Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy też musicie sie odchudzać ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Bariatra to lekarz leczący otyłość. Poszukaj w swojej okolicy Przychodni która ma gabinet leczenie otyłości. Ja chodzę na fundusz do takiego gabinetu przy klinice chorób metabolicznychi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziś się ważyłam. Od marca z 85 kg na 73, chociaż nie uważałam się za otyłą, to w ciąży za dużo przytyłam, przyplątała się cukrzyca i tak już zostałam w tej poradni.

Lekarka powiedziała że jak nie schudnę to zachoruję na cukrzycę. Trzustka nie radzi sobie z wytwarzaniem odpowiedniej ilości insuliny gdy tyjemy i tak rodzi się cukrzyca typu II. To mi wystarczyło na motywację.

Jeśli jesteś facetem to dostaniesz pewnie dietę 1400 kalorii. Da sie wytrzymać. Nie jest tak rygorystyczna jak kopenhaska i na pewno zdrowsza. Skoro już sie ograniczasz to dobrze. Będzie ci całkiem łatwo.

Ale musisz zrezygnować z:

 

- smażonych potraw

- zup

- dużej ilości cukrów prostych

itd

dowiesz się od dietetyka

Może dostaniesz leki "wspomagacze", tylko poproś o nie.

 

Jeśli masz 185 cm wzrostu to powinieneś schudnąć do 85 kg

 

Ja mam 169 cm wzrostu więc powinnam schudnąc do 69 kg.

 

Tylko pomału. Chudnięcie jest przyjemne i skuteczne jesli trwa długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze Cie zrozumiałem, że taka kuracja odchudzająca jest finansowana z NFZ?

Co do mojego odżywiania to ja zup w tygodniu w ogóle nie jem, zmieniaków też, odsmaże sobie co najwyzej jakiegos kotleta,.

Ja generalnie mógłbym żyć na kanapkach...Najgorsze jest niestety łasuchowanie, jak czegoś nie ugryzę codziennie, to bym się źle czuł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z NFZ. Za wizyty nie płacę, bo to jest publiczna przychodnia. Tylko lekarstwa rzecz jasna muszę wykupić. Dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego.

Łasuchowaniu i odsmażanym kotletom powiedz "NIE". Trzeba zmienić styl odżywiania. Warzywa możesz jeść bez ograniczeń, oprócz korzeniowych. Jak ci przyjdzie ochota na łasuchowanie to przegryź paprykę surową, albo ogórka. Ziemniaczki można 3 sztuki dziennie. 4-5 kromek na dzień i 6 małych posiłków

Pierożki - nie 20 tylko 5 szt.

Z owocami ostrożnie.

a wogóle polecam stronkę: http://www.zdroweodchudzanie.org

jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z odchudzaczek dawnych, znowu ja zostalam :roll: :-? :)

 

Ale zaczelam znowu walczyc, zeby ruszyc kolejne kilogramy :)

Jak moze pamietacie w ubieglym roku udalo sie mi sie w ciagu pol roku zejsc z 66kg do 60kg. Ale to 60 to wciaz duzo za duzo jak dla mnie, wiec znowu ruszam do walki :) Tym razem probuje z dieta Dukana, wlasnie skonczylam I faze "ataku". Zobaczymy, co bedzie dalej - trzymajcie kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, nie ma nikogo, to poodchudzam sie sama :( , chociaz przydalby sie ktos dla podtrzymania motywacji :)

Do diety dorzucilam tez polecana tutaj szostke Weidera - ale mnie brzuch boli! :o :lol: tak to jest, jak sie nie chcialo cwiczyc nigdy :roll: :wink:

Na razie po tygodniu diety ok. 2kg mniej, brzuszek mniej wypiety, faldki na plecach tez sie pochowaly :D - teraz dluga druga faza, czyli powolna utrata wagi, zobaczymy, ile potrwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...