Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy też musicie sie odchudzać ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie przeszkadzaja :) moj post byl pisany w taz zamysle "dla twojego dobra " hiehie :)

ps. zielona tez swieta nie jest i raz sie odchudza a raz tyje :)- normalka

ale juz dawno odrzucila diety- cud :)

Opowiem Ci taką historyjkę z mojego życia. Mam nadzieję, że się nie obrazisz. Mam nadwagę, sporą (lekarze nazywają to mniej sympatycznie). Kto widział moje zdjęcia wie. Kiedyś po rodzinnym obiadku moja szwagierka koniecznie chciała nas wyciągnąć na spacer. Rzuciła hasło a potem zaczęła coś w stylu: "No bo wy powinniście się więcej ruszać, chodzić na spacery" itp. To było skierowane również do mojej siostry, która ma podobny problem. Z reguły się spinałam na takie coś ale tego dnia spokojnie i wprost odpowiedziałam:

 

Na prawdę nie interesuje mnie co Ty uważasz, że ja powinnam robić. Jak mnie będzie interesowało to zapytam Cię o zdanie.

 

Tak sobie myślę, że czasem dobrze jest się zastanowić, czy osoba, której chcemy udzielić dobrych rad dla jej dobra na prawdę tego potrzebuje i czy nie robimy jej niedźwiedziej przysługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawzięłam od dzisiaj. Właśnie siedzę z michą sałatki warzywnej z jogurtem naturalnym. Jak czytam co Kulka je, to chyba jednakowo - warzywa, owoce, jogurt nat., bez chleba i ziemniaków, mięsko tylko gotowane. Będę twarda, zdam relację z placu boju. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

warzywa, owoce, jogurt nat., bez chleba i ziemniaków, mięsko tylko gotowane.

...

:D

... eeee tam ... szkoda ZDROWIA :roll: :lol:

 

pozdrówka serdeczne i smaczniutkie dla Wszystkich "odchudzaczy" :)

 

ps - nie łączcie tłuszczów z węglowodanami i powinno wystarczyć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

nie przeszkadzaja :) moj post byl pisany w taz zamysle "dla twojego dobra " hiehie :)

ps. zielona tez swieta nie jest i raz sie odchudza a raz tyje :)- normalka

ale juz dawno odrzucila diety- cud :)

Opowiem Ci taką historyjkę z mojego życia. Mam nadzieję, że się nie obrazisz. Mam nadwagę, sporą (lekarze nazywają to mniej sympatycznie). Kto widział moje zdjęcia wie. Kiedyś po rodzinnym obiadku moja szwagierka koniecznie chciała nas wyciągnąć na spacer. Rzuciła hasło a potem zaczęła coś w stylu: "No bo wy powinniście się więcej ruszać, chodzić na spacery" itp. To było skierowane również do mojej siostry, która ma podobny problem. Z reguły się spinałam na takie coś ale tego dnia spokojnie i wprost odpowiedziałam:

 

Na prawdę nie interesuje mnie co Ty uważasz, że ja powinnam robić. Jak mnie będzie interesowało to zapytam Cię o zdanie.

 

Tak sobie myślę, że czasem dobrze jest się zastanowić, czy osoba, której chcemy udzielić dobrych rad dla jej dobra na prawdę tego potrzebuje i czy nie robimy jej niedźwiedziej przysługi.

 

JoShi :) ja myślę, że to dwie różne rzeczy:

- mówić komuś, co jest dla niego dobre wtedy, gdy zainteresowana osoba

nie prosi o żadną pomoc /sama nie pochwalam/

- mówić /dawać rady/ gdy ta osoba sama opowiada o swoich problemach,

tym bardziej na forum

no i zielona "dla twojego dobra" wzięła w cudzysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam książkę na temat tej diety i nadal nie widzę różnicy pomiędzy fazą II i III. :-?

Co takiego można w III, czego nie można by było w II fazie?

Można wszystko tylko nie łączyć jak pisał Chef Paul, a węglowodany raczej do południa i nie przesadzać z ziemniakami i mąką białą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoShi :) ja myślę, że to dwie różne rzeczy:

- mówić komuś, co jest dla niego dobre wtedy, gdy zainteresowana osoba

nie prosi o żadną pomoc /sama nie pochwalam/

- mówić /dawać rady/ gdy ta osoba sama opowiada o swoich problemach,

tym bardziej na forum

no i zielona "dla twojego dobra" wzięła w cudzysłów...

 

Oczywiście zgadzam się z Tobą, ale do pewnego stopnia. Ludzie mówiąc o swoich problemach często szukają słuchaczy, którzy cierpliwie wysłuchają i spróbują zrozumieć i nie ma to wiele wspólnego z oczekiwaniem porady. Jak ktoś oczekuje porady to mówi: I powiedzcie. Co ja mam z tym zrobić? Wtedy sprawa jest jasna. Wiesz jak frustrujące jest kiedy człowiek próbuje się wygadać i znaleźć zrozumienie a napotyka zamiast tego "dobre rady" które jeszcze na domiar złego pokazują kompletne niezrozumienie przez słuchającego?

 

A tak nawiasem mówiąc, to czemu odpowiadasz za Zielonooką? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
Ludzie mówiąc o swoich problemach często szukają słuchaczy, którzy cierpliwie wysłuchają i spróbują zrozumieć i nie ma to wiele wspólnego z oczekiwaniem porady. Jak ktoś oczekuje porady to mówi: I powiedzcie. Co ja mam z tym zrobić? Wtedy sprawa jest jasna.

JoShi, nie dla wszystkich jest to jasna sprawa, ludzie są różni,

setki ich przewinęły się przez "odchudzanie"...

pisząc o swoich problemach trzeba liczyć się z tym, że nie każdy zrozumie

/odgadnie?/, wejdzie w nastrój piszącego

A tak nawiasem mówiąc, to czemu odpowiadasz za Zielonooką?

może dlatego, że jedno oko mam zielone? :roll: :wink: :lol:

 

a nie chciałabyś, JoShi, poodchudzać się z nami? :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

a nie chciałabyś, JoShi, poodchudzać się z nami? :roll: :wink:

Nie. Robię to po swojemu. Między innymi z powodu ryzyka, ze musiałabym się liczyć się z tym, że nie każdy zrozumie /odgadnie?/, wejdzie w nastrój piszącego.

ale za to jakie rady, wszystkie "dla Twojego dobra", dostałabyś :lol: :wink:

szkoda... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...