Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od razu mówię że nie czytałem całego tematu ale ktoś stosował Meridię lub Zelixę?[/quote

 

Nie znam środka "Zelixa" ale [b meridia[/b] jest lekiem hamującym łaknienie - wydawanym tylko i wyłącznie na receptę , która jest zapisywana tylko i wyłącznie osobom naprawdę otyłym, i to takim u których inne sposoby - dieta ulozona przez dietetyka, inne leczenie pod kontrola lekarza nie dało rezultatów.

To nie jest coś co sie stosuje żeby zrzucić te przysłowiowe 5 (czy nawet trochę więcej ) kg :).

Oczywiście to, ze można te środki kupić na lewo i łykać bez kontroli lekarzy - ale to już świadczy tylko i wyłącznie o rozumku takiej osoby.... lub raczej jego braku.

No ale to tak na boku - bo jakoś nie myślę żeby w tym wątku takie osoby były

Osób naprawdę grubych , tak żeby sie to kwalifikowało do leczenia takimi środkami u lekarza - chyba tez nie akurat ma ... bo z tego co czytałam dziewczyny maja nawet przy swoim krytycznym patrzeniu na siebie do schudnięcia względnie niedużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałam diete kopenhaską. Po 5 dniu poddałam się, ponieważ w nocy dostałam bólu głowy i serce strasznie mi nierówno biło. Usnęłam może ok. 3 nad ranem.

Pierwszy raz w życiu bałam się usnąć, bo wydawało mi się, że może mi się coś stać.

 

Moje kumpele stosowały tą diete i były widoczne efekty. Miały kilka dni kryzysu, ale wytrwały. Ja pewnie też bym dała radę, ale się wystrachałam tym biciem serducha i nierównym oddechem.

 

Efekt jo-jo zawsze wystąpi tam gdzie była stosowana dieta a po zakończeniu powróciliśmy do normalnych nawyków. Cudów nie ma. Bardzo trudno o utrzymanie wagi.

Gdybym ja powróciła do moich nocnych kolacji i codziennych porcji słodkości to też bym skończyła na ponad 70kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz żeby zrzucić te przysłowiowe 5 kilo wystarczy kolacje zamienić na grapefruity (przynajmniej na mnie działało) ale mi raczej chodzi o zrzucenie worka z ziemniakami :D Zelixa to tańsza wersja Meridi :wink:

Hehe a ostatnio 5 kilo zrzuciłem bo przez dłuższą chwile nie mam samochodu robią swoje spacerki do pociągów i autobusów a po za tym wszystko na piechotkę. Czasem człowiek ma dość czekania na komunikacje do na piechotkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczęta w pełnej krasie :D :D

 

mati_sowee,

szukajcie a znajdziecie. Czy myślałaś o zajęciu, które pozwala mieć dużo czasu dla siebie i osiągać bardzo :D przyzwoite dochody ??

 

Dziewczęta, nie jestem specem od żywienia, ale..

Czy wiecie, że statystycznie, dorosły 30-40 latek ma ok 2-8 kg nieruchomej masy kałowej w jelitach??? :-?

Min. dlatego tak łatwo jest zrzucić pierwsze kg. 8)

To jest poprostu oczyszczenie jelit, usunięcie tego co tam sie nagromadziło. Jeżeli zdrowo się odzywiamy (warzywka, owoce) waga utrzymuje się a nawet spada, ale dużo wolniej niż na początku. Dlatego myślę, że nie dokońca uczciwe jest informowanie min. was, że w 10 dni zrzucisz 10 kg.

Może i tak, ale napewno znaczne część pochodzi z jelit.

Zwróćcie uwagę, czy po kilku dniach diety nie czujecie takiej swobody , pustki w jelitach?? Brzuch jakby mniejszy, bardziej miękki.

 

Oczywiście diety są bardzo dobre o ile pozwalają nabyć pewnych zdrowych przyzwyczajeń, a nie tylko głodówka, kyóra u osób z nadwagą powoduje znaczny dyskomfort i gorsze samopoczucie.

 

Zdrowe żywienie + ruch +MŻ- słodycze =

 

http://www.ckim.pl/portfolio/sesje_zdjeciowe/prospero/sesja02a.jpg

 

Czego wam wszystkim i sobie he he .. życzę :D :D :D

 

jasne ze chcialabym robic cos co da mi satysfakcje i da zarobic - ale teraz mam swiadomosci, ze musze zarabiac - mamy budowac dom, a to kosztuje

chudne - bo stres jest odchudzajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o owoce, podobno nie powinno się ich jeść przed i zaraz po posiłku, ale nie wiem dlaczego.

 

Jesli chodzi o owoce, to powinno sie je jesc przed posilkiem. Chodzi bowiem o ich szybka fermentacje, ktora gdyby zoladek byl pelny innego jedzenia, moglaby spowodowac rozne dolegliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Wam powiem? Ja zwyczajnie nie wierzę w te wszystkie mądralińskie twierdzenia, że z owocami to coś nie tak. Z całym wielkim szacunkiem dla przedpiszców. :D

No jak może rozsądny człowiek uwierzyć, że owoce mu zaszkodzą albo go utuczą? Toż to między bajki trzeba włożyć. Nie dajmy się zwariować.

Prawda jest taka, że warzywa i owoce zawsze są zdrowe, a przesada jest zawsze źródłem kłopotów. Czyli - jeść wszystko można, byle z umiarem. Unikać żywności supermarketowej, przetworzonej, gotowej. Gotować posiłki ze świeżych surowych produktów, najlepiej roślinnych z uzupełnieniem białek chudym mięsem i rybami. No i nie stosujcie żadnych aptecznych "cudeniek", które za nas wykonają robotę i odchudzą nas. Bo w krótkim czasie obróci się to przeciw nam. Zdrówka wszystkim życzę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoce zaweraja duzo cukru. Duzo wiecej niz warzywa.

Oczywiscie jak jemy je w rozsadnych ilosciach na pewno nie zaszkodza

Ale - sa duzo bardziej tuczace niz np warzywa !

 

Mysle ze nie trzeba z nich rezygnowac ale wybierac te mniej slodkie (np.greyfrut zamiast slodkich winogron) no i nie w duzych ilosciach.

Zwlaszcza jak zdecydowanie "zapniemy" sie na odchudzanie :D i efekt uzyskany wzglednie szybko bedzie mial dla nas znaczenie.

 

To samo ma miejsce z soczkami (tymbarkami, fortunami, hortexami itp) - bardzo samczne, pewnie i zdrowe ale... niestety

 

100 ml [ przypominam ze 1 szklanka ma ~250 ml] soku jabkowego (akurat w łapce mam hortex - bez dodatku cukru!!! - cala "slodkosc" pochodzi tylko z samych jablek ) ma:

192 kcal!!! (z czego az 10 g weglowodanow!)

czyli niecale 3 szklaneczki takiego pysznego soku dziennie - i mamy przekroczona nasza granice 1000 kcal/dzien :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba jakaś dziwna jestem, bo sok z kartonu akceptuję dopiero w rozcieńczeniu 1/3 soku - 2/3 wody :wink:

Co innego sok świeżo wyciskany 8)

 

 

Co do nielegalnych odchudzaczy, to zakupiłam kiedyś w necie preparat z efedryną :oops:

Używałam 3 dni i nigdy więcej. Człowiek czuje się jak na haju, zawroty głowy, dziwne drżenie, kołatanie serca..........

fakt, jedzenie może nie istnieć, ale stwierdziłam, że zdrowie jest ważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to :)

Traktować jako sprzed diety

Cel schudnac 20 kg :)

http://images30.fotosik.pl/61/e9c2595dd5c54801.jpg

 

Dziewczyno przcież Ty świetnie wyglądasz!!!

Nie wiem dlaczego chcesz się katowac jakimiś dietami ,niejedna mogła by Ci pozazdrościc ,Najweażniejsze to polubić siebie takim jakim się jest ,odrazu wtedy swiat wydaje się piękniejszy.

Przyznam sie że i ja kiedyś też ciągle się dręczyłam ,nie cierpiałam swej figury.Gdy przychodziła wiosna codziennie rano(o świcie)biegałam w pasie wyszczupl. przez 45 min bez odpocz. robiłam głodówki ,próbowałam różnych diet,i co na nie wiele się to zdało , a psychicznie byłam rozwalona tym ciągłym odchudzaniem-po prostu szkoda gadać .

Teraz juz się tak nie katuje i jest mi z tym o wiele lepiej ,grunt to polubic siebie takim jakim się jest.

Wątek ten podczytuje od dawna i mysle ze klub nosi złą nazwę bo powinien nazywać się "CZY WY TEŻ CHCECIE MIEĆ FIGURĘ MODELKI " :D

Dziewczyny naprawde super z Was kobitki,choćby taka KULECZKA ,albo KROPECZKA czego wy chcecie od siebie?? :roll: Monika Kielce tez masz niczego sobie figurke ,ze nie wspomne tu o innych dziewczynach :)

Może załózmy klub "PRECZ Z DIETAMI'' :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie ciagne dalej :) Dzisiaj byl dzien pomiarow :wink: :lol: ( robie to mniej wiecej raz na miesiac), no i oto wyniki po ok. 5 miesiacach:

biust, talia, biodra po -5 cm! :p udo -3,5 cm, o wadze pisalam ostatnio -6kg :lol: Uuuch, to jest dopiero motywacja :D Tym bardziej, ze to juz widac dosc wyraznie i jest mi coraz przyjemniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elutek - jeszcze pare kilo i kto wie ... :wink: :lol:

 

Ale najlepiej jakieś zdjęcie z przed i po - tak by było widać efekt. To by co niektórym dało motywację.

 

Jak ja bym chciała mieć -3,5 w udzie. No dobra nie musi być w udzie, ale w biodrach.

 

Ja to czasami sobie wyobrażam jak to by było, gdybym miała mniej tłuszczu na tych nogach. I tak myślę sobie jak by to ODKROIĆ kawałek a najlepiej ODESSAĆ z wewnętrznej strony ud.

Macie czasami takie myśli?

oczywiście to takie myśli tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
Elutek - jeszcze pare kilo i kto wie ... :wink: :lol:

 

to jeszcze Ci mało? :evil: :lol: :wink:

 

nie chcę zapeszać /bo ze mną to różnie bywa :oops: / ale ćwiczę sobie...

są to aż :wink: 3 ćwiczenia, zajmują aż 10 minut, ale robię je codziennie

codziennie czyli od czwartku 8) ale najważniejsze, że się zmobilizowałam

bo ja do ćwiczeń to... ekhm... wolę chodzić, bardzo dużo chodzę :)

 

efektów na razie żadnych, nie licząc zakwasów oczywiście :wink:

będą efekty - będzie zdjęcie, tak koło Sylwestra chyba :)

 

mbz - już wiem, dlaczego jesteś mbz :D popatrzcie:

zmobilizować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

 

Ja to czasami sobie wyobrażam jak to by było, gdybym miała mniej tłuszczu na tych nogach. I tak myślę sobie jak by to ODKROIĆ kawałek a najlepiej ODESSAĆ z wewnętrznej strony ud.

Macie czasami takie myśli?

oczywiście to takie myśli tylko

 

mam czasem takie myśli jeśli chodzi o mojego brzuchola -

wykładam te zwały na stół i to co zwisa poza blat obcinam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja to czasami sobie wyobrażam jak to by było, gdybym miała mniej tłuszczu na tych nogach. I tak myślę sobie jak by to ODKROIĆ kawałek a najlepiej ODESSAĆ z wewnętrznej strony ud.

Macie czasami takie myśli?

oczywiście to takie myśli tylko

 

mam czasem takie myśli jeśli chodzi o mojego brzuchola -

wykładam te zwały na stół i to co zwisa poza blat obcinam 8)

heh - czemu "tylko" mysli?:)

jakby mi nie zal bylo na to $, jakbym mila pewnosc ze nie bedzia zadnych komplikacji, bolu, blizn itp. i ze trafie do doskonalego lekarza - to jak najbardziej bym sie na cos takiego zdecydowala :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...