Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

amadi, nie moglam sie oprzec :lol:

 

Czekam na wpis...

 

dzień piąty....dziś jadłem obierki z jabłek... resztę oddałem żonie, popijałem je sokiem z ogórków, ogórki oddałem dzieciom ...

Tylko ja .....sok i ......obierki. Mniam.

:lol: :lol: :lol: :D :D :D :wink: :wink: :wink:

 

tarzam sie z radosci :lol:

 

Troche sie pochwale planami na weekend :D A co 8)

 

W moim klubie sobote zaczynam od

 

cardio scan

 

Zabieg pokazujący pracę serca. Maszyna jest wykorzystywana głównie w celu rozpoznawania parametrów związanych z pracą serca ("kondycja serca"-fit level, poziom stresu itd.). Badanie polega na podłączeniu 4 elektrod do kończyn górnych i dolnych, a następnie sprawdzeniu pracy serca. Dodatkową funkcją maszyny jest trójwymiarowy rysunek serca, na którym w różnych kolorach pokazane są wszystkie ewentualne zmiany w pracy serca (odstępstwa od normy).

 

Pomiar trwa około 5 min, dodatkowo 7-10 min to analiza pomiaru przez trenera. Osoba badana może w formie mailowej dostać wyniki badań wraz z wykresem EKG.

 

 

A potem wchodze na maszyne badania stop :lol:

 

Running Station

 

Podczas indywidualnych sesji przeanalizujemy sposób poruszania się każdego biegacza. Pozwoli to na zrozumienie praw jakimi rządzą się nasze stawy i mięśnie w trakcie biegu. Dzięki temu odpowiedź na pytanie jakie buty powinien nosić dany biegacz (lub jakie mieć wkładki), aby jego bieg był najbardziej komfortowy i bezpieczny dla całego organizmu, będzie prosta i jednoznaczna.

 

Sesja obejmuje 7 punktów badania i analizy :

1.analiza i skanowanie obu stóp

 

2.badanie rodzaju stopy – typ jej wysklepienia (stopa neutralna, stopa wysoko wysklepiona, stopa płaska),

 

3.analiza ruchu i chodu,

 

4.badanie ustawienia kolan i stawu skokowego,

 

5.ocena typu kontaktu stopy podczas biegu (śródstopie / pięta),

 

6.badanie ustawienia stóp podczas chodzenia,

 

7.test elastyczności łydek, dynamiczny test ustawienia kolan.

 

Wynik sesji:

Biegacz otrzymuje raport z listą rekomendowanych modeli butów (biegowe treningowe, startowe, terenowe) w zależności od rodzaju nawierzchni, kilometrażu pokonywanego w tygodniu, etc. (wybór spośród ponad 1000 par butów, ponad 20 producentów, aktualizacja co 6 miesięcy). Doradztwo w zakresie doboru wkładek do obuwia biegowego (lub innej uprawianej dyscypliny). Doradztwo w zakresie ćwiczeń wzmacniających i rozciągających dedykowanych indywidualnie dla danego biegacza.

 

Biorac pod uwage, ze ostatnio albo interwal, albo trucht, albo trekking to nie glupio, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzień piąty....dziś jadłem obierki z jabłek... resztę oddałem żonie, popijałem je sokiem z ogórków, ogórki oddałem dzieciom ...

Tylko ja .....sok i ......obierki. Mniam.

 

No proszę, jak widać ja to jestem całkiem rozsądny człowiek w porównaniu z takim radykalnym podejściem :)

Chciałem już w ten weekend zacząć biegać, ale śnieg ciągle pada, a przez najbliższe dni ma być zero stopni. No nic, może za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber, zabrzmiało bardzo profesjonalnie.

Oczekujemy, że wyniki opublikujesz na forum 8) :wink:

 

 

Badania stop, motoryki, techniki biegu i elastycznosci miesni byly zajefajne!!! Przyciagnely do naszego lubu tez biegaczy i maratonczykow, wiec kolejka byla, ze ho, ho ... ale wystalam, a wlasciwie wygibalam ja na pilce ;)

Zainwestowany czas baaaardzo sie oplacil ... Oprocz pelnej analizy dostalam tez zestawy konkretnych butow, do konkretnej aktywnosci biegowej :-) W koncu ktos profesjonalnie dobral mi biegoweczki 8)

 

Chyba nie musze pisac, co jutro dostane na Dzien Kobiet :lol:

 

No dobra ... jak minal weekend? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuel, jakbym słyszła męża mego :) rower też stoi w pogotowiu i czeka :p

 

A jednak udało się pobiegać, bo chociaż temperatura była niska, to słońce ładnie świeciło, a śnieg się nie utrzymał. Tylko w paru miejscach musiałem przebiec po śniegu.

Dziś rano moja niezawodna francuska waga łazienkowa z mierzeniem tego i tamtego pokazała 73,6kg, 20,6% tłuszczu i 40,2% mięśni. Kilogramy spadają, a procenty mięśni nie. Czyli tak jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, tak, jak pisalam ostatnio - waga w miejscu, obwody nieznacznie w dol, zanczy sie dieta w porzadku, tylko trzeba chyba wysilek energetyczny zwiekszyc, wiec wczoraj w domu pojawil sie ktos nowy-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orbitrekiem zwany :D

teraz musze przeczyatc watek pare stron wstecz, zeby zobaczyc, jak i co cwiczyc i jak i co w okolicach cwiczeniowych jesc

 

 

A kiedy wam sie najlepiej na nim cwiczy - rano czy wieczorem?

 

I jeszcze - jak cwiczyc polecacie dla poczatkujacych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za życzenia :D

 

Baby, przyjmijcie też życzenia od drugiej baby 8)

 

Zdrowia, energii, super samopoczucia i świetnej sylwetki życzy wszystkim Kulka.

Cobyśmy wszystkie jak przystało na forum budowlane w pieknych wnętrzach dopieszczały swoje ciałka :D

 

http://www.insightfulbodies.com.au/images/Fitness_Woman_2904107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wam sie najlepiej na nim cwiczy - rano czy wieczorem?

 

I jeszcze - jak cwiczyc polecacie dla poczatkujacych?

 

Mbz, mnie się najlepiej ćwiczy po odpowiednim posiłku :D naprawdę.

Jak dotąd największy power mam po owsiance z otrębami i połówką banana zjedzonej na godzinkę przed wysiłkiem.

Nie zaszkozi spróbować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu i Kuleczko dziękujemy za życzenia. Również wszystkim kobietkom życzę spełnienia marzeń :D

 

Zdjęcie poniżej wklejam kobietce z niebieską piłką (którą zostawiła we wontku kuleczka), żeby bidula nie czuła się tutaj samotna i miała z kim porozmawiać o mięśniach skośnych i poprzecznych brzucha :wink:

http://www.brandish.tv/images/2007/12/11/davidbeckhampants.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za chlebek Arco 8)

Mnie orkiszowy wyszedł za bardzo gumiasty, teraz dodaję mniej mąki orkiszowej.

Njalepszy jak narazie wyszedł mi z 2 szkl maki pszennej razowej, pół szkl orkiszowej, pół szkl płatków owsianych i 3 łyżki otrąb pszennych.

Taki chrupiący, ale spoisty, idealny wręcz.

 

Czy ja mówiłam już, że uwielbiam siłownię :lol:

Kondycha mi rosnie.

Zwiększam obciążenia, bo te na których zaczynałam są teraz niczym piórka.

Hantle biorę z coraz niższych półek.

Wydaje mi się, że to spora zasługa interwałów.

Wczoraj po 10 min rozgrzewce i 50 min siłowni nie chciało mi się schodzić z bieżni.

 

Amber, jak buty? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hantle biorę z coraz niższych półek.Wydaje mi się, że to spora zasługa interwałów.

Wczoraj po 10 min rozgrzewce i 50 min siłowni nie chciało mi się schodzić z bieżni.

 

Amber, jak buty? 8)

 

yeahhhhhhhhh ... jeszcze troche a bedziesz ziomalom wyrywac ciezary z rak :D 8) Interwaly zwiekszaja wytrzymalosc i wydolnosc organizmu :-) Nie mowiac juz, ze daja niezlego kopa w metabolizm :-) Ja tez sie po nich czuje jak mlody bog :lol:

 

Co do butow, to w wykazie mam Asics, Nike, New Balance, Under Armour, Saucony ... Przez poniedzialek, z racji mega swietowania zdazylam potuptac po sklepie w Nike i New Balance. Modeli Asics dla mnie nie bylo , a pozostalych w sklepie nie bylo wcale. W weekend wybieramy sie na pelne rozpoznanie terenu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wam sie najlepiej na nim cwiczy - rano czy wieczorem?

 

I jeszcze - jak cwiczyc polecacie dla poczatkujacych?

 

Mbz, mnie się najlepiej ćwiczy po odpowiednim posiłku :D naprawdę.

Jak dotąd największy power mam po owsiance z otrębami i połówką banana zjedzonej na godzinkę przed wysiłkiem.

Nie zaszkozi spróbować :wink:

 

Kuleczka, to musze wyprobowac :)

 

Bo na razie to strasznie slaba mam kondycje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hantle biorę z coraz niższych półek.Wydaje mi się, że to spora zasługa interwałów.

Wczoraj po 10 min rozgrzewce i 50 min siłowni nie chciało mi się schodzić z bieżni.

 

Amber, jak buty? 8)

 

yeahhhhhhhhh ... jeszcze troche a bedziesz ziomalom wyrywac ciezary z rak :D 8) Interwaly zwiekszaja wytrzymalosc i wydolnosc organizmu :-) Nie mowiac juz, ze daja niezlego kopa w metabolizm :-) Ja tez sie po nich czuje jak mlody bog :lol:

Zaraz po, to raczej czuję się jak zdechłe zwierzę, mówiąc szczerze i potrzebuję jakieś pół godziny minimum aby dojść do siebie. :D

Póki co robię je w domu, bo nie wyobrażam sobie tak publicznie jęczeć, sapać i przeklinac pod nosem :lol:

Za to później, rewelacja!

Tętno max które osiągam to 172 (pomiar według rowerka stacjonarcego)

w przerwach spada do 140 ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...