzechowego SANTE

6. dwie posiekane cebulki zeszklone na lyzeczce oleju

7. kilka suszonych sliwek wegierek, ale tak dobrej jakosci, aby byly miesiste i mocno aromatyczne lub zurawiny ze sloika (co kto lubi)

8. przyprawy: pieprz, duzooooo przecisnietego przez praske czosnku, czerwona papryka, sol

9. ziarna: do wyboru sezam, dynia, len

 

Skladniki 1-6 oraz 8 mieszamy na gladka mase. Jesli masa jest za sucha, za malo klejaca mozemy dodac jeszcze jedno bialko, lub lyzke masla orzechowego.

Prostokatna brytfanke wykladamy folia aluminiowa i wykladamy polowe masy. Na tej polowce ukladamy sliwki/zurawine i zalewamy druga polowa miesa.

Wierzch naszej pieczeni posypujemy do wyboru ziarnami dyni, sezamu czy lnu, albo wszystkimi razem :-)

Pieczemy w piekarniku ok. godziny. Upieczenie sprawdzamy patyczkiem :-)

 

Na goraco pieczen mozna podawac do razowego makaronu, kasz, czy nawet dzikiego ryzu, a na zimno do razowca. Makaron, kasze czy pieczywo razowe uzupelnia konieczne do metabolizmu bialka wegle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuleczka - to chyba zacznę ograniczać te węglowodany nieco, choć wcale nie przesadzam z ich ilością...

 

Amber - no niee...poddawac się nie zamierzam 8) Zakupilam sobie kusą kurteczkę i buty w kolorze kobaltu, więc muszę dobrze wyglądac jak ta wiosna zechce łaskawie się zjawic :wink:

 

Idę cwiczyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...