Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy też musicie sie odchudzać ?


Recommended Posts

Tu mozecie dokladniej o tym poczytac:

http://www.orma.pl/odpowiedzo_4.php

 

ale najistotniejsze jest to, co w punkcie 1, to jest niestety najczesciej popelniany blad przez wiecznie odchudzajacych sie ( zeby nie bylo :wink: - ja tez sie do nich zaliczam i dopiero niedawno odkrylam pewne rzeczy, ktore dla sportowcow sa oczywiste - dobrze, ze kilku poznalam :D ):

 

Zwiększając intensywność ćwiczeń i obniżając kaloryczność jedzenia nie wpływamy na spalanie tłuszczu w sensie bezpośrednim. Jeśli bilans kaloryczny jest ujemny o wartość przekraczającą 200-300kcal, to organizm traktuje to jak stan niedoboru pożywienia- głodówka. Efektem tego jest autonomiczne zmniejszenie podstawowej przemiany materii oraz następuje spalanie mięśni w celu obniżenia BMI (podstawowej przem.ener). Tak się dzieje gdyż mięśnie, aby żyć potrzebują energii, dlatego organizm w celu zmniejszenia zużycia energii redukuję masę mięśniową. Masa tłuszczowa nie spada, ponieważ tłuszcz nie zużywa energii do życia, co w konsekwencji sprawia, że albo waga jest stała albo spada, ale na skutek zmniejszenia masy mięśniowej, czyli w rezultacie otłuszczenie wzrasta. (ilość tłuszczu taka sama, a ilość mięśni mniejsza- procentowo więcej tłuszczu). Ten mechanizm jest wytworem ewolucji i zabezpieczał przeżycie w okresach głodu. Spalanie tłuszczu następuje wtedy, jeśli bilans kaloryczny jest ujemny, ale nie więcej niż 200-300 kcal - wtedy nie dochodzi do opisanego powyżej mechanizmu. Wtedy niewielki niedobór kalorii pozyskiwany jest ze spalania nadmiaru tłuszczu. Można np. jeść podobnie jak w momencie, kiedy waga się ustaliła a zwiększyć ilość ćwiczeń wtedy najczęściej osiąga się odpowiedni ujemny bilans kaloryczny.

(cytat z podanej wyzej strony.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Np. na śniadania otręby i mleko 0%, w pracy sałatka (nie kupna), obiad chude mięso i warzywa, kolacja kilka plasterków wędlliny o ogórkiem lub papryką.

 

Mufka, a gdzie tu widzisz wysokobialkowosc? SB to nie jest dieta wysokobialkowa, to jest dieta niskocukrowa ( w duzym uproszczeniu),

ale to nie oznacza automatycznie wysokobialkowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam "również" je sie mięso i jaja dla mnie to jest białko, dieta SB jest również niskowęglowodanowa (również) :)

Przepraszam, zę mnie rozśmieszyła uwaga, że od ćwiczeń spali się mięśnie :lol:, mnie na biologii uczono, że spala sie cukry i tłuszcze, następnym razem ugryzę się w język :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przeczytałyśmy (liśmy?) sie chyba dokładnie, Sylwia się nie głoduje, SB na tym nie polega :).

 

Mufko - na czym polega SB, to ja wiem doskonale, bo jestem jej goraca oredowniczka ( jakbys przejrzala ten watek od poczatku, to bylam chyba jedna z pierwszych osob, ktora ja polecala).

 

Caly moj "wywod" odnosnie spalania dotyczy tego, ze przy wysilku fizycznym, czyli regularnych treningach (cwiczeniach) powinno sie jesc wiecej niz zwykle, bo zwieksza sie zapotrzebowanie energetyczne. ( Moj kuzyn kiedys mial taki okres bardzo intensywnych treningow na silowni - on wtedy nie jadl, on pochlanial jedzenie :lol: a schudl kilka kg i poprawila mu sie sylwetka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ! A czytałyscie prognozę długotrminową na nadchodzace miesiące?? REWELACJA!! W marcu wiosna jak malowana - ok 20 stopni a w maju pierwsze upały :D

Coraz mniej czasu zostało - trza się porządnie wziąść 8) :lol:

 

Arco - trza sie wziasc i tluszcz wytrzasc :lol: a co!

 

Qrtka, ale to malo casu, krucabomba, malo casu :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poradziłam się i mam: na I śniadanie jeść bardziej kalorycznie, w czasie wysiłku dostarczać węglowodany (np. powerrade), zażywać magnez z witaminą B6. Nie panikować, kontynuować dietę. A tak w ogóle to podobno zrzuciłam tą część tłuszczu, którą najłatwiej zrzucić (jakiś biały tłuszcz). Oczywiście nie w całości a w większej części. To co zostało podobno trudniej zmobilizować :-?

A i jeszcze powiedział, że ten przyrost wagi na pewno nie wynika z przyrostu mięśni. Szkoda, że teoria padła :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, jak też za mało piję. Staram się unikać słodkich gazowańców, ale u nas w domu podstawa do picia jest truskawkowy żywiec - a to przecież tez słodzone :roll:

 

Jakby tak zebrać...

- w pracy ze dwie herbatki ziołowe i kawa

- w domu ze dwie szklanki truskawkówki..

To tylko trochę ponad litr...i to nie czytsej niegazowanej wody..

Muszę pamiętać o tym piciuuuu !!

 

Dziewczyny - stosowała, którać z Was Bio-CLA? Jakie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak zebrać...

- w pracy ze dwie herbatki ziołowe i kawa

- w domu ze dwie szklanki truskawkówki..

To tylko trochę ponad litr...i to nie czytsej niegazowanej wody..

Muszę pamiętać o tym piciuuuu !!

 

Arco - kawe i herbate to sie nawet powinno z tego bilansu odejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu... jak kawe i herbate powinno się odejmować to wychodzi, ze ja bardzo mało piję :roll:

 

Sylwia - no wiem , wiem, ze ta woda to szajs..musze nauczyć się pić mineralkę..moze z cytryną?

 

Joan - aaa tam - wszystko ma konserwanty a coś przecież trzeba jeść..i pić :wink:

 

Ja piję tę trójfazową z Herbapolu chyba (spalanie/oczyszczanie/stabilizacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu kupiłam sobie w delikatesach na dziale ze zdrową żywnością wielką pakę herbaty zielonej jaśminowej, takiej no name. Wkrawam sobie do niej imbir i jest rewelacyjna. Problem jest taki, że już jej nie widzę na półce i gdzie ja sobie taką kupię :-?

Nawiasem mówiąc jest to pierwsza zielona herbata, która mi smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...