Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy też musicie sie odchudzać ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No, a ja jak wczoraj weszlam na wage, to nie moglam prawie uwierzyc - doszlam do magicznej okraglej granicy - jak ja przekrocze, to juz kazdy wynik super.

A teraz mam wynik- -6kg w 5 miesiecy :D

 

BRAWO!

A ja sie zatrzymałam :-?

stosuje rozsadna diete (nie zadna glodowke czy monodiete), nie jem wieczorem, jem 4 posilki nieduze , duzo blonnika i bialka, malo "węgli" - schudlam moze 1,5 i ... stanelam :roll: I nijak nie chce od tygodnia ani gram ruszyc w dół. Fakt ze w ogole nie cwicze (nie moge kompletnie sie do tego zmusic - nie wiem czy to wynik pogody , czy jesiennej deprechy ale na mysl o jakimkolwiek wysilku fizycznym - jest mi po prostu niedobrze)

Po pracy wskakuje do lozka - kocyk, herbatka, ksiazka (i ew. komputer) i nie w glowie mi zadne rowerki czy bieznie czy spacery... :lol:

Ale mimo tego braku ruchu cos - moze wolniej - ale powinnam chudnac! (do tej pory tak zawsze bylo!)

a tu pupa blada :evil: - waga stanela w miejscu na magicznych 58 kg .... (chcialabym do 55 jak zwykle :) - ale cos to cienko widze :/)

 

 

 

 

ps. o kopenhaskiej juz pisalam - nie polecam (stosowalam 2 x) - wlosy wychodza garsciami, paznokcie lamia sie od byle czego, a efekt (bo efekt faktycznie jest - choc znam takie osoby ktore nic nie schudly mimo restrykcyjnego trrzymania sie zasad) - trwa bardzo krotko .

Za to 90% ma jojo i nie dosc ze wraca do swojej wyjsciowej wagi to jeszcze lapie pare dodatkowych kg.

DK nadaje sie tylko w jednym jedynym wypadku- dla osob ktore maja mega silna wole ale zeby miec motywacje musza szybko widziec efekt.

I wtedy robia sobie diete 13 dni a potem wskakuja od razu w jakas mniej drastyczna - typu south beach. I bezwzglednie tej nowej diety sie trzymaja ! Wtedy duza szansa na utrzymanie wagi (i nawet jeszcze schudniecie). Jesli jestescie takimi osobami - moze warto sprobowac DK. )(

Ja znam takie osoby tylko ze slyszenia 8) :lol: ) Jesli nie macie zelaznej woli - zapomnijacie o DK - po miesiacu, gora dwoch nie bedzie sladu po schudnieciu :) a sama dieta jest obrzydliwa i meczaca - wiec nie wiem czy warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde!!!

a ja kopenchaską sobie zostawiłam jako ostateczność, bo ponoć nie ma po niej jojo :evil:

łeeeee tam :(

 

haha! MAXI JOJO jest :wink: jak zreszta po chyba wszystkich dietach w ktorych sie chudnie bardzo szybko w bardzo krotkim czasie - cudow nie ma

a taki max. 1 kg w ciagu tygodnia daje szanse ze sie nie odbije spowrotem w gore :)

 

kulka - jak bardzo chcesz sprobowac DK - to sproboj - przez 13 dni krzywdy sobie nie zrobisz i moze uda ci sie wlasnie "wskoczyc" zaraz po np. w south'a

w ciagu tych 13 dni je sie malo wiec obkurcza sie zoladek a niektorzy (w tym ja) pod koniec mieli wrecz jedzeniowstret... pozatym - zrzucisz pewnie z 4-5 kg i moze ciebie to zmotywuje do kontynuowania odchudzania przez inna diete :)

 

Ale : nie wierz w bajki ze DK zmienia przemiane materii ( bo to jakas bzdura :)) i ze nie bawiac sie dalej w dietowanie - nie wrocisz do wagi wyjsciowej (na jakims forum znalazla sie jedna niunia ktora twierdzi ze ona nie przytyla - nie znam panny wiec nie wiem - moze nie klamie - ale to ze jest to jakis jeden post na setki "spowrotem przytytych" - mowi samo przez sie)

dwa - diete jest OBRZYDLIWA i OHYDNA!!!! (no ok - to moje zdanie :))

przez pierwsze 2 dni myslalam - nie jest zle! miesko , jajka, brokuly , ryba na parze - przeciez da sie to zjesc :)

Po 6 dniach na sama mysl ze znow mam zjesc jajko i brokula (lub szpinak) roslo mi wszytsko w gardle.

Pod koniec diety nie moglam sie patzrec na jedzenie (i nawet pieczony kurak nie ratowal sytuacji)

Bilans diety jest taki: kazdy stracony kilogram idealnie wrocil "na swoje miejsce" a ja nabawilam sie mega obrzydzenia do jajek i ryb (po pol roku mi przeszlo :)) a na zapach brokulow (ktore kiedys b. lubilam ) mam odruch wymiotny ( co gorsza do tej pory !!! a minelo 1,5 roku jak nic!)

aha - do kosztow diety dolicz jakis mocny srodek do lykania na wypadanie wlosow - ja wyczesywalam pasmami ;/ (i nie bylo to zaraz po diecie tylko jakies 2 mies. po - mozna sie niezle wystraszyc bo mozna nieskojazyc ze to po tej dietce tak ladnie wszystko "leci") :wink:

 

aha - nic dziwnego ze sie chudnie na DK - tam dzienny bilans energetyczny to ok 600-700 kcal- czyli na granicy zdrowego rozsadku.

przez 13 dni organizm jest w lekkim szoku - ale chudnie no bo coś musi spalac a po 13 dniach w panice nadrabia straty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, teraz to napewno spróbuję tej diety :D

mając w perspetywie, jojo, łysinę i wstręt do ulubionego szpinaku i brokułów :roll:

never :p

spróbuję dalej pociągnąć na niejedzeniu kolacji

ok 20 wróciłam z aerobiku i zjadłam tylko maleńką, malusieńką salaterkę ryżu z jogurtem truskawkowym

i jestem głodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[aha - nic dziwnego ze sie chudnie na DK - tam dzienny bilans energetyczny to ok 600-700 kcal- czyli na granicy zdrowego rozsadku.

przez 13 dni organizm jest w lekkim szoku - ale chudnie no bo coś musi spalac a po 13 dniach w panice nadrabia straty ....

Oj, to nawet poniżej granicy zdrowego rozsądku.

Dla mnie granicą jest 1000 (chyba, że głodówka - 1-dniowa, np.).

Poniżej to chyba może sobie pozwolić ktoś, kto nic nie robi, albo ktoś, kto ma drrrrastyczną nadwagę i musi bardzo szybko schudnąć.

Takie coś - przy naszym normalnym trybie życia - nie może obyć się bez efektu jojo. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja znowu swoje: warzywa i owoce. Po 2 miesiącach jest to u mnie 7 kg w dół, ale jestem b. zadowolona. Jem te warzywa i owoce - wszystkie. I banany, i kukurydzę konserwową i wszystko. Nie jem niczego co tłuste i słodyczy, węglowodanów w ogóle. Czyli: na stół wędrują mega ilości sałatek, gotowanych warzywek, konserw warzywnych, surówek, owoców itd. Wykluczam chleb, ziemniaki, makarony, smażone rzeczy, zupy (bo u nas Teściowa zawsze zaprawia mąką i zawsze są tam jakieś ziemniaczki). 2 lub 3 razy w tygodniu jem gotowane mięso dla uzupełnienia białka. Najadam się naprawdę po uszy i jem kiedy chcę. Nie tęsknię za wyrzuconymi z diety składnikami. Przemiana materii staje się znakomita - widać od razu diametralną zmianę. Chudnę powoli i po 6 miesiacach mogę powiedzieć, że nie przytyłam z powrotem - ani kilograma, chociaż wróciłam do chleba i słodyczy i ziemniaków. Fantastyczne rozwiązanie, polecam. Chyba w najbliższym czasie znowu zacznę dietę, chciałabym takimi "skokami" schudnąć jeszcze jakieś 10 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kofi- niektore zrodla podaja 800 :wink: - ja tez uwazam ze nie ma sie co wyglupiac z mniej niz 1000 kcal - no ale ta dieta trwa tylko 13 dni - wiec moze nikt sobie kuku nie zrobi

ale wlasnie dlatego w 2-3 dniu DK zwykle zle sie czujesz - chociaz chyba dlatego ze organizm wchodzi w proces ktory chyba nazywa sie "ketoza" [ mam nadzieje ze nic nie pomerdalam] :wink:

w tej diecie nie ma prawie wogole weglowodanow - no i organizm nie majac jak spalac "węgli" spala tłuszczyk

mimo wszystko - NIE POLECAM! (nawet teraz jak pisze o DK to mi niedobrze :wink: :lol: )

 

ps. dieta nie nadaje sie kompletnie dla osob majacych problemy z zoladkiem (nadkwasote, zgagi a juz nie mowie o wrzodach )

rano sie pije kawe z kostka cukru ..... i do tzw "lunchu" nie je nic..... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPS - podoba mi sie dieta - tyle tylko ze "boje sie" bananow - maja b. duzo weglowodanow (nie wiem czy nie wiecej niz ziemniaczki , makaron i chleb razem wziete :wink: )

ja bym uwazala z owocami - duzo cukrow - ale pozatym bomba! :) i w cale nie kaloryczna :)

 

ostatnio z kolei wyczytalam ze tak jak w trakcie diety zalecane jest picie duuuuych ilosci wody to nie wolno jej pic przed w trakcie i zaraz po posilku.... not o nie wiem kiedy pic :/

ehhh ciezkie jest zycie osoby na diecie :D

 

ps. RYBY sa genialne na lekkie i dietetyczne dania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banany poprawiają humor - jak czekolada :wink: musza byc dojrzałe - nawet takie z plamkami na skórce :roll:

Dla osób na diecie - bezcenne :wink:

Banany są źródłem witaminy C oraz karotenoidów – naturalnych przeciwutleniaczy o działaniu przeciwnowotworowym. Dodatkowym atutem zdrowotnym bananów jest wysoka zawartość potasu, który reguluje ciśnienie krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPS - podoba mi sie dieta - tyle tylko ze "boje sie" bananow - maja b. duzo weglowodanow (nie wiem czy nie wiecej niz ziemniaczki , makaron i chleb razem wziete :wink: )

ja bym uwazala z owocami - duzo cukrow - ale pozatym bomba! :) i w cale nie kaloryczna :)

 

ostatnio z kolei wyczytalam ze tak jak w trakcie diety zalecane jest picie duuuuych ilosci wody to nie wolno jej pic przed w trakcie i zaraz po posilku.... not o nie wiem kiedy pic :/

ehhh ciezkie jest zycie osoby na diecie :D

 

ps. RYBY sa genialne na lekkie i dietetyczne dania !

 

Można zawsze darować sobie banany, ale z moich doświadczeń wynika, że nie jest to konieczne.

Owoce... pewnie, że zawierają cukier. Z czegoś człowiek powinien mieć przyjemność, prawda? Tutaj nie chodzi o to, żeby się katować i pilnować. :wink:

Ryby - racja absolutna. Ja nie jem, bo po prostu nie przepadam za rybami.

Wodę - jedni mówią, że 15 min. przed posiłkiem, żeby zamulić żołądek, inni, że nie popijać posiłku, bo soki trawienne są wtedy "rozmyte"... Ja bym piła, kiedy mam ochotę. I niech mi nie wmawia żaden mądrala, że utyję od owoców, bananów czy wody mineralnej! :lol:

No i jeszcze jedna rzecz - właściwie to nie jest dieta. To jest tylko zmiana sposobu odżywiania, śmiało można się tak odżywiać dłuuuugie lata, zachowując zdrowie i szczupłą sylwetkę. Polecam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elutek

 

ja wcale nie reklamuję tej diety( kopenhaskiej). Ja tylko napisałam , że JA czułam się na niej świetnie. Moja koleżanka stosowała ją tylko 2 dni, ponieważ bardzo żle się czuła. Wiem, że każdy próbuje czegoś dobrego dla siebie, ja mówiłam że ja sie czułam dobrze :lol:

 

Pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elutek

 

ja wcale nie reklamuję tej diety( kopenhaskiej). Ja tylko napisałam , że JA czułam się na niej świetnie. Moja koleżanka stosowała ją tylko 2 dni, ponieważ bardzo żle się czuła. Wiem, że każdy próbuje czegoś dobrego dla siebie, ja mówiłam że ja sie czułam dobrze :lol:

 

Pozdrawiam Beata

 

a na czym ona polega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elutek

 

ja wcale nie reklamuję tej diety( kopenhaskiej). Ja tylko napisałam , że JA czułam się na niej świetnie. Moja koleżanka stosowała ją tylko 2 dni, ponieważ bardzo żle się czuła. Wiem, że każdy próbuje czegoś dobrego dla siebie, ja mówiłam że ja sie czułam dobrze :lol:

 

Pozdrawiam Beata

 

a na czym ona polega

 

Wiesz, bez urazy ale ty sie moze zdecyduj czy chcesz w ciąże zachodzić czy sie w ten sposób odchudzać...

dzizasss..... :roll: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elutek

 

ja wcale nie reklamuję tej diety( kopenhaskiej). Ja tylko napisałam , że JA czułam się na niej świetnie. Moja koleżanka stosowała ją tylko 2 dni, ponieważ bardzo żle się czuła. Wiem, że każdy próbuje czegoś dobrego dla siebie, ja mówiłam że ja sie czułam dobrze :lol:

 

Pozdrawiam Beata

 

a na czym ona polega

 

Wiesz, bez urazy ale ty sie moze zdecyduj czy chcesz w ciąże zachodzić czy sie w ten sposób odchudzać...

dzizasss..... :roll: :o

 

slucham??

ja nie powiedzialam ze chce stosowac diete tylko zapytalam na czym polega - a to spora roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczęta w pełnej krasie :D :D

 

mati_sowee,

szukajcie a znajdziecie. Czy myślałaś o zajęciu, które pozwala mieć dużo czasu dla siebie i osiągać bardzo :D przyzwoite dochody ??

 

Dziewczęta, nie jestem specem od żywienia, ale..

Czy wiecie, że statystycznie, dorosły 30-40 latek ma ok 2-8 kg nieruchomej masy kałowej w jelitach??? :-?

Min. dlatego tak łatwo jest zrzucić pierwsze kg. 8)

To jest poprostu oczyszczenie jelit, usunięcie tego co tam sie nagromadziło. Jeżeli zdrowo się odzywiamy (warzywka, owoce) waga utrzymuje się a nawet spada, ale dużo wolniej niż na początku. Dlatego myślę, że nie dokońca uczciwe jest informowanie min. was, że w 10 dni zrzucisz 10 kg.

Może i tak, ale napewno znaczne część pochodzi z jelit.

Zwróćcie uwagę, czy po kilku dniach diety nie czujecie takiej swobody , pustki w jelitach?? Brzuch jakby mniejszy, bardziej miękki.

 

Oczywiście diety są bardzo dobre o ile pozwalają nabyć pewnych zdrowych przyzwyczajeń, a nie tylko głodówka, kyóra u osób z nadwagą powoduje znaczny dyskomfort i gorsze samopoczucie.

 

Zdrowe żywienie + ruch +MŻ- słodycze =

 

http://www.ckim.pl/portfolio/sesje_zdjeciowe/prospero/sesja02a.jpg

 

Czego wam wszystkim i sobie he he .. życzę :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczęta w pełnej krasie :D :D

Dziewczęta, nie jestem specem od żywienia, ale..

Czy wiecie, że statystycznie, dorosły 30-40 latek ma ok 2-8 kg nieruchomej masy kałowej w jelitach??? :-?

oglądałam ostatnio jakiś program medyczny na discovery i tam lekarze toalnie wyśmiali tą teorię, mówiąc, że stworzyli ją specjaliści od hydrokolonoterapii (robiące furorę płukanie jelit :-? )

poza jakimiś wyjątkowymi przypadkami chorobowymi, jest to sytuacja niemożliwa i gdyby zaistniała, prowadziłaby do ciężkich zatruć :roll:

najpierw stworzono problem, nagłośniono, a potem zaczęto go "leczyć", przepraszam "wypłukiwać"..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPS - podoba mi sie dieta - tyle tylko ze "boje sie" bananow - maja b. duzo weglowodanow (nie wiem czy nie wiecej niz ziemniaczki , makaron i chleb razem wziete :wink: )

ja bym uwazala z owocami - duzo cukrow - ale pozatym bomba! :) i w cale nie kaloryczna :)

 

ostatnio z kolei wyczytalam ze tak jak w trakcie diety zalecane jest picie duuuuych ilosci wody to nie wolno jej pic przed w trakcie i zaraz po posilku.... not o nie wiem kiedy pic :/

ehhh ciezkie jest zycie osoby na diecie :D

 

ps. RYBY sa genialne na lekkie i dietetyczne dania !

 

Jeżeli chodzi o owoce, podobno nie powinno się ich jeść przed i zaraz po posiłku, ale nie wiem dlaczego.

 

Duuuuża ilość wody powoduje, że masz wypełniony żoładek i nie czujesz głodu. Ale skolei może to spowodować wypłukanie składników mineralnych z organizmu, więc z tą duuużą ilością to bym nie przesadzał. 1 szklanka na 10kg wagi, tak zalecają min lekarze. Piujecie więcej?? Nie zapomnijcie o suplementacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...