Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tutaj macie w skrócie takie 10 przykazań, które powinniście zastosować swoim życiu :lol:

1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2,5 - 3 h

2. Należy w każdym posiłku spożywać "pełne białko" (zawierające wszystkie aminokwasy)

3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw(najlepiej włóknistych) i owoców

4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko

5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G

6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1

7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)

8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.

9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.

10.Należy spożywać większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców.

 

zródło sfd

 

 

kuleczka co tam robiłaś na tej siłowni .. napisz, ćwiczyłaś z wolnymi ciężarami czy na maszynach?

 

daggulka moja kochana, pięknie, że zjadłaś śniadanie........ szkoda, że nie było tam białka, no ale widzę, że się starasz. Pomalutku ...damy radę.

Ale dalej to katastrofa, masz dopiero zamiar zjeść o 17?? Właśnie w ten sposób zwalniasz metabolizm.

 

powodzenia w nowym tygodniu

Amadi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze ... pożarłam jabłko , a za godzine lece na umówioną kawę .... więc i tak bedę dopiero po 16 wolna coby coś zszamać ... wcześniej nie ma szans :oops: :roll:

ale - jest postęp.... wieczorkiem możewskocze na stepper albo rowerek .... albo i to i to ... czyli co? min. 30 minut zapierniczania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amadi, mam ułożony plan przez trenera, więc jakby co to nie krzyczcie na mnie :)

Prosiłam o skupienie się na górnej cześci bo nóżki mam szczuplutkie i dość już umięśnione. W późniejszym etapie chciałabym rozbudować troche te moje chudzinki.

 

1.Otóż najpierw robię chyba grzbiet, dociągam taki szeroki drążek do karku w pozycji siedzącej 3x 12.

3.Potem w pozycji wioślarza przyciągam drążek do siebie.

4.Następnie hantelki i triceps, w pozycji stojącej za głową 3x12 na każdą rękę.

5.biceps z hantelkami 3x12 na każdą rekę.

6.triceps na maszynie 3x12

7.brzuch na maszynie, szybki spięcia z obciążeniem kończyn dolnych 3 x15

8.z hantelkami skłony boczne 3x15

9.brzuch skośny na maszynie 3x15

10.uda wewnętrzne na maszynie 3x12

11. uda zewn. na maszynie 3x12

12. pośladki na maszynie 3x12

 

na koniec 30 min biezni, orbitreka, czesto mieszam po 15 min bieżni potem orbitrek, który bardzej mnie męczy.

Mam nadzieję że w miarę jasno opisałam :wink:

 

Zjadłam dziś już 2 posiłki.

8.30 dwa plastry chudej szynki, ogórek kiszony, chleb razowy cienko posmarowany masłem

12.00 jajecznica z dwóch jaj z pomidoerm garścią natki i szczypioru plus kromka razowego

jestem nażarta bardzooooo

o 15 obiad i wątróbka

 

Dziś pracuję w domu, to zaleta wolnych zawodów, więc mam możliwość zdrowo jeść.

Jednak kiedy jestem poza domem zdarza mi się omijac posiłki z braku czasu, apetytu...niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuleczka co do tego Twojego treningu... jakby to ująć delikatnie??

Czy na Twój siłowni faceci też ćwiczą na maszynach czy nie?

Widzisz, trenerzy na siłowniach jak tylko widzą kobietę, to je na maszyny wsadzają, a wiadomo, że jest to ruch ograniczony.

Inny jest zakres ruchu jakie wykona Twoje ciało na wolnych ciężarach.

 

Nie zrozumcie mnie źle... bardzo dobrze, że kuleczka ćwiczy i robi coś dla siebie,

ale ćwiczenia z wolnymi ciężarami są o niebo lepsze :D

 

I super, że jeszcze aeroby dokładasz po siłowni.

p.s. na śniadanie masz jakąś szynkę, przypuszczam, że kupną... staraj się ograniczać (sód, sól, konserwanty). Lepiej sobie zrób w domu taką w rękawie z przyprawami i kładź na chleb.

 

pozdrawiam

Amadi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam że się czepnie :lol:

 

Szyneczkę mam od zaprzyjaźnionego masarza.

Robi osobne porcje dla siebie i rodziny.

Kosztuje 40 zł za kilo ale jest delikatna, nieprzesolona, bez konserwantów, niebo w gębie.

Może leżec długo i nie staje się oślizgła, najwyżej wyschnie.

Na takie marketowe nie mogę patrzeć, nawet jak nieraz kupię z braku laku to powącham i z obrzydzeniem wyrzucam.

 

Co do wyboru maszyn to już mój osobisty wkład.

Trener więcej mi chciał wolnych wcisnąc, ale jakby to powiedzieć,

źle się czuję wśród tych sapiących facetów w okolicach lustra i ławeczkek z ciężarami wielkośc mojego tułowia, łypiących okiem na bidule z 3 kilogramami w dłoni :oops:

Maszyna powoduje że czuję się bezpieczniej i jakoś tak raźniej.

Byc może z czasem jak zaprzyjaxnię się bardziej z siłownią, więcej będę ćwiczyć na wolności bez zasłaniania się urządzeniem.

Kiedyś, lat kilka temu chodziłam regularnie na siłownię i też głównie cisnęłam na maszynach.

Zobaczymy.

 

Amadi, sporo masz tego :)

Ja póki co mam taki plan:

pon. -0

wtorek. -siłownia plus aeroby

środa- 0

czwartek- video clip :lol: (godzina ostrego tańca)

piątek- 0

sobota -step

niedziela- siłownia plus aeroby

Arco, ale na spogoniły co :lol:

coś mi się wydaje, że ta niedziela już niedługo pozostanie wolną :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuleczka tą szynką to się wybroniłaś :lol:

Siłownią mniej, ale za to trenera masz porządnego, że się tak wyrażę :wink:

 

Co do tego czepiania (wiem, że żartujesz) ale ponieważ ..... to jest forum budowlane, może dam taki przykład....

jeśli ktoś pojawi się na forum i zapyta czy kłaść folię pod dachówkę, to zaraz się pojawią wpisy, że tak oczywiście, że inaczej to nie można ( ew. deskowanie), bo Ci inaczej chałupę zaleje.

Więc ja Wam na tej samej zasadzie pomagam, tam gdzie widzę rażące błędy piszę i podpowiadam jak to zmienić.

A co Wy już z tym zrobicie to Wasza sprawa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daggulka w odpowiedzi na Twoje pytanie, aeroby to ćwiczenia wykonywane w sposób jednostajny, tak byś mogła swobodnie rozmawiać (no ale tak całkiem żółwim tempem to też na nic). Ja sobie wtedy czytam zaległe artykuły, gazetki itp. Tego rodzaju ćwiczenia powinny trwać ok.30 min i należy je stopniowo wydłużać.

Natomiast interwały to ćwiczenia w których np. 15 sekund jedziemy na maxa lub w miarę szybko, 45 sekund normalnie... i tak to powtarzamy- to jest 1 obwód.

Tych obwodów robimy z 5 i później np. po tyg. wydłużamy o 1 obwód.

Cały trening interwałowy nie może trwać więcej niż 15-20min.

Jeśli już będziesz widziała, że tego rodzaju trening nie sprawia Ci trudność, to skracaj fazę odpoczynku czyli jedziesz 30 s max i 30 s wolniej i tak 5 obwodów, które z czasem dokładasz.

 

UWAGA..... interwały nie są dla początkujących.

We wszystkim trzeba zachować ostrożność, żeby sobie nie zrobić krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle wracam - czytam - trawie- :roll: jasny gwint ciężko mi to w głowie przemeblować :-? a co dopiero w życie wdrożyć . :o ale już zakupy sie zmieniają :roll: śmietana wyleciała dziś z koszyka zresztą nie wiedziałam co mam kupić :o czułam sie jak w sklepie żelaznym -nic dla mnie :evil: kupiłam tylko piersi z kurczaka , udka :roll: myślę dalej :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber, czy korzystasz z zawartych tam przepisow???

Aż mi ślinka cieknie na przepis tygodnia 8)

uwielbiam wątróbkę

 

 

nie, raczej nie ... podrobow to ja nie lubie, a na zdrowe jedzonko mamy wyprobowane przepisy i takie co to wiemy ile bialka, ile wegli a ile i jakie tluszcze wcinamy :-)

 

kuleczka, wciaz brakuje mi czasu aby wiecej napisac o Twoim treningu, ale z biegiem czasu i zaawansowaniem zaczniesz pewnie dzielic partie miesniowe, ktore bedziesz cwiczyc, tak aby im dac 3 - 4 dni odpoczynku.

 

Ja nigdy nie mieszam dni treningowych np. tricepsu z bicepsem czy nogami. Triceps lacze z klatka, biceps z barkami, nogi (posladki) z brzuchem. Po kazdych zajeciach slowych robie ok. 15 minut rozciagania. To samo po aerobach ok. 10 minut rozciagania miesni nog :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest cwiczyć rano na czczo?

 

Siedzę, czytam, łeb mi pęka muszę sobie wszystko zaplanowac a z taką wiariacką rodzinką nie jest łatwo :roll: :lol: Najwygodniej mi jak dzieciaki śpią i jestem obrobiona, ale to wychodzi późnym wieczorem a co potem z tym piosiłkiem potreningowym...bez sensu :roll:

Jestem okropnym śiochem, do tego Wiki czasem budzi się w nocy, bo jej smok wypadnie a na śniadanko wstaje przed 5 rano - robię jej butlę, biorę do naszej sypialni i karmie na pół śpiąco w łóżku.. no ale sama przyznaję, ze gdybym się zmusiła i wstawała o 6.00 na ćwiczenia to byłoby najwygodniej bo mogłabym spokojnie pocwiczyć i potem wieczór już wolniejszy... tylko, ze nie wyobrażam sobie tak od razu po wstaniu jeść śniadanie.. więc stąd moje pytanie :roll:

Kurczę - chcę to zrobić naprawdę, ale samo zaplanowanie nie jest łatwe :roll:

Idę spać zaraz, żeby się wyspać - zobaczymy czy uda mi się rano wstać na ćwiczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest cwiczyć rano na czczo?

 

 

nie, to nie jest wlasciwe. Zjedz lekki posilek w ktorym beda zlozone weglowodany. Zalanie platkow owsianych mlekiem nie jest czasochlonne, a to doskonale sniadanko przed treningiem. Po ok. 40 minutach mozesz zaczac cwiczyc :-) Jak nie lubisz owsianki moze zjesc np. kromke/dwie pelnoziarnistego chleba z chudym twarogiem, omlet z dwoch jaj smazony bez tluszczu na teflonie, albo jaja na miekko ... jest pare pysznych mozliwosci :-)

 

Wierz mi, posilek PRZED i PO treningu jest bardzo istotny :-)

 

Powodzenia i trzymam kciuki za efekty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...