Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Strony z przykładami projektów ogrodów


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 485
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Ciekawe opinie. Ten ogród to z jakiejś wystawy w Anglii i dostał nawet jakieś wyróżnienie. Mi sie raczej uporządkowane ogrody podobają i pewne elementy z tego ogrodu również - ta falująca obwódka z bluszczu i bukszpanów. Nie lubie ogrodów które wyglądają jak ugory porośnięte bezładnie krzakami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Na swojej działce mam kilkanaście odmian tulipanów. Kwitną bardzo długo, cyklicznie, Jedne po drugich. Uzupełniłam je szafirkami. Teraz kwitną krokusy. Niebawem zginą a wtedy ruszą tulipany, żonkile, narcyzy i szafirki. Jak już przekwitną to obumierają same. Wiem, że powinnam je wyjmować z ziemi, przesuszać i ponownie sadzić w lipcu-sierpniu. Ale sadziłam je bez osłonek i teraz trudno byłoby je znaleść. Poza tym... sporo ich jest :-? Zostawiam je więc w ziemi i przysypuję korą. Potem korony drzew tak się uginają od owoców, ze mało widać co rośnie pod spodem :lol:

 

Nie mam wymyślnych, egzotycznych roślin na działce. Lubie malwy bo nie muszę nic przy nich robić. Rozmnożyły mi się już w takich ilościach, że obdarowuje wszystkich znajomych :lol: Szkoda tylko, że nigdy nie wiem jaki kolor bedzie następnego lata bo zmieniają kolory :lol: Mam też trochę róż. Ale muszę się przyznać do porażki :lol: Jakoś nie idzie mi ta uprawa :lol: Poprostu trzeba o nie dbać, a przy działce 4300m2 zadbać o wszsytko nie jest łatwo :lol: Lubię pnące ale te ostatniego roku wybuiły sie okrutnie mimo kilkukrotnego przycinania. Kwitły też mało. Może było to spowodowane tym, że po ostrej zimie praktycznie wymarzły pędy a nowe odbijały od korzenia.

Jako rośliny osłonowe zdecydowanie stawiam na aksamitki :lol: Mam też plan by zgromadzić różne kolory i odmiany marcinków. Kolorowa jesień mi się marzy:wink: Nie wiem, czy będę mieć taki piękny, jak katalogowy ogród. Raczej nie. Choć mam zamiar założyć szkółkę na własne potrzeby więc, może finansowo byłoby to łatwiejsze do realizacji. Narazie pilnuję tylko, by ustrzec się inwazji chwastów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

Poszukuję inspiracji na połaczenie tarasu widokowego (wyjście z domu,najwyżej połozony) z tarasem "ziemnym" (80 cm niżej) ze stopniami, schodami lub coś innego (50 cm niżej jak taras "ziemny").

 

Czy ktoś widział coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...