Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy też musicie sie odchudzać ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja tez mam wstrętne geny.... - taki na ten przykład, co się objawia SŁABOŚCIĄ - do pączków, herbaty w malinami...czy przystojnych elokwentnych brunetów z poczuciem humoru i diabełkiem w oku.... :wink:

a najgorszy z nich - pewnie uśpiony w chromosomie z 14-stej pary mej :wink: - nazywa się NIEKONSEKWENCJA - chętnie go wymienię na jakiś bardziej pożyteczny - np. PRACOWITOŚĆ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wczoraj uleglam - ale pożarłam tylko 1 kawałek keksu a nie pół balchy ciasta jaka upiekla moja babcia ktora zawitala w W-wie na swieta :)

:)

 

(...)

 

Zielonooka,

Jeśli masz chcicę na słodycze to kup se jakis baton proteinowy, będziesz mogła sie zasłodzić bez większych konsekwencji ;) Niektóre firmy produkuja takie przekąski w naprawdę pysznych smakach, a odżywczo, w stosunku do zwykłych słodyczy, to kosmos.

 

No tak, ale jak KUPIE ten baton to go pewnie pożrę :wink: a jak nie mam pod reka to jakos udaje mi sie wytrzymac bez slodyczy.

Keks babci jest taki ze sam Budda by wypadl ze swej medytacji i minimalizmu (rowniez zywieniowego) i rzucil sie z piana na pysku na nie :)

Ja jestem dumna ze udalo mi sie nie zjesc wiecej niz 1 plasterek (babcia nie pomagala w tej decyzji bo podsuwala nastepne kawalki :))

 

ps. diete typu "glodze sie caly dzien po czym wieczorem pochlaniam 5000 kalorii" tez mi sie kiedyś zdarzało uskuteczniać :oops: - ja moge sniadan nie jeść - glodna sie robie dopiero ok 12- 13 po poludniu , za to uwielbiam jesc wieczorem :(

teraz staram sie zjesc cokolwiek najpozniej do 9 - 10.00 (zazwyczaj jakis owoc - jablko, grejphrut lub jogurt - bo to jeszcze przelkne) za to kategorycznie nie jem nic po godz 19.00 (20.00)

 

tak jak Mufka - ładnie chudne jak nie jem/ nie pije :

- alkoholi , słodkich sokow, coli, gazowanych slodkich napoi (bomba kaloryczna)

- weglowodanow typu : ziemniaki, ryz, makaron, słodycze

- pieczywa (staram sie w ogole nie jesc chleba a jak juz to tylko rano no i te "zdrowsze")

 

jakos idzie przezyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no spoko, sam nie zauwazyłem i jeszcze by sie ktoś zasugerował taką gupotą ;)

 

Ja też mam 0 a nabiał ubóstwiam, zwłaszcza na sniadanie. Dlatego, mimo iz wiedzialem jakie to moze miec konsekwencje, nie chcialem z niego rezygnowac. Eksperyment w tej materii przeprowadzilem zas niejako z przymusu. Na jakiejs wycieczce zszedłem do hotelowej restauracji na sniadanie. Stolik z mlekiem i płatkami był ustawiony osobno i przystrojony w... misie i baloniki :D Dodatkowo kotłowała sie wokół czeredka bąbli. Było mi wstyd w sumie... stary koń przepychający się z mikrusami do miseczki z corn flakesami :oops: No i po dwóch tygodniach zauważyłem ze zdumieniem, że... również na podbrzuszu człowiek ma wystające żyły, a mój brzuch ma dodatkowy segmencik po lewej stronie :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie przeżyć, a jakże. Dieta SB jest urozmaicona, więc przy odrobinie zachodu można jeść smacznie. Mnie małżonek molestuje żebym w sobotę na śniatanko znowu zrobiła friatatę warzywną SB, tak mu ostatnio smakowała. :D

 

Sylwia - a podaj przepis plis, plis, plis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiZ chyba coś Ci się jednak pomyliło, dla grupy krwi 0 nabiał jest niewskazany.

 

Mufka,

Masz rację, zamiast 0 miało być B :oops: Tak to jest, jak sie od trzech dni nie przegryzało nerkowcami i nie popijało porterem ;)

 

Hie hie 8)

 

No nagrzeszyło się :oops:

 

W sumie to takie dietki-sretki to żadne wyzwanie. Zwłaszcza jak widac efekt i ma sie jasno postawiony cel ;)

 

Trzeba miec jednak swiadomosc, ze konsekwencja w diecie nie oznacza, ze jestesmy na niej 24h/7d. To niezdrowe fizycznie i psychicznie. Takie ostrzejsze dietowanie powinno trwac jakies 10 dni na przykład (redukcja kalorii) a potem na trzy dni powrót do wiekszej liczby kalorii (ale nie śmieciowych) żeby organizm nie wpadł na pomysł spowolnienia metabolizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperam jak będę w domu - ale nie polecam - mega , mega dużo kalorii... :o

słodkie strrrrasznie - i takie...hmmmm - angielskie... :wink:

 

KiZ - nerkowce? to kolejna moja słabosć - ale to przeciez przez te geny...:wink:

 

a jedliście może orzechy Nigelli z rozmarynem i pieprzem cayene? norrrrmalnie MiLIARD kaloriiiii ... :lol: ale taaakie pyszne :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiZ nie strasz:

Trzeba miec jednak swiadomosc, ze konsekwencja w diecie nie oznacza, ze jestesmy na niej 24h/7d. To niezdrowe fizycznie i psychicznie. Takie ostrzejsze dietowanie powinno trwac jakies 10 dni na przykład (redukcja kalorii) a potem na trzy dni powrót do wiekszej liczby kalorii (ale nie śmieciowych) żeby organizm nie wpadł na pomysł spowolnienia metabolizmu.

 

Naprawdę można wpaść w jakiś wolniejszy metabolizm?

Czyli wychodzi na to, że mogę sobie raz na jakiś czas "pozwolić" tak, i to nawet "na zdrowie" mojemu "metabolizmowi" wyjdzie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... ja nie jadłem :o , ale jeśli to ta Nigella, to wybrałbym z jej menu melony... :oops:

 

no tak...głodnemu...melon na myśli... :wink: :lol: :lol:

 

co do nagód - mbz - od tamtej nagrody - nagradzanie się weszło mi w nawyk :wink: - więc to jednak nie był zbyt dobry pomysł... :roll: chyba lepiej juz ascetycznie do końca...bez kuszenia... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie przeżyć, a jakże. Dieta SB jest urozmaicona, więc przy odrobinie zachodu można jeść smacznie. Mnie małżonek molestuje żebym w sobotę na śniatanko znowu zrobiła friatatę warzywną SB, tak mu ostatnio smakowała. :D

 

Sylwia - a podaj przepis plis, plis, plis :)

 

FRIATATA WARZYWNA Z PARMEZANEM

Ta friatata jest dosłownie naładowana zdrowymi warzywami, w związku z czym stanowi doskonałe śniadanie w Fazie 1.

Składniki:

2 łyżki margaryny bez tłuszczów trans (ja biorę oliwę z oliwek)

1 posiekana cebula

2 nieduże cukinie pokrojone w cienkie plasterki

4 duże pieczarki, posiekane

˝ dużej czerwonej papryki, posiekanej

˝ łyżeczki soli

ź łyżeczki pokruszonego suszonego tymianku

ź łyżeczki mielonego czarnego pieprzu

4 duże jajka o temperaturze pokojowej

1 szklanka płynnego substytutu jajka (tego nie daję, bo nie mam)

1 ˝ łyżki tartego parmezanu (ja robię bez sera)

 

Na średnim ogniu rozpuścić jedną łyżkę margaryny na dużej patelni z powłoką nieprzyczepną. Wrzucić cebulę, cukinię, pieczarki, paprykę, ź łyżeczki soli, tymianek i 1/8 łyżeczki pieprzu. Smażyć, od czasu do czasu mieszając, przez 8 minut lub dopóki warzywa nie zmiękną, a na patelni nie będzie już soku.

W dużej misce połączyć jajka, substytut jajek, pozostałą sól i pieprz oraz ser (jeśli używasz).

Pozostałą łyżeczkę margaryny roztopić na bardzo małym ogniu na patelni z warzywami. Wlać masę jajeczną i smażyć.

Ja pod koniec smażenia przykrywam patelnię pokrywką, żeby ścięła się góra.

Zsuwam na duży talerz i podaję.

 

A tak z innej beczki. Mam ktoś steper skrętny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram siły, gromadzę energię, nastrajam się...i niedługo stanę oko w oko z moimi słanościami :wink:

Planuję zrobić sobie na początek SB, ale nie az taką resrtykcyjną jak w tamtym roku - tzn np pierś kurczaka można, to super ale ja wybieram z rożna a nie pieczony sote w folii w piekarniku :wink: Surówki też kupne, a , ze mają odrobine cukru to pal licho - nie mam czasu robic sama :roll:

W tamtym roku schudłam szybko i dużo, w tym roku planuję dołożyć do tego codzienne ćwiczenia i chudnąć nieco wolniej. Nie wiem ile chciałabym ważyc - rok temu udało mi się dojść do 54,5 - będe się cieszyć jak i tym razem się uda :D

 

A póki co przypałętały się do mnie wszystkie dolegliwosci świata..mam @, boli mnie pęcherz, głowa, zatoki, leci z nosa i mam kaszel :roll: :roll: :roll:

Jak wyzdrowieję to zaczynam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...