Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zetka ponieważ nie lubię gorzkiego, biorę 1/4 łyżeczki cukru trzcinowego, żadnego słodzika do niczego nie używam, kilka lat temu pisane było żeby go nie używać pod żadną postacią

 

satinkaa, az dziw mnie bierze jakas Ty selektywnie wygodna :lol: A napisali Ci tez, ze cukierkow i ciastek na diecie nie moza, czy zalecali? Bo nie wiem co napychaniem sie slodyczami bardziej bierzesz sobie do serca :lol:

 

zetka, a moze to byl efekt regularnie zagazowanych jelit, albo innych produktow w diecie? Robilas jakies badania, konsultowalas problem u specjalistow, czy tak na zasadzie wolnego kojarzenia przeczytanych artykulow sama postawilas sobie dioagnoze?

BTW jakos mnie nie dziwi, ze po codziennym piciu gazowanego napoju mogly byc takie reakcje :roll: I wcale nie trzeba do tego aspartamu :lol:

A baczki tez byly??? :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba sobie kupię żywą stewie i będę suszyc hehe

A poza tym:

Naprawdę nie wiem czy to możliwe :o Ale dziś zobiłam sobie ważenie i pomiary - ostatnie były w poniedziałek, ale teraz będę robic, co piątek..zapisuję sobie wszystko w zeszyciku i wyniki mnie szczerze mówiąc zaskoczyły...pozytywnie !! :D

Waga drgneła minimalnie w dół, więc jest 62.9 :lol: ale obwody znowu w dół - najwięcej w talii, pod biustem i w brzuchu (po 2 cm mniej) a najmniej nóżki oczywiscie - tzn dokładnie nic :lol: (albo ewentualnie udo pół cm ).

Nie czuję się, żebym była na diecie.. raczej, ze zmieniam zywieniowe nawyki, ale to nie na określony czas - chciałabym wytrwać w tym i utrwalić sobie jak najwięcej z nich bo dobrze mi z tym ;)

Teraz jestem po śniadanku, Dziecię zasnęło a ja za 5 minut zaczynam trening ;)

 

Powiedzcie mi - bo ja cwiczę większosć na glebie, ale nieprofesjonalnie zapinam sobie małe ręczne ciężarki na stopy :oops: zeby było bardziej siłowo - czy to mam sens?? Zaraz poszukam czy są moze jakieś ciężarki zakładane na kostki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej kwestii zdania są jak zawsze podzielone. Do poczytania:

http://otworz-oczy.org/index.php/aspartam-e951-zabojczy-slodzik/

Szczególnie ciekawy jest ustęp "DLACZEGO O TYM NIE SŁYSZYMY?"

Kiedyś trafiłam na ten artykuł i szczerze to jakoś nie bardzo się nim przejęłam, mimo że będąc na diecie piłam codziennie spore ilości coli light na bazie aspartamu (dozwolona w nieograniczonej ilości :roll:) Jednak po kilku miesiącach zauważyłam że mam po niej ogromne bóle brzucha, głowy i w ogóle złe samopoczucie. Przypomniałam sobie artykuł, odstawiłam i już nigdy nie sięgnę po aspartam. Ostrożności nigdy za wiele, ale każdy robi jak uważa.

 

No to dla przeciwwagi chociazby to:

http://polska.aspartame.info/opinion/op_aspint.html

 

albo to:

http://www.food-info.net/pl/qa/qa-fi65.htm

 

a tu cytat z powyzszej strony (pogrubienia moje):

 

"Metanol produkowany z aspartamu jest identyczny z metanolem produkowanym w znacznie większych ilościach z owoców, warzyw i ich soków. W rzeczywistości, szklanka soku pomidorowego lub soku z jabłek zawiera około sześciokrotnie więcej metanolu, niż szklanka napoju słodzonego aspartamem. Zawartość metanolu w diecie człowieka jest jednak daleka od poziomu, który uważa się za toksyczny. Należałoby wypić ponad 100 puszek napoju dietetycznego (albo napoju owocowego) dziennie, aby zbliżyć się do poziomu toksycznego. "

 

No a chyba nie ma takiej osoby, ktora by przyjmowala dziennie takie ilosci slodziku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejusiu :D Arcobaleno 8)

 

Moje obwody mniejsze o 2-3 cm. Tzn talia, bo reszty nie mierze :)

Jakby mi w udach ubyło to bym się wkurzyła :evil:

póki co tak na oko to nawet masywniej wyglądają, szczególnie zaraz po siłowni :p howk!

(waga bez zmian)

 

Upiekłam Twoje placki Amber 8) pyszota! najbardziej na śniadanko mi podchodzą zamiast chlebka.

Nastepnym razem zrobię bez rodzynek i bez miodu, będą całkiem jak chlebek.

Tak myślę :D

 

Później na afisz idą przepisy Amadi :wink:

 

Co do słodzików, to generalnie nie przepadam i wolę już kawę bez niczego niz ze słodzikiem. Ten dziwny posmak który zostawia w ustach :-?

Ale np w mojej odżywce białkowej mi nie przeszkadza wcale.

Podobnie w coli zero, którą pijam bardzo okazjonalnie.

Nigdy nie próbowałam stewii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulkaaa fajnie Ty masz z tymi nóżkami 8) Nie dość, ze długie to jeszcze szczuplutkie - zazdraszczam ojj ! 8) Moje nie dośc, ze krótkie to jeszcze grubiutkie - świetnie nie ma co :lol: Ale one od zawszetakie niereformowalne :roll: :lol:

Oj Arco, trawa zawsze zieleńsza za płotem sąsiada :D :lol:

ja akurat uwielbiam takie masywiniejsze nogi u kobiet, zarysowane biodra plus wąziutka talia, zupełnie szczerze i bez kokieterii.

Z osób znanych to np figura Beyonce i Shakiry bardzo by mi odpowiadała :D 8)

No ale jak się nie ma co sie lubi..... .....

to się ćwiczy na siłowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulkaaa fajnie Ty masz z tymi nóżkami 8) Nie dość, ze długie to jeszcze szczuplutkie - zazdraszczam ojj ! 8) Moje nie dośc, ze krótkie to jeszcze grubiutkie - świetnie nie ma co :lol: Ale one od zawszetakie niereformowalne :roll: :lol:

 

Na zdjęciach jakoś nie było widać. :wink: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulkaaa fajnie Ty masz z tymi nóżkami 8) Nie dość, ze długie to jeszcze szczuplutkie - zazdraszczam ojj ! 8) Moje nie dośc, ze krótkie to jeszcze grubiutkie - świetnie nie ma co :lol: Ale one od zawszetakie niereformowalne :roll: :lol:

 

Na zdjęciach jakoś nie było widać. :wink: :oops:

których?? :lol: Moje nogi są rzadko fotografowane bo nie mieszczą się w kadrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zetka, a moze to byl efekt regularnie zagazowanych jelit, albo innych produktow w diecie? Robilas jakies badania, konsultowalas problem u specjalistow, czy tak na zasadzie wolnego kojarzenia przeczytanych artykulow sama postawilas sobie dioagnoze?

BTW jakos mnie nie dziwi, ze po codziennym piciu gazowanego napoju mogly byc takie reakcje :roll: I wcale nie trzeba do tego aspartamu :lol:

A baczki tez byly??? :lol: :lol: :lol:

Nie byłam z tym u lekarza. Żadnych zmian w diecie nie wprowadzałam, a bóle zaczęły się pojawiać po wypiciu coli i ustępowały/bądź nie pojawiały się w ogóle gdy jej nie piłam. Nie przepadam za gazowanymi napojami, więc przeważnie zawsze wlewałam cole wcześniej do szklanki (a butelkę zostawiałam niedokręconą) żeby większość gazu się ulotniła i dopiero później piłam, zatem o zbytnim zagazowywaniu jelit chyba nie bardzo można mówić :roll:

Przypomniało mi się właśnie że w spiżarni miałam jeszcze zgrzewkę tej coli i szkoda mi było żeby się zmarnowała :oops: :lol:, więc jakiś miesiąc po jej odstawieniu sięgnęłam znów po butelkę (wcześniej więc skłamałam że nie sięgnę w ogóle po aspartam :oops:) i po 2-3 wypitych szklankach pod koniec dnia zaczęły się pojawiać znajome bóle. Żołądek chyba rozpoznał znany sobie trunek i zaczął się buntować :lol: (sprawdzałam że inne napoje gazowane nie wywołują u mnie takich sensacji) Być może nie jest to wcale wina aspartamu, ale ja tam już na sobie eksperymentować nie będę i swoich bliskich też przestrzegłam przed tą substancją.

Jeśli już, to raczej mi się bekało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym:

Naprawdę nie wiem czy to możliwe :o Ale dziś zobiłam sobie ważenie i pomiary - ostatnie były w poniedziałek, ale teraz będę robic, co piątek..zapisuję sobie wszystko w zeszyciku i wyniki mnie szczerze mówiąc zaskoczyły...pozytywnie !! :D

Waga drgneła minimalnie w dół, więc jest 62.9 :lol: ale obwody znowu w dół - najwięcej w talii, pod biustem i w brzuchu (po 2 cm mniej) a najmniej nóżki oczywiscie - tzn dokładnie nic :lol: (albo ewentualnie udo pół cm ).

Nie czuję się, żebym była na diecie.. raczej, ze zmieniam zywieniowe nawyki, ale to nie na określony czas - chciałabym wytrwać w tym i utrwalić sobie jak najwięcej z nich bo dobrze mi z tym ;)

 

arco, bo tak wlasnie dziala wlasciwa dieta (a nie glodzenie sie lub wybor "cud-diety" ;)) polaczona z systematyczna aktywnoscia :-)

Walczymy o obwody, jedrnosc, elastycznosc, dobry nastroj i ogolny proporcjonalny wyglad. A to czy wazymy 70 kg czy tez 50 nie jest istotne ...

 

Po roznych doswiadczeniach, ktore sama na sobie przeszlam ;), jestem przekonana, ze ochrona tkanki miesniowej, a posrednio skory i taki dobor diety, oraz cwieczen ktore wplywaja na budowanie beztluszczowej masy ciala jest najistotniejszy i przynosi najlepsze efekty... :D

 

arco, GRATULUJE!!!! kuleczce tez, a jakze !!!! :D

 

arco, skrobnij jak smakuje Ci odzywka i czy wybralas ta maximize85 ...

 

No dobra, czy jestescie gotowe na przepis na batony proteinowe??? Takie do konsumpcji jakos sniadanko, albo przekaska w ciagu dnia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Tak! Batony na przekąski :lol:

 

hmmmm ... tylko nie obiecujcie sobie zbyt wiele ;) One nie maja byc rozkosznie pyszne, tylko dobro-zjadliwe i idealne na posilek poranny, przedtrenningowy, czy zdrowa przekaske ;)

 

juz sama nazwa brzmi super i obiecująco :roll: :lol:

no a ja musze miec cos super dla chłopaków bo stale sie pytaja mama masz coś dobrego/ no i bedzie ... baton :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Tak! Batony na przekąski :lol:

 

hmmmm ... tylko nie obiecujcie sobie zbyt wiele ;) One nie maja byc rozkosznie pyszne, tylko dobro-zjadliwe i idealne na posilek poranny, przedtrenningowy, czy zdrowa przekaske ;)

 

Tak! Tak! Niech będą najobrzydliwsze na świecie - ale to zawsze batony! Mam dość jabłek i śliwek :oops:

 

Żartuję - najważniejsze, że urozmaicenie będzie i zdrowe!!!

Mężczyzna mój ostatnio miał kłopoty ze zdrowiem (inne niż zwykle :cry: ) i będzie włączony do mojego projektu pt.: Żryj kolorowo Bardzo mnie to cieszy!

 

 

 

Tzn. nie cieszy mnie, że miał kłopoty ze zdrowiem, tylko że będziemy razem posiłki jadać zdrowe :lol: Dobrze mieć wsparcie w kimś bliskim :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batony/przekaski maja dwie wersje. Z odzywka bialkowa z bialek wolnowchlanialnych (!) i z twarogiem 0% fatu.

Te z odzywka np. 90% bialka serwatkowego beda bardziej proteinowe a ich smak bedzie taki jak odzywki. Te z twarogiem moga miec proporcje 1:3 czyli 1 czesc bialka i 3 wegli.

 

Do rzeczy ;)

 

Batony/przekaski z odzywka bialkowa wolnowchlaniajaca np. Maximize95

 

120g odzywki

200g sera twarogowego chudego

1 jajo

2-3 bialka

50g platkow owsianych

 

wszystko mieszamy krotko w mikserze. Blache wykladamy papierem do pieczenia, piekarnik na 175st i pieczemy ok. 20 minut.

 

Po upieczeniu tniemy na male przekaski i jemy na sniadanie.

 

Na posilek poranny lub przedtreningowy jemy ok. 100 - 150g

 

Batony proteinowo-weglowodanowe na twarogu (na sniadanie i posilek przedtreningowy, ewentulanie przekaske w ciagu dnia)

 

600g twarogu chudego

1 jajo

2 bialka

150g platkow owsianych

2 lyzeczki kakao (opcjonalnie)

aromat migdalowy (opcjonalnie)

stevia albo slodzik w plynie do smaku. Ewentualnie moze byc miod

 

Wszystkie skladniki oprocz platkow miksujemy na gladka mase w mikserze. Potem dodajemy platki, krotko miksujemy.

 

Blache wykladamy papierem, piekarnik na 175 st. i pieczemy ok. 20 minut.

 

Przekaski tniemy na paski i na jeden posilek zjadamy ok. 150g.

 

Smacznego :-)

 

A teraz co nam daja powyzsze przekaski?

Po pierwsze zawieraja bialko wolnowchlanialne, ktore wazne jest przed treningiem (aby zatrzymac katabolizm miesni) oraz jako ich odzywienie w ciagu dnia. Po drugie maja weglowodany o niskim IG, ktore zapewniaja nam staly poziom cukru we krwi, czyli energie bez magazynowania tkanki tluszczowej :-) Samo dobre, nie?

 

BTW nie dodajemy do nich rodzynek, zurawiny czy orzechow ... Unikamy wegli o wysokim IG, ktore sa dobre ale jako posilek PO treningu :-) Jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...